SP 27 wicemistrzem Dąbrowy Górniczej w szachach

Dzień po sukcesie piłkarskiej reprezentacji  na zawody ruszyli nasi szachiści. Organizatorem mistrzostw Dąbrowy Górniczej szkół podstawowych w szachach była szkoła SP 21 z Ząbkowic, natomiast turniej odbył się gościnnie  w II LO w Dąbrowie Górniczej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie : Patryk Włodarczyk, Patryk Tylec, Błażej Dulewski oraz Zofia Rogulska poradziła sobie wyśmienicie, zdobywając wicemistrzostwo Dąbrowy Górniczej i awansując do półfinału wojewódzkiego. Brawa dla całego zespołu!

szachy1.jpgszachy 2.jpg

SP 27 zwycięzcą  turnieju  powiatowego

„Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

W dniu 16.10.2018r. reprezentacja SP 27 w składzie: Mateusz Krzyśko, Patryk Tylec, Jakub Macha, Maciej Łakomy, Piotr Balazs, Paweł Mendakiewicz oraz  Marcel Ciepał brała udział  w miejskich eliminacjach turnieju „ Z podwórka na stadion  o puchar Tymbarku” rozgrywanego na boisku  SP 29 w Dąbrowie Górniczej.  Nasi piłkarze wygrali  dwa mecze,  jeden zremisowali i w ten sposób awansowali do finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie wiosną 2019 r. na słynnym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny!

tymbark 2.jpgtymbark10.jpg

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Nasi Uczniowie chętnie i z dużymi sukcesami reprezentują Szkołę w zawodach sportowych.

Kolejne osiągnięcie naszych Uczniów to I miejsce uzyskane w Drużynowych Zawodach Dziewcząt w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Dąbrowy Górniczej w roku szkolnym 2016/2017. Turniej odbył się 28.XI.2016 w SP Nr  34 Dąbrowa Górnicza-Łęknice, a zwycięski zespół tworzyły uczennice klasy V: Aleksandra Nyk, Martyna Poros i Weronika Majka. Nasza szkoła awansowała do Półfinału Województwa Śląskiego, który zostanie rozegrany wiosną 2017 r.

Serdecznie gratulujemy Naszym Uczniom, ich Rodzicom i Opiekunowi. Trzymamy kciuki za kolejne starty, licząc na kolejne zwycięstwa i zachęcamy wszystkich Uczniów do włączenia się w sportowo-kulturalne życie naszej Szkoły.

20161202_094909.jpg

W dniu 24.X.2016 zespół w składzie: Hubert Pikul (kl. VI), Aleksandra Woźniczka (kl. IV), Patryk Tylec (kl.III b) i Szymon Skrzelowski (kl. IIIb) uczestniczył w Drużynowych Zawodach Szachowych Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Dąbrowy Górniczej w roku szkolnym 2016/2017.

Turniej odbył się w SP Nr 21 w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach, a nasi Reprezentanci zajęli II miejsce. Wynik ten zakwalifikował nas do Półfinału Województwa Śląskiego. Rozgrywki odbyły się 3.XI. 2016r. w ZS w Wojkowicach Kościelnych. Nasz Zespół wywalczył IV lokatę. Biorąc pod uwagę rangę rozgrywek i liczbę uczestniczących w nich drużyn jest to całkiem sporo osiągnięcie.

20161103_125739.jpg

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 27