Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

KONKURS PLASTYCZNY Jestem widoczny = jestem bezpieczny!!! ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na projekt odblasku pod hasłem Jestem widoczny = jestem bezpieczny!!! odbyło sie w czasie uroczystego apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tegorocznej edycji konkursu jury w składzie: pani Agnieszka Czerwińska, pani Beata Wiszniewska i pan Tomasz Tylec, wyłoniło zwycięzców:

I miejce - Alicja Płonka ucz. kl. V

II miejsce - Alicja Skrzekowska ucz. kl. IV b

III miejsce - Hubert Flak ucz. kl. I

wyróżnienia otrzymali: Hubert Dziedzic ucz. kl. I, Paula Stajno ucz. kl. III, Oliwia Płonka ucz. kl. IV b, Izabela Dziedzic ucz. kl.IV b

 

Uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy i nagrody. 

Odblaski 2017 2.jpgOdblaski 2017 1.jpg

Świetlica

Świetlica czynna jest w godzinach 7.00 - 16.00.

Aby dziecko mogło pozostawać w świetlicy szkolnej i brać udział w zajęciach przez nią oferowanych, należy zapisać je wypełniając Kartę zgłoszenia. Rodzice mogą również wykupić jednodaniowy obiad w cenie 3,50 zł. Uczniowie spożywają obiad podczas długiej przerwy o godz. 1130

Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy oraz kartę korzystania z obiadów w stołówce szkolnej można pobrać u wychowawców świetlicy lub w sekretariacie szkoły.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiana umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych, ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw. W świetlicy prowadzone są różnorodne zajęcia: czytelnicze, plastyczne, gry i zabawy ruchowe. Oferujemy duży wybór gier planszowych i dydaktycznych. Organizujemy i zachęcamy dzieci do udziału w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Współpracujemy z biblioteką szkolną, pedagogiem oraz z wychowawcami klas. Pomagamy również uczniom w odrabianiu zadań domowych i uzupełnianiu zaległości szkolnych.

 

Świetlica

 NASZA ŚWIETLICA JEST OTWARTA NA POTRZEBY ŚRODOWISKA LOKALNEGO

Realizacja zadania 8 

w ramach Kampanii "Szkoła ciekawa i bezpieczna - nie tylko na lekcjach"

w roku szkolnym 2014/2015

 

 Fotorelacja z życia świetlicy : ) : ) : )

 

Czytaj więcej o Świetlica

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Szkoła Świetlica