Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Brak grafik

Dokarmianie zwierząt

11 stycznia 2018 roku do naszego przedszkola zawitał łowczy, pan Aleksander Jewak, prezes Koła Łowieckiego „Diana”. Pan Aleksander odebrał od nas żołędzie dla zwierząt leśnych, które  zbierane były jesienią przez dzieci z przedszkola i szkoły. Pan łowczy opowiedział nam o konieczności dokarmiania zwierząt leśnych. Przedstawił również, jak należy postępować aby zwierzęta nie wychodziły na ulicę, która jest dla nich niebezpiecznym miejscem. Dowiedzieliśmy się również o wielu ciekawostkach ze świata zwierząt –co jedzą, jak się zachowują, gdzie mają swoje domki, jak możemy im pomóc przetrwać zimę. Opowiedzieliśmy również o naszych doświadczeniach z dokarmianiem zwierząt. Łowczy podziękował nam za udział w akcji i zaprosił do udziału w kolejnych latach.

 

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Przedszkole nr 5 Galeria Grupa Żabki Dokarmianie zwierząt