W dniach od 9 do 13 października  2023 roku uczniowie klasy I w ramach realizacji projektu BohaterON- włącz historię!, oglądali opowiadania :

JAK ZOSTAĆ BOHATEREM oraz NIEBAJKĘ O POWSTANIU WARSZAWSKIM.

Podczas słuchania opowiadania dzieci wyraziły szacunek dla POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH przez strój galowy oraz gest „serduszka”. Następnie pod kierunkiem nauczyciela  zostały poruszone  kwestie związane z przeszłością naszego kraju. Młodzi obywatela interpretowali ważne słowa tj: KRAJ, POLSKA, OJCZYZNA, GODŁO, DOM, ZIEMIA OJCZYSTA, POWSTANIEC. W trakcie zajęć u najmłodszych zostały również kształtowane postawy związanych z empatią i wrażliwością na drugiego człowieka, zarówno w czasach wojny jak i we współczesnej rzeczywistości.

Końcowym efektem pracy było ozdobienie kolorowanki z hasłem BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE.