Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Dzień Patrona

28 XI 2017 r.Dzień Patrona

Tegoroczne spotkanie z Patronem naszej szkoły przybrało wyjątkowy charakter. Bolesław Prus ponownie zaprosił nas do świata XIX - wiecznej Warszawy, w której żyli eleganccy panowie w szykownych cylindrach, nie cierpiący hałaśliwych katarynek. Społeczność szkolna z uwagą obserwowała  historię smutnego dziecka, dla którego wspaniałą rozrywką stało się słuchanie starej katarynki.

Oklaskiwała również szlachetnego mecenasa, który postanowił pomóc niewidomej dziewczynce. Uroczystą atmosferę potęgowała znakomita scenografia stworzona przez niestrudzoną Panią Agnieszkę Czerwińską. 

Po spektaklu Bolesław Prus miał okazję podziwiać uroczy występ przedszkolaków, które brawurowo zaśpiewały i zatańczyły przed zacnym gościem. Słodkim punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia stał się triumfalny wjazd babeczek upieczonych przez niezawodnych rodziców. Było pysznie i ogniście!

Na zakończenie spotkania z Patronem uczniowie zapoznali się z prezentacją, podczas której Pani Jolanta Oczadły opowiedziała o ciekawostkach z życia Aleksandra Głowackiego vel Bolesława Prusa, przybliżając nam jego postać.

Spektakl wyreżyserowała Pani Ilona Łonak, zadbała też o wyjątkową oprawę muzyczną, która oddała klimat XIX - wiecznej Warszawy i zbudowała przepiękny nastrój.

 

Uszanowanie, Panie Bolesławie! Do zobaczenia za rok!                             (I.Ł.)

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria Dzień Patrona