XXI Miejska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków

23 maja 2018 r. o godz. 10.00 odbyła się XXI Miejska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków zorganizowana tym razem przez nasze Przedszkole. Cała impreza odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum", gdzie w zmaganiach sportowych brały udział drużyny z dąbrowskich przedszkoli. Zgodnie z regulaminem w zawodach wzięły udział dzieci 5-6-letnie. Z każdego przedszkola brało udział 5 zawodników, po jednym zawodniku każdej konkurencji.

Każda z drużyn dzielnie walczyła. Wszystkie dzieci były w pełni zaangażowane w zawody, a szanse wyrównane. Olimpiada rozpoczęła się wniesieniem olimpijskiej flagi oraz uroczystym zapaleniem olimpijskiego ognia, którego dokonali p. Grzegorz Banak (CSiR) i kapitan z naszego Przedszkola nr 5 - Jakub Kopecki. Po odśpiewaniu hymnu olimpiady
i prezentacji drużyn rozpoczęła się właściwa część imprezy, czyli rozgrywki sportowe. W ramach tegorocznych zawodów mali sportowcy wzięli udział w następujących konkurencjach: bieg na 30 m, skok w dal z miejsca, rzut woreczkiem na odległość, skakanie na piłce 15 m oraz tor przeszkód.

Wyniki XXI Miejskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków:

I miejsce - Przedszkole nr 36

II miejsce - Przedszkole nr 28

III miejsce - Przedszkole nr 4

Zwycięskie drużyny otrzymały dzięki puchary i zasłużone medale, a także nagrody ufundowane przez naszych sponsorów: CSiR, Profplast, Piaskowski i Spółka, Koksownia Przyjaźń, Radny Miasta Dąbrowa Górnicza p. Kazimierz Woźniczka.

Nasze Przedszkole mogło liczyć również na duże zaangażowanie, bezinteresowną życzliwość i pomoc, a także poświęcony czas w organizacji  Olimpiady ze strony Ochotniczej Straży Pożarnej w Błędowie, Koła Gospodyń Wiejskich w Błędowie
i Rady Rodziców.

Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań dostali nagrody indywidualne. Każdej drużynie wręczono również pamiątkowe dyplomy.

XXI Miejska Olimpiada Sportowa Przedszkolaków odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Jesteś tutaj: Home Przedszkole nr 5 Galeria Grupa Żabki XXI Miejska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków