Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Teatrzyk profilaktyczny

„ Przybądź Święty Mikołaju”

 

01 grudnia 2017r. uczniowie z  klas I, III i IVb  uczestniczyli  w występach gościnnego teatru. Był to spektakl o tematyce profilaktycznej sponsorowany przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej - Wydział Zdrowia.  Na tle  kolorowej dekoracji w odgrywanych scenkach  postacie przypomniały o właściwym zachowaniu się, o szanowaniu przyrody. Ważne  dla zdrowia jest odpowiednie odżywianie bez Fast food. 

Dzieci zauważyły jakie są skutki niewłaściwego odżywiania u bohaterki. Zwrócono uwagę na spożywanie 5 posiłków dziennie oraz konieczność spożywania owoców  i  warzyw. Nieodłącznym elementem wpływającym na zdrowie jest codzienna aktywność fizyczna.  Nawiązano do  obecnego okresu oczekiwania na przybycie Świętego Mikołaja i świąt.  Na zaproszenie widzów przybył Święty Mikołaj. Dzieci mały okazję popisać się przed nim - swoimi wiadomościami  i znajomością zasad  savoir vivre w różnych sytuacjach życiowych. Mikołaj poprosił dzieci, aby w nadchodzącym czasie nie zapominać o osobach samotnych, chorych  wręczyć im drobny upominek,  pozdrowić, zadzwonić lub wysłać SMS. Na zakończenie widzowie zostali poczęstowani cukierkiem. Przedstawienie bardzo nam się podobało co potwierdziły oklaski i   głośne -  „dziękujemy”. 

Teatrzyk prof.1.jpgTeatrzyk.jpgTeatrzyk prof. 5.jpgTeatrzyk porof.2.jpgTeatrzyk prof.0.jpgTeatrzyk prof.01.jpgTeatrzyk prof.3.jpgTeatrzyk prof.4.jpg

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria Teatrzyk profilaktyczny