Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

GRUPA BIEDRONKI

 

 

 


 

A tak Biedronki uczciły Dzień Ziemi! 

bpz5.jpgbpz2.jpgbpz3.jpgbpz4.jpgbpz7.jpgbpz9.jpgbpz8.jpgbpz1.jpgbpz6.jpg


 

Wieści od Biedronek

Biedronki w czasie zawieszenia zajęć nie próżnują - przesłane przez Was drodzy rodzice zdjęcia pokazują jak dzieci wraz z Wami
i rodzeństwem aktywnie i twórczo spędzają czas.

Cieszy nas, kiedy tak mocno angażują się Państwo wraz z dziećmi
w nasze propozycje zabaw. Dzięki temu możemy wspólnie tworzyć namiastkę tego, co realizujemy w przedszkolu.

Bardzo miło widzieć Wasze uśmiechnięte buzie! (BK) 

PZ2.jpgPZ5.jpgPZ4.jpgPZ3.jpgPZ7.jpgPZ9.jpgPZ8.jpgPZ6.jpgPZ1.jpg
 

 


 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

Dnia 27 września obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzieci z grupy Biedronki odwiedziła starsza koleżanka ze szkoły, która przeczytała historię Czerwonego Kapturka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i oglądały kolorowe ilustracje, a następnie samodzielnie ułożyły historyjkę obrazkową zgodnie z wydarzeniami w bajce. To była fajna zabawa.

 

Opracowała: Izabela Komoniewska 

 

GC3.jpgGC4.jpgGC5.jpgGC2.jpgGC6.jpgGC8.jpgGC7.jpgGC1 1.jpg
 


 

  

Dzień 15 listopada był wyjątkowy. Biedroneczki przybyły do przedszkola wraz z rodzicami.
W przystrojonej sali najpierw zaprezentowały swoje umiejętności – wierszyki, piosenki i pląsy.  P
óźniej pani Beata Bucka w zastępstwie pani dyrektor dokonała oficjalnego pasowania na przedszkolaka. Niektóre dzieciaki czuły się stremowane, ale nasze panie Iza i Justyna czuwały, żeby wszystko wyszło jak najlepiej. Od tej pory staliśmy się pełnoprawnymi przedszkolakami:):):) (AB)

 

Bp4.jpgBp.jpgBp3.jpgBp2.jpgBp5.jpgBp1.jpg

 


 

Andrzejki...

 

 

Dzień imienin Andrzeja Biedronki i Żabki wspólnie uczciły wesołymi zabawami i wróżbami. Były: Magia kolorów, Moja przyszłość, Nasze charaktery, serca z imionami chłopców i dziewczynek oraz wyścig butów. A lanie wosku odbyło się... na papierze w formie kolorowanek. Było duuuużo śmiechu:):):) (AB)

a9.jpga7.jpga6.jpga1.jpga8.jpga2.jpga5.jpga10.jpga3.jpg
                                      


        „Jadą, jadą misie

        śmieją im się pysie...”

 

 

W piątek 23 listopada Żabki i Biedronki wspólnie uczciły Dzień Pluszowego Misia.
W przedszkolu zaroiło się od misiów małych i dużych. Były misiowe pląsy i piosenki, zgadywanki i kolorowanki, a na koniec misiowy przysmak – złocisty miodek podany na chrupiącym wafelku. Wszystkie dzieciaki zajadały ze smakiem. (AB)

d4.jpgd.jpgm5.jpgm2.jpgm3.jpgm4.jpgd5.jpg
 

 


         

Wspomnienia złotej jesieni...

 

 

Bawimy się razem, uczymy się razem - Żabki i Biedronki na wspólnych spacerach spędziły wiele wesołych chwil. Zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem, śpiewanie poznanych piosenek sprawiło, że dzieciaki obu grup świetnie się zintegrowały :):):)

   

PJ1.jpgPJ6.jpgPJ.jpgPJ7.jpgPJ3.jpgPJ4.jpgPJ5.jpgPJ2.jpgZnalezione obrazy dla zapytania koktajl         Do czego mogą służyć urządzenia elektryczne?

