Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Wycieczka do Oświęcimia

.

6o.jpg2o.jpg7o.jpg3o.jpg9o.jpg5o.jpg1o.jpg4o.jpg8o.jpg

ROZPOCZYNAMY FERIE ZIMOWE

 

 B E Z P I E C Z N E   F E R I E

Drodzy Uczniowie,

z okazji rozpoczynających się ferii życzymy Wam  przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Dlatego zwracamy się z apelem o zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku: men.gov.pl – Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Czytaj więcej o ROZPOCZYNAMY FERIE ZIMOWE

Konkurs na Stroik 2019

KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

R O Z S T R Z Y G N I Ę T Y

 

 

Czytaj więcej o Konkurs na Stroik 2019

Warsztaty

27 listopada uczniowie klasy VIa wraz z wychowawcą uczestniczyli w warsztatach  pt. „Kto Ty Jesteś” w Pałacu Kultury Zagłębia.

Na zajęciach warsztatowych uczniowie tworzyli autorskie ilustracje, które nanosili na przygotowaną konturową mapę Polski.

Czytaj więcej o Warsztaty

Doradztwo zawodowe

PLANOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ

 

W środę 11 grudnia 2019 roku zostały przeprowadzone dla klasy ósmej zajęcia z doradztwa zawodowego. Zajęcia dotyczyły planowania przyszłej kariery zawodowej oraz wyboru szkoły średniej przez uczniów klasy ósmej. Warsztaty prowadził pracownik Urzędu Pracy z Dąbrowy Górniczej pan Michał Bancerz.

Barbórka 2019

 

 

BARBÓRKA 2019 

4 grudnia -  w „Dniu Górnika” tradycyjnie gościliśmy w naszym Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1  zaprzyjaźnionych miejscowych Górników. Każdego roku po  mszy świętej w kościele wraz z Księdzem Proboszczem  bardzo chętnie   tu  przybywają, aby uczcić swoje święto. Panowie Górnicy  ze wzruszeniem uczestniczą  w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów klas młodszych klasy II i III. Z bijącym sercem przypominają sobie o długich latach poświęconych pracy w kopalni. 

Czytaj więcej o Barbórka 2019

Otwarcie Sali Gimnastycznej

22.11 2019 r., czyli marzenia się spełniają!

Marzyliśmy o tym dniu wiele lat, aby wreszcie przekroczyć próg pachnącej nowością sali gimnastycznej. I oto nadeszła wiekopomna chwila, a wraz z nią piątek, 22 listopada. Uroczystość otwarcia nowego skrzydła szkoły wraz z salą gimnastyczną rozpoczęła się  wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu.

Czytaj więcej o Otwarcie Sali Gimnastycznej

Koncert dla Niepodległej

Koncert dla Niepodległej

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu polskiej historii. To właśnie tego dnia w 1918 roku, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita pojawiła się na mapach Europy. W tym roku świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Czytaj więcej o Koncert dla Niepodległej

Zorro

 

ZORRO

31 października uczniowie klasy I i II wybrali się do Teatru Dzieci Zagłębia na sztukę pt: Zorro. Opowiadała o bohaterze skrytym za czarną maską, broniącym ubogich
i uciskanych. W przedstawieniu można było podziwiać wspaniałych aktor
ów, ciekawe kostiumy i scenografię oraz popisy fechtunku, które na widzach robiły ogromne wrażenie.

Czytaj więcej o Zorro

Zbiórka dla Schroniska

POMOC dla Schroniska

W październiku w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla schroniska w Bolesławiu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrożenie dzieci do aktywnego udziału w zbiórce.

Czytaj więcej o Zbiórka dla Schroniska

A choć ich życia płomień zgasł...

 A choć ich życia płomień zgasł... 

Tradycyjnie, jak co roku, 31 października Samorząd Uczniowski ZSP nr 1, wraz z opiekunem, odwiedził grób Antoniego Roszkowskiego – pierwszego kierownika szkoły w Błędowie. Uczniowie złożyli na grobie własnoręcznie zrobiony wieniec, zapalili również znicze pod krzyżem nieznanego żołnierza.

 

Czytaj więcej o A choć ich życia płomień zgasł...

29 X 2019 r.

 

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…29 X 2019 r.

 

Koniec października zazwyczaj nastraja nas refleksyjnie. Światem zaczęła rządzić niepodzielnie słotna jesień,  krótkie dni zniechęcają chłodem, więc człowiek najchętniej schowałby się pod ciepłą kołderką ,a tu trzeba obowiązkowo omawiać lektury. Najgorzej… W naszej szkole mamy jednak  skuteczną receptę na jesienną lekturę.

Czytaj więcej o 29 X 2019 r.

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Szkoła Aktualności