Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Święto Drzewa

Światowy Dzień Drzewa

9 października uczniowie pierwszej klasy wzięli udział w miejskich obchodach Światowego Dnia Drzewa. W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się Miejska Sesja Młodzieżowa pod hasłem „Stawiamy na rodzime". Dzieci i młodzież
z dąbrowskich szkół i przedszkoli zaprezentowały występy artystyczne, wysłuchały wykładu prof. Piotra Skubały z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na temat środowiska i drzew.

Czytaj więcej o Święto Drzewa

Sznupek

Sznupek w naszej klasie

25 września odwiedził nas Pan policjant z Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej w towarzystwie uczniów klasy mundurowej III LO im. Gen. Andersa oraz Sznupka i Bobra Dąbrowiaka. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, zasadach przechodzenia przez jezdnię i numerze alarmowym 112. Goście obdarowali wszystkich uczniów kamizelkami odblaskowymi. Od dziś jesteśmy jeszcze bardziej widoczni i bezpieczni. (AB)

Czytaj więcej o Sznupek

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

 

 

     Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele Trójcy Przenajświętszej w Błędowie. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się w murach naszej szkoły, która wypiękniała po wakacjach. Pani dyrektor Jolanta Matuszczyk serdecznie przywitała wszystkich uczniów - szczególnie tych najmłodszych, rodziców oraz nauczycieli.

Czytaj więcej o Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Nowy rok szkolny 2019/2020

ŻEGNAJCIE WAKACJE - WITAJ SZKOŁO!!!

 2 września 2019 roku tj. w poniedziałek

ROZPOCZYNAMY UROCZYŚCIE

NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

 

8.00 - Msza Św. w kościele Trójcy Przenajświętszej w Błędowie

9.00 - Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym

           nr 1 w Błędowie

Z pamiętnika kolonisty

 

Z PAMIĘTNIKA KOLONISTY

W dniach od 24.06 do 05.07.2019r. byłem uczestnikiem półkolonii organizowanych w ZSP nr 1 w Dąbrowie Górniczej. Oto moje wspomnienia z dwutygodniowego pobytu.

Dzień 1.

Punktualnie o godz. 9.00 zebraliśmy się na korytarzu, gdzie powitali nas wychowawcy i zapoznali nasz z regulaminem półkolonii. Po pysznym śniadaniu poszliśmy na boisko LKS TĘCZA, gdzie czekał na nas pan dzielnicowy.

Czytaj więcej o Z pamiętnika kolonisty

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

            19 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Uroczystość ta miała bardzo odświętny charakter. Wszyscy w doskonałych humorach zgromadzili się na szkolnym korytarzu w odświętnych, galowych strojach. Na wstępie pani dyrektor Jolanta Matuszczyk przywitała bardzo serdecznie wszystkich zgromadzonych.

Czytaj więcej o Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Dzień Dziecka 2019

1 VI 2019 r. Dzień Dziecka, czyli piknik rodzinny!

Międzynarodowe święto dzieci obchodziliśmy jak zwykle hucznie, a organizatorzy, czyli ZSP 1 wraz z Radą Rodziców zadbali o przeróżne niespodzianki. Znakomitym miejscem dla naszej zabawy okazał się Eurocamping, na terenie którego pojawił się dmuchany zamek oraz inne atrakcje.

Czytaj więcej o Dzień Dziecka 2019

VIII Miejski Konkurs Legendy w miniaturze

 

30 V 2019 r. 

Finał VIII Miejskiego Konkursu Plastycznego

Legendy w miniaturze

 

W pewien czwartek  zawitał do nas niecodzienny gość. Był nim sam Smok Wawelski, lecz wbrew obiegowej opinii wcale nie był taki straszny – ba! nawet spodobał się naszym przedszkolakom…  A było to tak. Już po raz ósmy w murach naszej szkoły był organizowany przez panią Agnieszkę Czerwińską i panią Ilonę Łonak miejski konkurs Legendy w miniaturze na najlepszą pocztówkę (kl. I – III) i znaczek pocztowy (kl. IV – VIII) dowolną techniką, inspirowany tym razem legendą o smoku wawelskim.

Czytaj więcej o VIII Miejski Konkurs Legendy w miniaturze

Wystawa "Ziemia nasz dom"

“ZIEMIA - NASZ DOM”

W maju 2019 r. w ramach edukacji ekologicznej nauczycielki: mgr Agnieszka Czerwińska i mgr Maria Kloc-Baradziej zorganizowały wystawę pod hasłem “Ziemia - nasz dom”, przedstawiającą krajobrazy różnych zakątków kuli ziemskiej i przykłady bogactw pozyskiwanych przez człowieka.

Czytaj więcej o Wystawa "Ziemia nasz dom"

Lista uczestników zakwalifikowanych na półkolonie

 

pobierz

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria