8 grudnia naszą szkołę odwiedził Teatr z Krakowa, który przygotował specjalne przedstawienie profilaktyczne na temat cyberprzemocy i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Celem przedstawienia było uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z online oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Przedstawienie skupiło się na rozpoznawaniu różnych form cyberprzemocy, takich jak hejt, wyłudzanie danych osobowych czy zastraszanie online. Uczniowie byli zachęcani do zastanowienia się, jakie sytuacje mogą być potencjalnie niebezpieczne. Aktorzy przekazywali praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Omówione zostały kwestie prywatności, mocne hasła, oraz ostrożność w udostępnianiu informacji. W trakcie przedstawienia uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa poprzez zadawanie pytań i udział w krótkich dyskusjach. To teatralne podejście pomogło lepiej przyswajać przekazywane informacje oraz skłoniło do refleksji. Przedstawienie teatralne było doskonałą formą profilaktyki, umożliwiającą przekazanie ważnych informacji w sposób przystępny i pociągający dla uczniów. To innowacyjne podejście do tematu cyberprzemocy może skutecznie wpływać na kształtowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii.