Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

XXI Miejska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków

XXI Miejska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków

 

23 maja 2018 r. o godz. 10.00 odbyła się XXI Miejska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków zorganizowana tym razem przez nasze Przedszkole. Cała impreza odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum", gdzie w zmaganiach sportowych brały udział drużyny z dąbrowskich przedszkoli. Zgodnie z regulaminem w zawodach wzięły udział dzieci 5-6-letnie. Z każdego przedszkola brało udział 5 zawodników, po jednym zawodniku każdej konkurencji.

Każda z drużyn dzielnie walczyła. Wszystkie dzieci były w pełni zaangażowane w zawody, a szanse wyrównane. Olimpiada rozpoczęła się wniesieniem olimpijskiej flagi oraz uroczystym zapaleniem olimpijskiego ognia, którego dokonali p. Grzegorz Banak (CSiR) i kapitan z naszego Przedszkola nr 5 - Jakub Kopecki. Po odśpiewaniu hymnu olimpiady
i prezentacji drużyn rozpoczęła się właściwa część imprezy, czyli rozgrywki sportowe. W ramach tegorocznych zawodów mali sportowcy wzięli udział w następujących konkurencjach: bieg na 30 m, skok w dal z miejsca, rzut woreczkiem na odległość, skakanie na piłce 15 m oraz tor przeszkód.

Wyniki XXI Miejskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków:

I miejsce - Przedszkole nr 36

II miejsce - Przedszkole nr 28

III miejsce - Przedszkole nr 4

Zwycięskie drużyny otrzymały dzięki puchary i zasłużone medale, a także nagrody ufundowane przez naszych sponsorów: CSiR, Profplast, Piaskowski i Spółka, Koksownia Przyjaźń, Radny Miasta Dąbrowa Górnicza p. Kazimierz Woźniczka.

Nasze Przedszkole mogło liczyć również na duże zaangażowanie, bezinteresowną życzliwość i pomoc, a także poświęcony czas w organizacji  Olimpiady ze strony Ochotniczej Straży Pożarnej w Błędowie, Koła Gospodyń Wiejskich w Błędowie
i Rady Rodziców.

Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań dostali nagrody indywidualne. Każdej drużynie wręczono również pamiątkowe dyplomy.

XXI Miejska Olimpiada Sportowa Przedszkolaków odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Przedszkole nr 5 Galeria Grupa Żabki XXI Miejska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków