15 grudnia 2023 r. uczniowie klasy I wzięli udział w  Kreatywnych warsztatach dla Dzieci - Grajfka, na których wykonywali „Kolorowe świeczki”. Była to zabawa kolorem i zapachem. Mali artyści poznali sposoby wykonywania, ozdabiania świec wykorzystując kolorowy piasek, kamyczki i różne ozdoby. Każdy uczestnik wykonał sobie dwie świece, z białym i kolorowym woskiem. Dodatkowo można było dodać swój ulubiony zapach do świecy. Dzieci obserwowały, jak zastyga wosk. Pakowały samodzielnie świece w ozdobną folię przewiązując wstążką. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzach, co sprawiło, że czas spędzony na zajęciach był wyjątkowy. Utworzone świece to świąteczny prezent dla rodziców, ale również niezwykła pamiątka z tego wyjątkowego dnia. Każda świeca niesie ze sobą odrobinę magii i twórczej energii pierwszoklasistów.