Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Barbórka 2017

„B A R B Ó R K A  2017”

4 grudnia 2017r. jak przystało w tradycji naszej szkoły, odbyła się akademia środowiskowa z okazji DNIA GÓRNIKA. Po uroczystej mszy świętej w kościele, zaszczycili nas swoją obecnością  emerytowani Górnicy w odświętnych strojach galowych:

 „To prawda , że  galowy strój górniczy jest piękny. Górnicy zakładają mundur ze złotymi  guzikami, spodnie z lampasami, eleganckie buty, u boku zapinają szablę, a na głowę  zakładają czapkę z pióropuszem.  Dlaczego szpada? Aby bronić wydobyte minerały przed opryszkami.”

 

Otuchy naszym artystom z klasy I i III dodali również  ksiądz proboszcz, rodzice, rodzeństwo i dziadkowie oraz cała społeczność szkolna  przez liczne oklaski. Dzieci pięknie prezentowały się  w niecodziennych  strojach: czapki górnicze, wianki, kolorowe spódnice, rekwizyty -  na tle dekoracji nadającej charakteru  podniosłego święta.

 

Na wstępie jak przystało przy Górniczym święcie wysłuchaliśmy Hymnu Górniczego, następnie  klasa III zaprezentowała się w tańcu „Trojaka”. Mali  aktorzy z klasy I przeplatali wierszami  i piosenkami dalszy przebieg uroczystości. Klasa III wystawiła inscenizację „Rozgniewany Węgielek” – obrazującą znaczenie węgla, który daje ciepło, prąd elektryczny… oraz skutki jego braku. Przybliżono ostać Skarbnika oraz patronki Górników Św. Barbary. Na koniec dzieci  wręczyły laurki i złożyły życzenia gościom, do których dołączyła się Pani Dyrektor i nauczyciele. Górników zaprosiliśmy na spotkanie przy ciastku, gdzie mogli powspominać swoją długoletnią pracę. Cała uroczystość przebiegała w wesołej atmosferze.

 

Barbrka 7.jpgBarbrka 8.jpgBarbrka 1.jpgBarbrka 5.jpgBarbrka 2.jpgBarbrka 3.jpgBarbrka 4.jpgBarbrka.jpg

 

 

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria Barbórka 2017