Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Warsztaty kulinarno - edukacyjne

„ZIELONA KRAINA” - warsztaty kulinarno – edukacyjne

dla uczniów i nauczycieli klas IV.

„Zielona Kraina” to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding. Partnerem Merytorycznym akcji jest Instytut Żywności i Żywienia. Spożywanie nie  przetworzonej żywności roślinnej (warzywa, owoce, orzechy, pestki) korzystnie wpływa na zdrowie, a odpowiednia dieta pomaga zapobiegać chorobom cywilizacyjnym.

 

Dzięki staraniom Pań Beaty Buckiej i Beaty Wiszniewskiej, uczniowie klasy IV A i IV B mogli wziąć udział w wyżej wymienionym projekcje.

Warsztaty składały się z trzech części z : teoretycznej, praktycznej połączonej
z degustacją, podsumowującej.

W pierwszej części uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę warsztatów na której omówiono Piramidę Zdrowego Żywienia oraz poznali  zasady „5 –U”.

Druga część to część praktyczna połączona z degustacją przygotowanych przez uczniów pysznych koktajli i sałatek na bazie świeżych, zielonych warzyw, oraz słodkich deserów według podanych przepisów.

W trzeciej części podsumowano dotychczasowe działania.

Z9.jpgZ7.jpgZ6.jpgZ1.jpgZ8.jpgZ2.jpgZ5.jpgZ4.jpgZ3.jpg

 

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria Warsztaty kulinarno - edukacyjne