 

Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć wraz z Biedronkami i Żabkami używając miksera i blendera do zrobienia koktajlu mleczno – owocowego. W skład pysznego, zdrowego napoju weszły banany, truskawki, borówki i oczywiście jogurt naturalny. Dzieci mogły zobaczyć, jak z różnych składników powstaje gotowy produkt, który od razu można spróbować.

Było ciekawie i bardzo pysznie:):):)

 

007.jpg001.jpg002.jpg005.jpg004.jpg003.jpg


 

           URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA 12.10.2018 r.

Urodziny misia w Biedronkach minęły na oglądaniu książeczek o misiach, słuchaniu, jak pani nam o nich czyta, kolorowaniu postaci znanych i nieznanych misiów.

Na koniec były misiowe pląsy.

To był fajny dzień.

B1.jpgB 2.jpgB3.jpgB4.jpgB5.jpg
 


 

 

 

ZABAWA KASZTANAMI

Robimy ludziki z kasztanów i żołędzi.

 

Lśniące kasztany, żołędzie w śmiesznych czapeczkach i chropowate szyszki znalazły się pewnego dnia w naszej sali. Najpierw je oglądaliśmy, dotykaliśmy, segregowaliśmy i  układaliśmy na stolikach. A później razem z panią robiliśmy ludziki i zwierzątka. Powstała niezła gromadka. Bardzo nam się to podobało.

ZK2.jpgZK5.jpgZK4.jpgZK3.jpgZK.jpg
 


DZIEŃ KROPKI

 Biedroneczki są w kropeczki...

 

Dnia 17 września uczciliśmy Dzień Kropki. Kropki na ubraniach, kropki na buziach.  Na początek dzieci wysłuchały historii o dziewczynce imieniem Vashti i jej kropce. Później każdy przedszkolak otrzymał rysunek składający się z kropek, które trzeba było połączyć, a następnie pokolorować. Powstały biedronki, motylki i inne motywy. Dzieci ozdobiły farbami  również papierowe talerzyki, a motywem przewodnim były... oczywiście kropki, małe i duże, bardzo kolorowe. Nie zabrakło również tańca w rytm piosenki ,,Biedroneczki są w kropeczki". Dzień Kropki w przedszkolu upłynął w miłej atmosferze.

 

dk.2.jpgdk.1.jpg


 

ROSZKOLNY 2018/2019

 


 

Wizyta w przedszkolnej kuchni

 

Biedronki wiedzą, że pyszne posiłki przygotowują dla nich panie kucharki. Jednak nigdy nie były w przedszkolnej kuchni. W listopadzie nadarzyła się ku temu okazja: panie kucharki zaprosiły dzieci do obejrzenia kilku urządzeń kuchennych. Dzieci dowiedziały się tego dnia, jak należy obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi, aby było bezpiecznie. Pani kucharka zademonstrowała, jak pracuje mikser oraz robot kuchenny. I na zakończenie – pokaz robienia budyniu waniliowego! Ależ pachniało!

 


 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

4 listopada obchodziliśmy Dzień postaci z Bajek. Już rankiem do przedszkola przyszły księżniczki, wróżki, pirat, superman. Dzieci przyniosły ze sobą ulubione zabawki z bajek: Misia Puchatka, Kłapouchego, samochodziki, lokomotywy… Biedronki wykonały wspólnie obraz „Bajkowa Kraina” , na którym pomiędzy bajkowymi zamkami przechadzały się Kopciuszek, Miki i Minnie, a bezpieczeństwa zebranych strzegł pies Pluto. Dzieci otrzymały słodki upominek – pierniczki z domku Baby Jagi. Mogły także sfotografować się w piernikowym domku. Było bajkowo i kolorowoJ

 


 

Pasowanie na przedszkolaka

Biedronki długo czekały na ten dzień, gdyż był to dzień wyjątkowy. Miały zostać pasowane na przedszkolaki, ale najpierw musiały wykonać kilka zadań. A na widowni – mamusie, tatusiowie i babcie. Najpierw powitaliśmy gości wierszykiem, potem zaśpiewaliśmy piosenkę o przedszkolaczku, który nie grymasi i nie płacze, bo przecież w przedszkolu jest ciekawie. Następnie krótkie ślubowanie, a po nim…pasowanie na przedszkolaka wieeelką kredką! Pasowania dokonała w imieniu pani Dyrektor pani Beata Bucka, życząc dzieciom przyjemnych chwil w przedszkolu. Biedronki otrzymały także pamiątkowe dyplomy oraz medale super przedszkolaka. Był także słodki poczęstunek oraz niespodzianka – występ starszych kolegów: Żabek i Motylków.Tego dnia każda Biedronka wychodziła do domu z kolorowym balonikiem. Z całą pewnością dzień ten długo pozostanie w pamięci dzieci.

 


 

Dzień Głośnego Czytania

 

29 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Głośnego Czytania. Już od rana bajeczki o Kubusiu Puchatku czytały wychowawczynie, pani Ela oraz zaproszeni goście -  rodzice dzieci z grupy Biedronek. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy ponownie!

Dzie Gonego Czytania.jpgDzie Gonego Czytania 2.jpgBIEDRONKI.jpg


Powitanie Jesieni

 

22 września do naszego przedszkola zawitała Jesień. Dzieci przyniosły uzbierane w lesie kasztany i żołędzie, kolorowe liście i czerwoną jarzębinę. Biedronki wyklejały muchomory.

 

Muchomorek.jpgMuchomorek 1.jpg


 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

20 września  przedszkolaki z całej Polski obchodzą swoje święto. I my także świętowaliśmy! Wszystkie Biedronki otrzymały kolorowe znaczki okolicznościowe oraz baloniki, na których namalowaliśmy wesołe buźki. Każdy mógł zatańczyć ze swoim balonikiem. Dzieci otrzymały także słodki upominek. To był wesoły i kolorowy dzień – tak jak wesoły i kolorowy jest każdy dzień przedszkolaka!

 

biedronki 1.jpg


 

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w grupie Biedronek Dzień Kropki. Najpierw policzyliśmy wszystkie kropki na biedronkach na naszej gazetce ściennej, a następnie przyklejaliśmy zajączkowi kropki na spodniach. W tym dniu kreśliliśmy w powietrzu duże, średnie i małe kropy, kropki i kropeczki. 

 

Dzie kropki.jpg
 


 

SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE - JASEŁKA

 

"Szła kolęda w noc grudniową

Pukała do drzwi
 I wołała żeby ludzie
Do stajenki szli
Dziecko małe, maluteńkie
Przyszło na ten świat
A w stajence ściany cienkie
I dziurawy dach."

 

                20 grudnia 2016 r. o godzinie 16.30 odbyło się w naszym przedszkolu Spotkanie Bożonarodzeniowe, na którym każda grupa przedstawiła swój program artystyczny. Już od wejścia w klimat bożonarodzeniowy wprowadziła nas przepiękna świąteczna dekoracja, w którą wmontowane było ciekawe oświetlenie dające niesamowity efekt. Były przez nas recytowane świąteczne wiersze, śpiewane i grane na instrumentach perkusyjnych kolędy i pastorałki. Najstarsza grupa przedstawiła Jasełka, będące uwieńczeniem całości. Po części artystycznej obdarowaliśmy naszych rodziców słodkim upominkiem - własnoręcznie wykonanymi piernikami. Na koniec uroczystości pani dyrektor Jolanta Matuszczyk podziękowała wszystkim za przybycie i życzyła spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze.

 

11.jpg51.jpg9.jpg41.jpg81.jpg62.jpg10.jpg21.jpg31.jpg71.jpg
                                                                      Opracowała: Justyna Wojdała


PIERNIKOWE SZALEŃSTWO

            15 grudnia 2016 r. mieliśmy okazję zobaczyć w jaki sposób robi się świąteczne pierniki. Nasze panie kucharki z cierpliwością pokazywały nam krok po kroku proces przygotowania i dodawania składników, aby powstało ciasto na pyszne świąteczne pierniki. Sami ugniataliśmy i wałkowaliśmy ciasto. Potem używając foremek o różnych kształtach wycinaliśmy kształty. Po upieczeniu mieliśmy niesamowitą radość podczas lukrowania i dekorowania pierników. Jednak najlepsza część to było ich jedzenie. Zdecydowaliśmy wspólnie, że część pierników podarujemy naszym rodzicom podczas Spotkania Bożonarodzeniowego.

