Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

11 XI –Witaj, Niepodległa!

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości członkowie społeczności szkolnej uczcili w nietypowy sposób, gdyż świętowali  je przez kilka dni.

Najpierw uczniowie od środy 8 XI sporządzali kartki z życzeniami dla naszej Ojczyzny, włączając się w ogólnopolską akcję  #KartkaDlaPolski. 

Efekt  był imponujący, ponieważ urodzinowych kartek było mnóstwo! Ich autorzy wykazali się wspaniałą kreatywnością. Oto próbka talentu małych patriotów: 

"... życzę Ci, byś była silna i bogata..." ,

"... żebyś zawsze była wolna, bezpieczna i żebyś miała samych oddanych obywateli...",

 "...życzę Ci pokoju i żeby rosło tu dużo drzew...",

 "...żeby obywatele żyli ze sobą w zgodzie i zawsze się o Ciebie troszczyli...". Życzenia płynęły prosto z serca –były szczere i wyjątkowe. Znalazły się również wśród nich przejmujące wiersze dla Polski autorstwa naszych uczennic: „ …Nigdy się innym nie kłaniasz, jednak dzieci swe ochraniasz…”, „…Byś bezgranicznie szerzyła swe prawdy, byś w świecie była bez końca, zawsze jawnie…”.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane i współtworzyły wyjątkową dekorację podczas apelu niepodległościowego, który odbył się 10 XI 2017 r. Społeczność szkolna w skupieniu uczestniczyła w uroczystości przygotowanej przez uczniów kl. V, VI i VII. Słuchaliśmy patriotycznych pieśni i utworów poetyckich opowiadających o trudnej drodze Polaków do wolności na przestrzeni wieków. Wizualne uzupełnienie stanowiła prezentacja komputerowa będąca narracyjnym tłem uroczystości.

 

11 listopada 2.jpg11 listopada 5.jpg11 listopada 4.jpg11 listopada 3.jpg11 listopada 7.jpg11 listopada 9.jpg11 listopada 8.jpg11 listopada 6.jpg11 listopada 1.jpg

W sobotę 11 XI 2017 r. uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego wraz z panią Iloną Łonak  wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. O godz. 11.00 odbyła się Msza Święta za Ojczyznę w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z udziałem pocztów sztandarowych dąbrowskich organizacji, stowarzyszeń, szkół i instytucji. Następnie reprezentanci naszej szkoły po przemarszu z bazyliki na Plac Wolności uczestniczyli w oficjalnej  uroczystości przed Pałacem Kultury Zagłębia składania wiązanek kwiatów przez przedstawicieli władz miejskich pod tablicą pamiątkową poświęconą 11. Pułkowi Piechoty Zagłębiaków.

11 XI 2017.jpg


Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stały się dla nas wspólnie przeżytą i dlatego szczególnie cenną lekcją patriotyzmu.(I.Ł.)

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria 11 XI –Witaj, Niepodległa!