12 października uczniowie przenieśli się do Kosmo-parku, który w interaktywny sposób ukazał różnorodną tematykę związaną ze Wszechświatem oraz podróżami kosmicznymi.   Każdy z uczniów mógł wysłać swój głos na Marsa, Jowisza i Wenus, sterować kosmicznym łazikiem księżycowym, odwiedzić kosmiczną salę plazmową i międzynarodową stację kosmiczną, a nawet skontaktować się z astronautami na orbicie okołoziemskiej. Odważni uczniowie mogli  też między innymi sprawdzić, jak ciężkie buty nosił kosmonauta, ile ważyłoby się na innych planetach, spróbować spaceru po Jowiszu oraz zobaczyć, jak wyglądają wybuchy na Słońcu, i posłuchać ich,     a także spróbować kierowania statkiem podczas lotu w przestrzeni kosmicznej. Warsztaty okazały się cennym doświadczeniem, dzięki którym uczniowie mogli wykonać rysunek 3d, magicznego balona oraz swój "kosmos" zamknięty w słoiczku. Wycieczkę uwieńczył aquapark, gdzie uczniowie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami w kategorii pływackiej. Jak widać, każdy był zadowolony.