Za oknami cudownie śnieżna zima… Słychać niemal dzwonki sań w reniferowym zaprzęgu, można już prawie dostrzec poczciwego staruszka w czerwonym kubraczku, który o tej porze ma ręce pełne roboty….
Początek grudnia nieodmiennie kojarzy się nam z prezentowym szaleństwem, a dzieci dobrze wiedzą, że aby spełnić swe marzenia, warto napisać list…
Szkolny konkurs na najpiękniejszy list do św. Mikołaja przebiegał w dwóch  kategoriach i polegał na wykonaniu pracy plastycznej z krótkim tekstem (kl. 1 – 3) oraz zredagowaniu listu (kl. 4 – 7). Rozstrzygnięcie odbyło się 8 XII 2023 r.
Mikołajowe jury było zachwycone poziomem wykonania prac oraz  niezwykłą wrażliwością ich autorów. Okazuje się, że dla naszej młodzieży bardzo ważna jest empatia i ponadczasowe wartości: dla siebie proszę o odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań i siłę, by przezwyciężać wszelkie trudności; proszę o pokój na świecie, zrozumienie i szacunek między ludźmi, a także troskę o naszą planetę; marzę o tym, by nikt na świecie nie był głodny i nie cierpiał z powodu wojny; proszę, by każdy mógł cieszyć się zdrowiem, by moja ukochana rodzina była zawsze razem;…
Piękne i wzruszające, prawda?
Oto laureaci konkursu:
Kl. 1 – 3
I miejsce – Maja Orkisz z kl. 2
wyróżnienia – Jagna Kopacz, Natalia Łonak – Wydmańska oraz Maria Wójcik z kl. 3,  Tymoteusz Adamski z kl. 1
kl. 4 – 7
I miejsce  - Hubert Flak z kl. 7 i Natalia Jędrusik z kl. 6
II miejsce – Maja Kurek z kl. 6, Fabian Dulewski z kl. 5 i Nikola Wójcik z kl. 4 oraz Hubert Dziedzic z kl. 7
III miejsce- - Karol Hulbój, Maja Nowakowska oraz Jagna Wróblewska z kl. 4,

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni świątecznymi drobiazgami oraz otrzymali pkt dodatnie. Serdecznie gratulujemy!

W okazji obchodów Dnia Bibliotek Szkolnych chętni uczniowie klas I – III uczestniczyli w konkursie plastycznym „Laurka dla biblioteki szkolnej”. Najciekawsze prace zostały nagrodzone nagrodami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie niespodzianki.

Z przyjemnością informujemy, że w ramach XIII Miejskiego Konkursu "Różaniec to skarb, który trzeba odkryć" uczniowie naszej szkoły wyrazili swoją kreatywność i tym samym zajęli wysokie lokaty. Każdy z uczestników wykazał się nie tylko zdolnościami manualnymi, ale także głębokim zrozumieniem wartości modlitwy różańcowej. W trakcie oceniania prac przez kompetentne jury, podkreślano pomysłowość, estetykę oraz oryginalność w podejściu do tradycyjnego tematu różańca. Decyzje nie były łatwe, ponieważ każda praca miała swój unikalny charakter i wyjątkowy przekaz.

Zwycięzcy konkursu:

w kategorii kl. I-III I miejsce ucz. kl. II - Dorota Sierka,

w kategorii kl. IV - VIII II miejsce ucz.kl. VII - Hubert Flak,

III miejsce ucz. kl. VI - Natalia Jędrusik

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie, pasję i artystyczną wrażliwość.

Październik, miesiąc kojarzący się z różańcem, stał się inspiracją do organizacji corocznego konkursu w naszej szkole. Tym razem uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i umiejętnościami artystycznymi, tworząc rodzinne różańce z darów jesieni.

W ramach konkursu powstały niezwykłe prace, w których zastosowano różnorodne materiały, takie jak kasztany, drewniane serduszka, koraliki, makaron. Różnorodność i oryginalność projektów przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

Wielki szacunek dla uczestników za ich zaangażowanie i pomysłowość w kreowaniu nie tylko pięknych, ale również symbolicznych różańców. Każdy z nich przyniósł ze sobą unikalną historię i charakter, co wzbogaciło atmosferę konkursu.

Organizatorzy konkursu mieli nie lada wyzwanie, oceniając prace, ponieważ każda z nich była niepowtarzalna i pełna serca włożonego w tworzenie. Wszyscy uczestnicy zasłużenie otrzymali oceny celujące oraz punkty z zachowania, co stanowiło wyraz uznania dla ich wysiłku i zaangażowania.

Z dumą pragniemy ogłosić, że wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej, tworząc kolorowy i inspirujący krajobraz, który dzielił się z całą społecznością szkolną. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich wyjątkową kreatywność i talent artystyczny! Niech ta inicjatywa będzie jednym z wielu momentów, które wspólnie budujemy, inspirując się nawzajem do odkrywania piękna sztuki i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

24 października troje uczniów z klasy 7 (Hubert, Marcelina i Michał) oraz pięcioro z klasy 6 (Łukasz, Maja, Nadia, Natalia  i Oliwia) wzięło udział w szkolnym mini-konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wśród konkursowiczów nie było przegranych. Wszystkie uczestniczki i uczestnicy osiągnęli wymagane pułapy punktowe, wykazując się dużą wiedzą dotyczącą zabytków, ciekawych miejsc, geografii, kultury, literatury oraz kuchni Zjednoczonego Królestwa. Brawo! Piątki i szóstki już lecą do dziennika. Jednak niekwestionowanymi zwyciężczyniami konkursu okazały się Marcelina i Oliwia.                                                 

                                                                         CONGRATULATIONS!

Wszystkim bardzo dziękuję za udział w konkursie, czas poświęcony  na dodatkową naukę i chęć poszerzenia swojej wiedzy. Gratuluję sukcesu! Zachęcam do udziału w innych mini-konkursach klasowych z języka angielskiego.

                                                                                                                                             Joanna Staroń