“Kto ma chleb, ten ma wszystko”

Uczniowie klasy 1 i 2 w dniu 21.06.2022r wybrali się na wycieczkę autokarową do MUZEUM CHLEBA, SZKOŁY I CIEKAWOSTEK w Radzionkowie.

  • Przygodę w Muzeum uczniowie rozpoczęli od udziału w projekcji filmu „Chleb”  przedstawiającego krótką historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji chleba kiedyś oraz dziś. Następnie  uczestnicy wycieczki mieli możliwość wzięcia udziału  w warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego oraz późniejsza ich konsumpcja.  Największym zainteresowanie uczniów cieszyła się lekcja w  dawnej klasie szkolnej.  Wszyscy siedzą w dawnych, drewnianych ławkach szkolnych – słuchając  historii nauczania oraz zwyczajach panujących przed laty w szkołach,  dawne książki, elementarze, materiały piśmiennicze, stroje oraz przybory, każdy  miał okazję spróbować pisania rysikami na kamiennych tabliczkach.

Na sam koniec wycieczki uczniowie mogli zobaczyć przedmioty dawnego użytku , oczywiście zgadując do czego służyły. Pełni wrażeń i z zakupionymi pamiątkami wrócili do szkoły.