Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

24.IV.2018r. Wycieczka do Krakowa

Co słychać w Krakowie?

Trzeba przyznać, że dzień 24 kwietnia zaliczymy do bardzo udanych. W tym dniu udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa - miasta kultury i sztuki, do którego bardzo lubimy powracać. Tym razem Kraków przywitał nas pięknym słońcem. Tuż po opuszczeniu autokaru niedaleko Wawelu, udaliśmy się na śniadanie w okolice Wisły. W pięknej scenerii, na powietrzu i w doskonałym towarzystwie konsumowaliśmy nasze śniadanka, przygotowane wcześniej w domu. Celem naszej wycieczki był udział w spektaklu teatralnym "Piękna i Bestia", w świeżo wyremontowanym teatrze Groteska, do którego udaliśmy się spacerkiem przez Rynek i malownicze uliczki Krakowa.

Teatr przywitał nas odnowionym wnętrzem, zasiedliśmy w bardzo wygodnych fotelach aby obejrzeć miusicalową wersję "Pięknej i Bestii", w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Najistotniejszym wątkiem i przesłaniem sztuki opowiadającej o pięknej dziewczynie zakochanej w potworze, stała sie prawda zawarta trafnie w słowach Antoine de Saint - Exupery: "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Wspaniała muzyka budowała napięcie i nastrój spektaklu oraz silnie oddawała emocje, których wyrażenie słowami często bywa bardzo trudne. Spektakl bardzo się nam podobał, opuszczaliśmy teatr jakby lepsi, wrażliwsi, dojrzalsi. Uwieńczeniem naszej krakowskiej  przygody ze sztuką była wizyta
w manufaturze czekolady oraz konsumpcja w ciągle atrakcyjnym dla nas McDonald's. W doskonałych humorach, wróciliśmy bezpiecznie do domów.

W czasie wycieczki do Krakowa opiekę nad nami sprawowały Panie: Joanna Kulisz, Joanna Staroń, Ilona Łonak i Agnieszka Czerwińska. 

 

Krakw2.jpgKrakw4.jpgKrakw3.jpgKrakw.jpg

 

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria 24.IV.2018r. Wycieczka do Krakowa