W Miejskim Konkursie Plastycznym pt. „Zielone zakątki Dąbrowy Górniczej",  wzięli udział uczniowie z różnych szkół podstawowych. Nasza szkoła również miała swoich reprezentantów, którzy odnieśli sukces. Fabian Dulewski z klasy V oraz Karol Hulbój z klasy IV zajęli I miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Ich prace plastyczne zachwyciły jury i zostały docenione nagrodą główną. Obaj chłopcy wykazali się kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi, które zasłużyły na wyróżnienie. Dodatkowo, uczennica klasy VI, Oliwia Gęborska, otrzymała wyróżnienie za swój talent artystyczny i pomysłowość w interpretacji tematu konkursu. Gratulujemy naszym artystom sukcesów i życzymy dalszych inspiracji oraz twórczych osiągnięć w przyszłości.

Uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy z Geografii, w którym wyróżniony został Juliusz Wróblewski uczeń klasy VI zajmując IX miejsce w Polsce. Juliusz, od dłuższego czasu przygotowywał się do tego prestiżowego konkursu, poświęcając wiele godzin nauki i poznawaniu geografii nie tylko Polski, ale także całego świata. Jego wysiłek został doceniony, gdyż udało mu się zdobyć IX miejsce spośród wielu uczestników z całego kraju. Gratulujemy Juliuszowi osiągnięcia w tym konkursie i życzymy mu dalszych sukcesów w jego nauce oraz dalszym rozwijaniu swojej pasji do geografii. Jesteśmy dumni, że mamy tak utalentowanego ucznia w naszych szeregach. Niech ten sukces będzie dla niego motywacją do jeszcze większych wysiłków i osiągnięć w przyszłości.

Nasi uczniowie brali udział w  Ogólnopolskim Konkursie "Korzystam z OZE każdego dnia", który miał na celu promowanie korzystania z odnawialnych źródeł energii. W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych szkół podstawowych z całej Polski. Jednym z uczestników konkursu był Fabian Dulewski z klasy V, który zajął II miejsce i otrzymał voucher o wartości 4000 zł ufundowany przez WP Energy Group. Jego praca wyróżniała się pomysłowością i oryginalnością, co zaskoczyło i zachwyciło jury. Pozostali uczestnicy konkursu także zostali nagrodzeni vocherami o wartości 1500 zł za swoje zaangażowanie i zaangażowanie w promowanie odnawialnych źródeł energii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie, kreatywność i pasję, jaką włożyli w przygotowanie swoich prac. Dzięki nim możemy zauważyć, że młode pokolenie ma świadomość i troskę o naszą planetę oraz chęć zmiany na lepsze. Mamy nadzieję, że inicjatywy takie jak ten konkurs będą kontynuowane i będą inspiracją dla kolejnych pokoleń do działania na rzecz ochrony środowiska i promowania zrównoważonego rozwoju.

W dniach 25-26 maja 2024 roku w Warszawie odbyły się zawody ADCC Amateur World Championship 2024, których uczestnictwo zgłosili się nasi utalentowani uczniowie. Maksymilian Furgalski z klasy III wywalczył vice mistrzostwo świata amatorów w ju jitsu, imponując swoimi umiejętnościami i determinacją. Jego brat, Norbert Furgalski uczęszczający do klasy V, również stanął na podium zajmując zaszczytne trzecie miejsce. Obaj nasi uczniowie zaprezentowali niezwykłą siłę, wytrzymałość oraz techniczne umiejętności podczas rywalizacji z zawodnikami z całego świata. Ich zaangażowanie i wysiłek zostały wynagrodzone medalem, a nasza szkoła może być dumna z tak świetnego osiągnięcia.

Gratulujemy Maksowi i Norbertowi wspaniałych wyników podczas zawodów ADCC Amateur World Championship 2024. Życzymy im dalszych sukcesów w karierze sportowej i jesteśmy pewni, że będą kontynuować swoją świetną formę.

W dniu 29 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień uczniom naszej szkoły za udział w XII Miejskim Konkursie "Dąbrowa Górnicza w słowach i obrazach". Nasza szkoła była reprezentowana przez grupę utalentowanych uczniów, którzy przygotowali prace konkursowe. Oliwia Gęborska, uczennica klasy VI, zdobyła I miejsce w konkursie za swoją wyjątkową prezentację na temat miasta Dąbrowa Górnicza. Również Karol Hulbój, uczeń klasy IV, zajął wysoką II lokatę za swoją pracę. Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, również zostali docenieni i otrzymali wyróżnienia za swoje zaangażowanie i kreatywność. Dyrektor szkoły serdecznie pogratulowała wszystkim laureatom i wyróżnionym uczniom, wyrażając swoje uznanie za ich pracę i zaangażowanie. Podkreśliła również, jak ważne jest promowanie kultury i historii miasta poprzez takie inicjatywy.

Konkurs "Dąbrowa Górnicza w słowach i obrazach" był doskonałą okazją dla uczniów do pokazania swoich talentów i pasji, a także do zdobycia cennego doświadczenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za ich wkład w promocję naszej szkoły i miasta.