Tegoroczne święto społeczności szkolnej odbyło się w jesiennej odsłonie. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu, a Pani Dyrektor przekazała życzenia od prezydenta miasta oraz wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego nawiązał w swym przemówieniu do 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i Europie instytucji o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. Powołana 14 października 1773 roku stworzyła podwaliny nowoczesnego szkolnictwa polskiego. Wprowadziła jednolity system kształcenia, opracowała nowe programy nauczania i pionierskie podręczniki. Skupiła ludzi utalentowanych i oddanych sprawie reform. Wpłynęła na kształtowanie świadomości obywatelskiej i narodowej młodego pokolenia, przypominając, że edukacja jest darem, naszym skarbem i wartością, które musimy pielęgnować i chronić. Nasza aktywna i twórcza młodzież w brawurowy sposób zaprezentowała się na scenie (siódmoklasiści rozważali m.in., czyja pani jest najlepsza na świecie). Mieliśmy okazję podziwiać również szkolne rekwizyty o symbolicznym już znaczeniu (np. pokrzepione serce, kaganiec oświaty, polską strzechę), a na zakończenie uroczystości usłyszeliśmy pieśń o nauczycielach z ZSP1 w wykonaniu pani Ilony i pani Justyny (I&J).

„W imieniu wszystkich uczniów dziękuję uroczyście, że jesteście z nami, będziecie i byliście!”.