Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia biblioteki.

W związku z tym, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą z dnia 27 listopada 2020r. ustanowił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida, uczniowie klas 4-8 zapoznali się z dorobkiem i postacią poety i artysty na lekcjach języka polskiego. 24 września 2021r. minęła dwusetna rocznica urodzin poety, którego słowa: „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek” powinny przyświecać każdemu Polakowi.

 

„Bez względu na to, ile masz zajęć drogi rodzicu, najważniejszą rzeczą,

jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania

miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie”.

                                                                                                    Jim Trelease

AKCJA CZYTELNICZA DLA KLAS I-III

BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI

Akcja ma na celu przywitać w bibliotece uczniów wracających do szkoły i zachęcić ich do aktywnego korzystania z zasobów szkolnego księgozbioru. Całe przedsięwzięcie ma formę zabawy, w którą mogą zaangażować się również rodzice. A co najważniejsze nie wymaga dużej aktywności uczniów ani skomplikowanych przygotowań. Akcja pozwoli także pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie i ponowną integrację całej społeczności szkolnej. Więcej informacji na www.biblioteka.pl/bilet

<List do rodziców>