Uczniowie klasy 6 wysłuchali słuchowiska:  „Mały roznosiciel Nadziei’’, cz.1 i 2

Nauczyciel historii wprowadził  uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich:

Powstanie Warszawskie to zbrojne wystąpienie Polaków przeciwko III Rzeszy okupującej Warszawę od września 1939 r. Powstanie wybuchło 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944 r. Było ono zorganizowane przez Armię Krajową (wojsko polskie w czasie II WŚ) i ludność cywilną, czasem uczniów w waszym wieku, którzy przenosili korespondencję . Jego głównym celem było wyzwolenie Warszawy. Niestety zostało stłumione. Obrońcy- BOHATERZY oddali „coś” najcenniejszego – własne życie. PAMIĘTAJMY O NICH!!!

Uczniowie wraz z nauczycielem podkreślili , ze sama pamięć już nie wystarczy, ale należy aktywnie   zaangażować się w upamiętnienie kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego.

Na koniec uczniowie zaprezentowali listy i laurki przygotowane specjalnie dla Powstańców Warszawskich