Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Spotkanie z Mikołajem

7 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Mikołajem, które odbyło się w Remizie OSP Błędów. Inicjatorami tego wydarzenia była Rada Rodziców. Zabawa była naprawdę przednia, o czym możecie się przekonać zerkając do naszej fotogalerii.

Czytaj więcej o Spotkanie z Mikołajem

Barbórka 2018

4 grudnia – Dzień Górnika 

„Gasną światła w mrocznych chodnikach.

Dziś jest Barbórka Święto Górnika.

Wrócił z kopalni ojciec i brat,

Wita ich teraz słoneczny świat.

Dziś jest zabawa nie byle jaka,

Nawet miś z dziećmi tańczy trojaka.

 

Czytaj więcej o Barbórka 2018

Graj i Pomagaj

AKCJA CHARYTATYWNA "Graj i pomagaj"

 

2 grudnia w Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej  grupa taneczna z naszej szkoły pod kierunkiem p. Moniki Muniowskiej zdobyła I miejsce w konkursie Dąbrowskie Talenty.

Wieczór wróżb i magii

Wieczór wróżb i magii

W piątek 23 listopada uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w dyskotece andrzejkowej, której organizatorem była klasa VIII. W doskonałych humorach bawiliśmy się w rytmach kultowej muzyki, nie zabrakło również licznych konkursów z nagrodami. Do salonu wróżek ustawiła się długa kolejka. Wróżki Hania i Monika miały pełne ręce roboty:):):)

Czytaj więcej o Wieczór wróżb i magii

Muzyczna podróż

Muzyczna podróż do dzieciństwa

 

23 listopada mieliśmy okazję przeżyć niezwykły koncert, który był podsumowaniem akcji MOON organizowanej przez Fundację Wygrajmy Razem. Wspaniali artyści Karolina Żelichowska, Łukasz Baruch, i Grzegorz Dowgiałło zaprosili nas do zabawy i wspólnie zaśpiewaliśmy takie piosenki jak Zuzia – lalka nie duża, Puszek-okruszek,  Fantazja.

Czytaj więcej o Muzyczna podróż

20 XI 2018r. - Dzień Patrona

 

20 XI 2018 r. – Dzień Patrona 

Tegoroczne urodziny szkoły odbyły się 20 listopada i mimo ponurej aury za oknem wszystkim uczestnikom imprezy dopisywały znakomite humory.

Nawet najmłodsi uczniowie świetnie wiedzą, że patronem naszej szkoły jest Bolesław Prus, potrafią wymienić tytuły jego utworów i umieją określić wiek, w którym pisarz tworzył swe dzieła, nadal znajdujące się w kanonie lektur szkolnych.

Czytaj więcej o 20 XI 2018r. - Dzień Patrona

Konkurs na 100 lecie Odzyskania Niepodległości - Piosenka dla Polski

  

Konkurs „Piosenka dla Polski”

z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości

W dniu 08 listopada odbył się konkurs dla naszych najmłodszych uczniów klasy I i II.
Celem zorganizowania tego przedsięwzięcia było  wspieranie zdolności wokalnych uczniów i umożliwienie ich  prezentacji przed publicznością, popularyzacja piosenek o Ojczyźnie,  rozwijanie walorów artystycznych i wychowawczych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Czytaj więcej o Konkurs na 100 lecie Odzyskania Niepodległości - Piosenka dla Polski

Konkurs - Piosenka dla Polski

 

Konkurs „Piosenka dla Polski”

z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości

W dniu 08 listopada odbył się konkurs dla naszych najmłodszych uczniów klasy I i II. 

Celem zorganizowania tego przedsięwzięcia było  wspieranie zdolności wokalnych uczniów i umożliwienie ich  prezentacji przed publicznością, popularyzacja piosenek o Ojczyźnie,  rozwijanie walorów artystycznych i wychowawczych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Czytaj więcej o Konkurs - Piosenka dla Polski

Obchody 100-lecia Niepodległej

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły na czele z panią dyrektor i pocztem sztandarowym świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości w Dąbrowie Górniczej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godz. 12.00 w bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej.

Czytaj więcej o Obchody 100-lecia Niepodległej

Drogi do niepodległości

100- lecie odzyskania niepodległości

9 XI 2018 r. społeczność szkolna uczciła stulecie niepodległości Polski, biorąc udział w zajęciach warsztatowych, konkursie piosenki patriotycznej dla klas I – II oraz uroczystej akademii. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, serdecznie witając wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości, a następnie punktualnie o godz. 11.11 chóralnie odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj więcej o Drogi do niepodległości

IV Regionalny Konkurs Czytelniczo - Plastyczny

 

Z kotem mi do twarzy 

6 listopada w Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej odbył się IV Regionalny Konkurs Czytelniczo - Plastyczny „Z kotem mi do twarzy”. Wzięło w nim udział 17 uczniów szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Jaworzna.

Czytaj więcej o IV Regionalny Konkurs Czytelniczo - Plastyczny

Wyniki Konkursu WOLNA POLSKA

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Dąbrowie Górniczej - organizator Miejskiego Konkursu Plastycznego "WOLNA POLSKA", serdecznie zaprasza laureatów wraz z opiekunami na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się 9 listopada 2018r. (piątek) o godz. 10.45 w ZSP nr 1 w Dąbrowie Górniczej - Błędowie, ul. Żołnierska 188. 

 Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w konkursie. Życzymy wielu radości i satysfakcji z rozwijania artystycznych uzdolnień. 

 pobierz Wyniki konkursu

 

DĄBROWA DLA NIEPODLEGŁEJ

 Działania Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Dąbrowie Górniczej zrealizowane w ramach udziału w projekcie gminnym "Dąbrowa dla Niepodległej" pod Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 Pobierz prezentację

 

W oczekiwaniu na SALĘ GIMNASTYCZNĄ

TRENUJEMY Z ZAPAŁEM!!!!!

Czytaj więcej o W oczekiwaniu na SALĘ GIMNASTYCZNĄ

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Szkoła Aktualności