Konkurs na 100 - lecie szkoły

Witajcie drodzy wychowankowie.

Wychowawcy świetlicy szkolnej i biblioteki ZSP nr 1 ogłaszają Konkurs Szkolny na projekt kartki urodzinowej dla Naszej Ukochanej Szkoły - która obchodzi swoje  100 -lecie.

Nasza propozycja to zadanie na zabicie nudy w związku z zaistniałą sytuacją.

Prace które wykonacie w czasie kiedy musicie pozostać w domu, po powrocie do szkoły zostaną zaprezentowane na WYSTAWIE  SZKOLNEJ.

Proponujemy wykonanie kartki urodzinowej na formacie A4 lub A3 w dowolnej technice plastycznej (rysunek, malarstwo, collage, fotokolaż, projekt komputerowy w programie graficznym Paint) i przy zastosowaniu dostępnych w Waszych domach materiałów plastycznych oraz narzędzi. Mile widziane są też życzenia dla szkoły, zredagowane przez Was teksty - oryginalnie ozdobione motywami związanymi ze szkołą. Każdy z Was może wykonać dowolną ilość prac - dajcie się ponieść wyobraźni i DO DZIEŁA!!!

PAMIĘTAJCIE NIE WYCHODŹCIE Z DOMU.

Do zobaczenia w szkole.

KONKURS PLASTYCZNY Jestem widoczny = jestem bezpieczny!!! ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na projekt odblasku pod hasłem Jestem widoczny = jestem bezpieczny!!! odbyło sie w czasie uroczystego apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tegorocznej edycji konkursu jury w składzie: pani Agnieszka Czerwińska, pani Beata Wiszniewska i pan Tomasz Tylec, wyłoniło zwycięzców:

I miejce - Alicja Płonka ucz. kl. V

II miejsce - Alicja Skrzekowska ucz. kl. IV b

III miejsce - Hubert Flak ucz. kl. I

wyróżnienia otrzymali: Hubert Dziedzic ucz. kl. I, Paula Stajno ucz. kl. III, Oliwia Płonka ucz. kl. IV b, Izabela Dziedzic ucz. kl.IV b

Uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Odblaski 2017 2.jpgOdblaski 2017 1.jpg

Świetlica czynna jest w godzinach 7.00 - 16.00.

Aby dziecko mogło pozostawać w świetlicy szkolnej i brać udział w zajęciach przez nią oferowanych, należy zapisać je wypełniając Kartę zgłoszenia. Rodzice mogą również wykupić jednodaniowy obiad w cenie 3,50 zł. Uczniowie spożywają obiad podczas długiej przerwy o godz. 1130

Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy oraz kartę korzystania z obiadów w stołówce szkolnej można pobrać u wychowawców świetlicy lub w sekretariacie szkoły.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiana umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych, ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw. W świetlicy prowadzone są różnorodne zajęcia: czytelnicze, plastyczne, gry i zabawy ruchowe. Oferujemy duży wybór gier planszowych i dydaktycznych. Organizujemy i zachęcamy dzieci do udziału w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Współpracujemy z biblioteką szkolną, pedagogiem oraz z wychowawcami klas. Pomagamy również uczniom w odrabianiu zadań domowych i uzupełnianiu zaległości szkolnych.

NASZA ŚWIETLICA JEST OTWARTA NA POTRZEBY ŚRODOWISKA LOKALNEGO

Realizacja zadania 8

w ramach Kampanii "Szkoła ciekawa i bezpieczna - nie tylko na lekcjach"

w roku szkolnym 2014/2015