Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia biblioteki.

W konkursie, który polegał na wykonaniu drzewa genealogicznego własnej rodziny wzięli udział wszyscy uczniowie klasy czwartej. Najciekawsze i najbardziej kreatywne prace zostały nagrodzone dyplomem i niespodzianką rzeczową. Wszyscy uczestnicy otrzymali również słodkie niespodzianki.

Laureatami konkursu zostali:

 

Natalia Jędrusik – I miejsce

 

Nadia Pieklak - II miejsce

Amelia Dworak - II miejsce

Jakub Kopecki - II miejsce

Maksym Rogala - II miejsce

 

Oliwia Gęborska - III miejsce

Maja Kurek - III miejsce

Antonina Maciuk - III miejsce

Zuzanna Wieczorek - III miejsce

Zuzanna Tylec - III miejsce

Mikołaj Skarżyński - III miejsce

 

Małgorzata Rejzerewicz – wyróżnienie

Łukasz Kopczewski  – wyróżnienie

Marcin Popiel  – wyróżnienie

 

Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Regionalnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym pn.:„ Z kotem mi do twarzy”, ogłoszonym przez Szkołę Podstawową nr 29 w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Górniczej, Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Katowicach – Filia w Dąbrowie Górniczej oraz Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Dąbrowie Górniczej. Konkurs polegał na wykonaniu komiksu na podstawie książki Waldemara Cichonia „ Cukierku, Ty łobuzie!”, opowiadającego o przygodach kota Cukierka. Prace naszych uczniów były bardzo kreatywne i pięknie wykonane, co spotkało się z uznaniem jury konkursowego. Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy czwartej: Natalia Jędrusik i Agata Kukuła.

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom!

W konkursie, który polegał na wykonaniu  laurki z życzeniami dla biblioteki szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych wzięli udział uczniowie klas I-V. Najciekawsze i najbardziej kreatywne prace zostały nagrodzone dyplomem i niespodzianką rzeczową. Wszyscy uczestnicy otrzymali również słodkie niespodzianki.

Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

25 października 2021r. świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Sowa widnieje na logo naszej biblioteki szkolnej. Dlatego też w ramach obchodów tego święta uczniowie przebierali się za sowy, dodawali do swojego stroju wizerunek sowy lub  jakiś element związany z tym ptakiem, będącym symbolem mądrości. Podczas wspólnej zabawy rozwiązywali rebusy i zagadki literackie, układali puzzle, wykonywali własne wizerunki sowy lub wykonywali kartki z życzeniami dla biblioteki. Celem akcji było  zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

 

29 września 2021r.  okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się spotkania z nauczycielem bibliotekarzem naszej szkolnej biblioteki. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu i z zainteresowaniem słuchały głośno czytanych książeczek.