Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Brak grafik

Osiągnięcia w Konkursach

Sukcesy w Tenisie Stołowym

Tenis stoowy 2.jpgTenis stoowy.jpg

 


 

"Wymarzona sala gimnastyczna"

 

W listopadzie został ogłoszony przez panią dyrektor Jolantę Matuszczyk konkurs plastyczny na projekt "Wymarzonej sali gimnastycznej". Konkurs adresowany był do uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Dąbrowie Górniczej a jego pomysłodawcami byli rodzice, którzy postanowili wydać  kalendarz  na rok 2018 w sportowej szacie. Główną nagrodą w konkursie miało być ukazanie się zwycięskich prac na tytułowej stronie kalendarza. Do konkursu przystąpiło 48 uczniów. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie, zorganizowanej przez panią Agnieszkę Czerwińską. Jury wyłoniło pięć najlepszych projektów. Zwycięskaokazała się praca Jakuba Woźniczki ucz. kl.VI . Wśród wyróżnionych znalazły się też prace uczennic z klasy I Marceliny Oleksy, Nikoli Olesińskiej, Kingi Kugler oraz uczennicy kl. V Nikoli Imielskiej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a ich prace doczekały się wydruku w kalendarzu na 2018 rok.

Wymarzona sala.jpg


 

Wyniki I Miejskiego Konkursu

„Stroik bożonarodzeniowy”.

Jury powołane przez organizatora wyłoniło w kategorii w klasie I – III zwycięzców:

I miejsce zdobyły:      Oliwia Dudzik z ZSP Nr 4

                                   Oskar Angowski z SP nr 26

II miejsce przyznano: Marcie Wyrwie z ZSP Nr 4

III miejsce otrzymali:  Maria Kozieł z SP Nr 26

                                   Igor Kowalski z SP Nr 29

 

W kategorii klas IV – VII

I miejsce zdobyła:   Katarzyna Cieplak z SP Nr 3

II miejsce zdobył:    Dominik Witas z SP Nr 28

III miejsce zdobyły: Urszula Machowska z SP Nr 28

 

                               Maria Mamerska z SP Nr 12

I miejski konkurs na stroik witeczny 1.jpgStroik boonarodzeniowy - konkurs.jpgStroik boonarodzeniowy - konkurs 1.jpgI miejski konkurs na stroik witeczny 4.jpgI miejski konkurs na stroik witeczny 2.jpg
 


 

v miejski konkurs plastyczny "Piórkiem i węglem"

02.jpg05.jpg04.jpg03.jpg

 


 

Zwycięski Mikołaj

12 grudnia poznaliśmy laureatów X edycji miejskiego konkursu plastyczno - literackiego pod nazwą List do Św. Mikołaja. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej.  Wśród nagrodzonych osób znalazła się uczennica naszej szkoły Alicja Płonka.  Alicja wykonała gigantycznego Mikołaja, który wyskakuje z worka, wypełnionego prezentami. W lewej ręce Mikołaj trzyma list, w którym dziewczynka poprosiła o zdrowie i szczęście dla swojej rodziny. Praca nad Mikołajem trwała blisko dwa tygodnie. Mikołaj powstawał na świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Agnieszki Czerwińskiej. Efekt końcowy wszystkich bardzo zaskoczył. Mikołaj zyskał popularność i pod jego wpływem powstało jeszcze kilkanaście mniejszych prac. Jury konkursu doceniło starania Alicji, przyznając jej pierwszą nagrodę w konkursie.

List do w. Mikoaja 12.jpgList do w. Mikoaja 13.jpgList do w. Mikoaja 14.jpgList do w. Mikoaja 5.jpg

 


 

 Znamy już wyniki konkursu na projekt maski Zorro. Konkurs został ogłoszony przez Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie.

http://teatr.bedzin.pl/2017/11/24/wyniki-konkursu-plastycznego-o-zlota-maske-zorro/ 

 


Plastyczny sukces w konkursie

                                  "KOLOROWE DARY JESIENI"

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Kolorowe dary jesieni". Prace zostały przygotowane pod kierunkiem Pani Agnieszki Czerwińskiej.

I miejsce zdobyła malarska praca wykonana przez Hannę Staroń ucz. kl. VII

III miejsce zdobył collage autorstwa Kingi Sierka uczennicy klasy V 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Kolorowe Dary jesieni - konkurs 1.jpgKolorowe dary 01.jpgKolorowe dary jesieni - konkurs.jpgKolorowe dary 02.jpg

 


 

XI Miejski Konkurs Plastyczny

"Różaniec to skarb, który trzeba odkryć" 

W październiku został ogłoszony szkolny konkurs na wykonanie różańca z dowolnych materiałów. Kreatywność i pomysłowość uczestników konkursu przeszła oczekiwania organizatorów. W związku z tym wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz otrzymali oceny celujące z Religii.

