Drukarka 3D to coraz popularniejsze narzędzie wykorzystywane w wielu dziedzinach, w tym również w edukacji. Drukarka 3D pozwala na stworzenie trójwymiarowych obiektów z różnych materiałów takich jak plastik, metal czy ceramika. Dzięki teku uczniowie mogą nauczyć się jak działa technologia drukowania 3D oraz jak projektować modele i je drukować.

W związku z powyższym, drukarka 3D jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym, która pomaga uczniom rozwijać nie tylko swoje umiejętności informatyczne, ale także rozwijać kreatywność.

Uczniowie klasy 8  na lekcji informatyki po raz pierwszy mogli poznać możliwości drukarki 3D zakupionej
z programu - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI oraz wykonać pierwszy wydruk trójwymiarowego modelu.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.