Dnia 10 listopada przyjechało do nas kino sferyczne, które wprowadziło nas w nieznany dotąd świat oglądania filmów w specjalnej kopule, umożliwiającej projekcję pod kątem 360°. Przedszkolaki miały wrażenie jakby znajdowały się w samym centrum akcji. Oglądały filmy z wielkim zaciekawieniem, dzięki czemu pogłębiły swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawiły.

Każda z grup miała wyznaczoną godzinę seansu oraz możliwość wybrania tematu filmu. Przedszkolaki obejrzały projekcje m. in.: o podwodnym świecie w głębinach oceanu oraz najbardziej lubiane filmy o kosmosie. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, gdyż oglądanie filmów odbywało się w pozycji leżącej, co dawało możliwość odbioru na całej powierzchni kopuły.