Czytaj więcej o Osiągnięcia w Konkursach

IV Miejski Konkurs Plastyczny "Piórkiem i węglem".

Chęć zaprezentowania naszych twórczych możliwości oraz zdobycia nowych umiejętności skłoniła nas do udziału w IV Miejskim Konkursie Plastycznym pt. "Piórkiem i węglem", zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Naszą szkołę reprezentowały: Milenka Bachta ucz. kl.V i Hania Staroń ucz. kl. VI - przygotowane pod kierunkiem pani Agnieszki Czerwińskiej. Udział w konkursie stał się dla dziewczynek wspaniałą okazją wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych znajomości. W konkursie wzięło udział 12 uczestników, którzy w czasie półtorej godziny  wykonali rysunek  martwej natury. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszystkie prace bardzo nam się podobały. Dlatego też jury miało niełatwe zadanie. Do wszystkich uczestników powędrowały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, a III zaszczytne miejsce przypadło w udziale  Hani Staroń, która oprócz dyplomu otrzymała nagrodę książkową.  :):):)

Czytaj więcej o IV Miejski Konkurs Plastyczny "Piórkiem i węglem".

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 27

 

Konkurs   ROZSTRZYGNIĘTY !!!!!!!!!!!!!!

RATUŚ - MASKOTKĄ NUMERU 112

Konkurs na projekt graficzny maskotki kojarzącej się z numerem alarmowym 112 został ogłoszony przez Wojewodę Śląskiego w roku szkolnym 2015/2016. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV -VI szkół podstawowych. Jak się okazało, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Do organizatorów - Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty wpłynęło łącznie 2001 prac. W związku z czym na rozstrzygnięcie konkursu czekaliśmy aż do 26 października.

Tym większe było nasze zaskoczenie i radość z sukcesu jaki odniósł Jakub Woźniczka ucz. kl. V naszej szkoły - którego praca zajęła II miejsce.

Podsumowanie konkursu odbyło się w bardzo eleganckim stylu. Nagrodzeni uczniowie w towarzystwie rodziców i opiekunów ze szkół odebrali cenne nagrody z rąk Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, w Sali Marmurowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Z jego też ust usłyszeliśmy wówczas zapewnienie, że RATUŚ - MASKOTKA 112 zostanie powołana do "życia", w oparciu o trzy zwycięskie projekty i będzie stanowić wizytówkę Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ponadto maskotka będzie wykorzystywana w ramach działań promocyjnych i edukacyjnych, w książeczkach, kolorowankach, plakatach związanych z działalnością Centrum. W przyszłym roku  RATUŚ  ma trafić do śląskich szkół.

 

Więcej szczegółów, informacji oraz wszystkie prace konkursowe znaleźć można na stronie UW w Katowicach.

http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/Wyniki_konkursu.html

II Miejsce w konkursie Maskotka 112 15.JPGII Miejsce w konkursie Maskotka 112 12.JPGSkan_392.jpgII Miejsce w konkursie Maskotka 112 10.JPGII Miejsce w konkursie Maskotka 112 6.jpg


 


Dyplom.jpg


 

 I MIEJSCE

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

"RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"

 


 

DYPLOM

ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA

otrzymała

JULIA RADZIĘTA

W 6. EDYCJI KONKURSU

"PROJEKT KARTKI WALENTYNKOWEJ"

 


 

DYPLOM

ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA

otrzymała

JULIA RADZIĘTA

W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNO-INFORMATYCZNYM

"WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA"

 


 

DYPLOM

ZA ZAJĘCIE III MIEJSCA

otrzymała

KORNELIA MUNIOWSKA

W VII MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

"CZUWAJĄ NAD WAMI ANIOŁY Z OBŁOKÓW"

w kategorii wiekowej klas 0-1

 


 

DYPLOM LAUREATA

otrzymała

NADIA STACHOWICZ

Z KLASY IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ ZA ZAJĘCIE 1. MIEJSCA

W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE Z PRZYRODY

OLIMPUS SESJA JESIENNA

 


 

I MIEJSCE

DLA ZESPOŁU TANECZNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 27

W VII PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI UCZNIÓW DĄBROWSKICH SZKÓŁ

O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA

GRAJ I POMAGAJ

W RAMACH AKCJI CHARYTATYWNEJ

KONKURS TANECZNY

 


 

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Uczeń Osiągnięcia