Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Barbórka 2019

 

 

BARBÓRKA 2019 

4 grudnia -  w „Dniu Górnika” tradycyjnie gościliśmy w naszym Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1  zaprzyjaźnionych miejscowych Górników. Każdego roku po  mszy świętej w kościele wraz z Księdzem Proboszczem  bardzo chętnie   tu  przybywają, aby uczcić swoje święto. Panowie Górnicy  ze wzruszeniem uczestniczą  w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów klas młodszych klasy II i III. Z bijącym sercem przypominają sobie o długich latach poświęconych pracy w kopalni. 

Czytaj więcej o Barbórka 2019

Otwarcie Sali Gimnastycznej

22.11 2019 r., czyli marzenia się spełniają!

Marzyliśmy o tym dniu wiele lat, aby wreszcie przekroczyć próg pachnącej nowością sali gimnastycznej. I oto nadeszła wiekopomna chwila, a wraz z nią piątek, 22 listopada. Uroczystość otwarcia nowego skrzydła szkoły wraz z salą gimnastyczną rozpoczęła się  wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu.

Czytaj więcej o Otwarcie Sali Gimnastycznej

Koncert dla Niepodległej

Koncert dla Niepodległej

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu polskiej historii. To właśnie tego dnia w 1918 roku, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita pojawiła się na mapach Europy. W tym roku świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Czytaj więcej o Koncert dla Niepodległej

Zorro

 

ZORRO

31 października uczniowie klasy I i II wybrali się do Teatru Dzieci Zagłębia na sztukę pt: Zorro. Opowiadała o bohaterze skrytym za czarną maską, broniącym ubogich
i uciskanych. W przedstawieniu można było podziwiać wspaniałych aktor
ów, ciekawe kostiumy i scenografię oraz popisy fechtunku, które na widzach robiły ogromne wrażenie.

Czytaj więcej o Zorro

A choć ich życia płomień zgasł...

 A choć ich życia płomień zgasł... 

Tradycyjnie, jak co roku, 31 października Samorząd Uczniowski ZSP nr 1, wraz z opiekunem, odwiedził grób Antoniego Roszkowskiego – pierwszego kierownika szkoły w Błędowie. Uczniowie złożyli na grobie własnoręcznie zrobiony wieniec, zapalili również znicze pod krzyżem nieznanego żołnierza.

 

Czytaj więcej o A choć ich życia płomień zgasł...

Zbiórka dla Schroniska

POMOC dla Schroniska

W październiku w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla schroniska w Bolesławiu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrożenie dzieci do aktywnego udziału w zbiórce.

Czytaj więcej o Zbiórka dla Schroniska

29 X 2019 r.

 

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…29 X 2019 r.

 

Koniec października zazwyczaj nastraja nas refleksyjnie. Światem zaczęła rządzić niepodzielnie słotna jesień,  krótkie dni zniechęcają chłodem, więc człowiek najchętniej schowałby się pod ciepłą kołderką ,a tu trzeba obowiązkowo omawiać lektury. Najgorzej… W naszej szkole mamy jednak  skuteczną receptę na jesienną lekturę.

Czytaj więcej o 29 X 2019 r.

18 X 2019 REWIA NA LODZIE

REWIA NA LODZIE "PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA"

Czytaj więcej o 18 X 2019 REWIA NA LODZIE

Wycieczka do Dąbrowskich Wodociągów

"Strażnik Czystej Wody”. 

Dnia 17 października 2019 r. uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w wycieczce  do Dąbrowskich Wodociągów.  W ramach 2 – godzinnego ekologicznego projektu edukacyjnego „Strażnik Czystej Wody” uczniowie z przewodnikiem zwiedzili Oczyszczalnię Ścieków „Centrum”.

Czytaj więcej o Wycieczka do Dąbrowskich Wodociągów

Pasowanie na ucznia 2019

 PASOWANIE

„Wie to Marysia Stasio i Zdziś …            

Że wielkie święto w szkole jest dziś.

To ślubowania nadszedł już czas.                     

Pierwszy egzamin na ucznia zdasz!”

 

24 października o godz.10.00 odbyła się ważna dla pierwszoklasistów uroczystość. Najmłodsi w szkole, wspierani przez rodziców, stanęli przed nauczycielami i  całą społecznością szkolną, aby zdać swój pierwszy egzamin.

Czytaj więcej o Pasowanie na ucznia 2019

Święto Drzewa

Światowy Dzień Drzewa

9 października uczniowie pierwszej klasy wzięli udział w miejskich obchodach Światowego Dnia Drzewa. W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się Miejska Sesja Młodzieżowa pod hasłem „Stawiamy na rodzime". Dzieci i młodzież
z dąbrowskich szkół i przedszkoli zaprezentowały występy artystyczne, wysłuchały wykładu prof. Piotra Skubały z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na temat środowiska i drzew.

Czytaj więcej o Święto Drzewa

Sznupek

Sznupek w naszej klasie

25 września odwiedził nas Pan policjant z Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej w towarzystwie uczniów klasy mundurowej III LO im. Gen. Andersa oraz Sznupka i Bobra Dąbrowiaka. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, zasadach przechodzenia przez jezdnię i numerze alarmowym 112. Goście obdarowali wszystkich uczniów kamizelkami odblaskowymi. Od dziś jesteśmy jeszcze bardziej widoczni i bezpieczni. (AB)

Czytaj więcej o Sznupek

Wycieczka szkolna

.

Czytaj więcej o Wycieczka szkolna

Lekcja pokazowa z fizyki

.

Czytaj więcej o Lekcja pokazowa z fizyki

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Szkoła Aktualności