                                                                                                 Opracowała: Justyna Wojdała

 


"WOKÓŁ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA - RODZINNE KOLĘDOWANIE"


            7 grudnia 2016 r. odbyło się w naszym przedszkolu "Rodzinne Kolędowanie", mające formę konkursu. W tym Bożonarodzeniowym Spotkaniu uczestniczyliśmy razem ze swoimi rodzinami. Chętni uczestnicy śpiewali kolędy i pastorałki, w różnej aranżacji. Część  z nas śpiewała z mamą, albo z tatą, lub z bratem i siostrą itd. Śpiewaliśmy kolędy a capella, a także przy dźwiękach gitary i instrumentów perkusyjnych. Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie dyplomów i upominków. Chwilę później zostaliśmy zaproszeni na skosztowanie wigilijnego czerwonego barszczyku i pysznych pasztecików. Na osłodę poczęstowaliśmy się smakowitym piernikiem. Radości było co nie miara. Wszyscy rodzice zaśpiewali dla nas wspólnie kolędę, a my dołączyliśmy do nich śpiewając kolejne znane nam kolędy ze śpiewników przygotowanych na tą okazję. Wydarzenie to zostanie w naszej pamięci na bardzo długo, w szczególności, że panowała wtedy bardzo bożonarodzeniowa atmosfera.

                                                                                                       Opracowała: Justyna Wojdała


 

3.jpg4.jpg5.jpg2.jpg1.jpg6.jpg8.jpg9.jpg7.jpgMIKOŁAJ

 

"Mikołaj, Mikołaj
jedzie samochodem,
bo gdzieś zgubił saneczki,
 w tą mroźną pogodę...".

 

 

            6 grudnia 2016 r. odwiedził nasze przedszkole długo przez nas oczekiwany gość - św. Mikołaj. Przybył razem ze swoim pomocnikiem Elfem. Każdy z przedszkolaków nie mógł się doczekać tego spotkania i długo o nim marzył. Jednak zanim zostaliśmy obdarowani prezentami, czekała nas niespodzianka. Była to super zabawa z Mikołajem i Elfem. Tańce, konkursy, piosenki, wierszyki - wszystko to działo się tego dnia. Niestety po całej zabawie i wręczeniu prezentów św. Mikołaj musiał dalej ruszać w drogę do innych przedszkoli. Pożegnaliśmy się i obiecaliśmy być grzeczni przez cały kolejny rok.

                                                                                                                 Opracowała: Justyna Wojdała

 

5.jpg2.jpg8.JPG3.jpg4.jpg7.jpg1.jpg6.jpg


Andrzejki – dzień wróżb

 

Kto chce magii świat odwiedzić,

musi wszystkie słowa śledzić.

I uwierzyć w jej uroki,

robiąc czarodziejskie kroki.

Prawą nogą zaczynamy

i dwa kroki w przód stawiamy.

Jeden obrót wokół osi,

każdy ręce w górę wznosi.

Gdy trzy razy przyklaśniecie,

w świecie magii się znajdziecie.

Takim wierszykiem weszliśmy do świata magii, kiedy świętowaliśmy tradycję ludową Andrzejek w dniu 30 listopada w grupie BIEDRONEK i ŻABEK.

Nasze panie zorganizowały dla nas wiele ciekawych wróżb.

Z zaczarowanego worka losowaliśmy rekwizyty, które mają być wróżbą - jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości. Były to: ołówek, kredka, pędzel, lupa, nici, lusterko itp. Dalej losowaliśmy kolorowe serca: niebieskie, żółte, zielone, białe i czerwone -  odpowiedni kolor był związany z przestrogą na przyszłość.

Kolejną wróżbą było wychodzenie bucików za próg, wszystkie buty były jeden za drugim przekładane, aż szczęśliwy bucik dotarł do progu – to dziecko będzie najlepszym uczniem w szkole.

Bardzo nam się podobały te zajęcia w świecie magii, postaramy się zapamiętać co nas czeka w przyszłości.

Opracowały: Justyna Pietrzyk i Beata Kamionka


 

IMG_5986.JPGIMG_5850.JPGIMG_5963.JPGIMG_5856.JPGIMG_5996.JPGIMG_5929.JPGIMG_5915.JPGIMG_5939.JPGIMG_5993.JPGIMG_5879.JPG


Dzień Brązowy

23 listopada, w środę w grupie BIEDRONEK zorganizowany był Dzień Brązowy. Każdy w tym dniu ubrał się na brązowo lub miał w ubiorze jakiś element tego koloru.

W trakcie zajęć szukaliśmy w sali koloru brązowego – okazało się, że jest on w wielu miejscach, oglądaliśmy też ilustracje zwierząt, które maja brązowe futra. A co najważniejsze poznaliśmy historię CZEKOLADY.

A żeby było zdrowo i słodko przynieśliśmy swój ulubiony owoc i czekoladę, jedliśmy nasze owoce oblane rozpuszczoną czekoladą. PYCHA !

                                                                                                  Oprac. Justyna Pietrzyk
 

n2.jpgn1.jpg


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

19 października odbyło się w naszej grupie BIEDRONEK uroczyste pasowanie na przedszkolaka. W obecności swoich rodziców zaprezentowaliśmy swoją wiedzę i umiejętności, które nabyliśmy do tej pory w trakcie pobytu w przedszkolu. Kilkoro z nas wierszykami powitało rodziców, a następnie wszyscy wyrecytowaliśmy wiersze: „Jestem duży…, „Jeden palec, drugi, trzeci…”, zaśpiewaliśmy piosenki: „Jestem małym przedszkolakiem”, „Tu paluszek a tu rączka”, „Głowa, ramiona…”.

Później uroczyście przyrzekaliśmy, że będziemy prawdziwymi przedszkolakami, zuchami, a pani dyrektor specjalną symboliczną dużą kredką pasowała nas na przedszkolaka wręczając dyplomy.

Po naszej uroczystości zaproszono nas na zabawę z „Elzą i Olafem” oraz udaliśmy się z rodzicami na kiermasz zabawek.

Opracowała: Justyna Pietrzyk

 

20161019_163036.jpeg20161019_165533.jpeg20161019_163848.jpeg


 

UROCZYSTE OTWARCIE PRZEDSZKOLA NR 5

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym, jak żyć,
co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”
(Robert Fulghum).

            W dniu 14 października 2016 r. odbyło się uroczystego otwarcie naszego przedszkola - Przedszkola nr 5. Przybyło bardzo dużo zaproszonych gości, a uroczystego otwarcia dokonali przecinając wstęgę pani Hanna Uzdowska inspektor w Wydziale Oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz pan Kazimierz Woźniczka radny miasta Dąbrowa Górnicza. Po powitaniu gości, przedstawicielka kadry pedagogicznej Przedszkola nr 5, poprosiła księdza Bronisława Waksmundzkiego o pobłogosławienie naszego przedszkola. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swój program artystyczny. W naszym przedszkolu są trzy grupy: najmłodsza - BIEDRONKI, starszaki - ŻABKI i najstarsza "zerówka" - MOTYLKI. Na zakończenie pani Justyna Wojdała podziękowała w naszym imieniu za stworzenie placówki, na miarę XXI wieku, która jest i będzie wspaniałą wizytówką naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Dąbrowie Górniczej, a także stworzenie warunków, które pozwolą nam poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania i z wiarą patrzeć w przyszłość.


Opracowała: Justyna Wojdała


 

WYCIECZKA DO TEATRU

13 października wszyscy zarówno młodsze jak i starsze przedszkolaki mieliśmy zorganizowaną wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na bajkę „Miłek Opiłek”. Bajka ta ku przestrodze, pokazała nam jako małemu widzowi, co to jest uzależnienie oraz nauczyła, że życie w zgodzie ze sobą i z przyjaciółmi jest najważniejsze. Zadowoleni, pełni pozytywnych emocji powróciliśmy do przedszkola. Rozmawialiśmy o wrażeniach, namalowaliśmy postacie bajkowe – zwierzątka, które nam się najbardziej spodobał.

Opracowała: Justyna Pietrzyk


 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

            4 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Zwierząt. Każdy z nas mógł przynieść do przedszkola zdjęcie swojego ulubionego zwierzątka, albo przynieść swojego ulubionego pluszowego zwierzaka. Rozmawialiśmy wspólnie z Paniami o obowiązkach, jakie mamy opiekując się zwierzętami, a także o ich prawach, o których czasami niektórzy ludzie zapominają. Miesiąc październik to miesiąc dobroci dla zwierząt, ale my, grupa BIEDRONEK wspólnie ustaliśmy, że będziemy nie tylko w miesiącu październiku, ale cały rok dbać o zwierzęta. Poznaliśmy jeszcze w tym dniu bardzo istotną informację, że patronem zwierząt jest św. Franciszek z Asyżu.

Opracowała: Justyna Wojdała


 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

            29 września 2016 r. w naszej grupie BIEDRONEK mieliśmy szczególnych gości, którzy nas odwiedzili, aby poczytać nam ciekawe bajki, opowiadania lub historie. Związane to było z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Nasi gości czytali nam ciekawe historie, które były czasami śmieszne, a czasami smutne, większość miała jednak jakiś morał, o którym potem wspólnie rozmawialiśmy. Każda BIEDRONKA mogła w tym dniu przynieść swoją ulubioną książkę i o niej opowiedzieć. Bardzo lubimy jak nasze Panie nam czytają bajki, dlatego tym większą niespodzianką była dla nas wizyta zaproszonych gości w tym dniu. Sami często zaglądamy do naszego Kącika Książki

.Opracowała: Justyna Wojdała


 

WYCIECZKI PRZEDMIOTOWE

21 września udaliśmy się na swoje pierwsze wyjście poza teren przedszkola. Oglądaliśmy znaki drogowe, trenowaliśmy przechodzenie przez pasy. Wychowawczyni zwróciła nam uwagę na bezpieczne zachowanie się na ulicy.

23 września z okazji pierwszego dnia jesieni poszliśmy na wycieczkę do okolicznego lasu, by podziwiać piękno przyrody. Zbieraliśmy liście, szyszki, kasztany. A po powrocie do przedszkola stworzyliśmy kącik przyrody.

Opracowała: Justyna Pietrzyk


 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

            20 września 2016 r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w naszym przedszkolu. Obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W całej Polsce były informacje w mediach o tym szczególnym dniu dla każdego przedszkolaka. W naszym przedszkolu każdy nosił specjalną odznakę informującą jak istotna jest to dla nas data. W tym dniu każdy z nas mógł przynieść swoją ulubioną zabawkę, a Panie miały dla nas przygotowane niespodzianki, które wywołały na naszych buziach uśmiech. Poznaliśmy również Prawa Dziecka, które są dla nas bardzo ważne. Dzień ten spędziliśmy pod hasłem "Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają".

Opracowała: Justyna Wojdała


 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

            15 września 2016 r. obchodziliśmy w naszej grupie BIEDRONKI Międzynarodowy Dzień Kropki. Kropkowaliśmy wszystko, co się dało, ale zaczęliśmy od obdarowania każdego jedną dużą kropką. Każdy w grupie BIEDRONEK miał też coś w kropki, albo bluzkę, spodnie, spódniczkę, skarpetki lub kokardki itp. Po rozmowie skąd się wziął Dzień Kropki (inspiracją była książka Peter'a Reynolds'a "The Dot" - opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti), wykonaliśmy wspólnie prace plastyczne za pomocą kolorowych kropek. Powstały piękne pejzaże, które zostały wywieszone na tablicach, aby mogli je podziwiać nasi koledzy i najbliżsi.

Opracowała: Justyna Wojdała


 

ROZPOCZĘCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Dzień 1 września 2016 r. był dla nas dniem przełomowym. Na skutek reorganizacji, staliśmy się częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Dąbrowie Górniczej. Przedszkole nr 5, którym teraz jesteśmy, zostało przeniesione z ul. Górki 5, na ul. Żołnierską 188. Z dniem 1 września 2016 r. nastąpiła także zmiana na stanowisku dyrektora. Funkcję dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 objęła Pani mgr Jolanta Matuszczyk.


Opracowała: Justyna Wojdała

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Przedszkole nr 5 Galeria Grupa Biedronki