Odsłony: 976

 


29 października, tuż przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wybrali się na cmentarz parafialny w Błędowie aby zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobach pierwszego kierownika szkoły Podstawowej w Błędowie oraz  nieznanego żołnierza. W ciszy i zadumie oddali cześć ich pamięci.

 


RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE!

Różowa skrzyneczka to inicjatywa, polegająca na wyposażeniu szkoły w skrzyneczki z niezbędnymi środkami higieny osobistej. Każda uczennica może skorzystać z nich wtedy, kiedy ich potrzebuje, niezależnie od tego czy zapomniała, czy nie było jej na nie stać. Skrzyneczki są wyposażane w podpaski, tampony i niezbędne środki higieny osobistej.

Więcej o akcji można przeczytać na: https://www.facebook.com/rozowaskrzyneczka/

 


Miesiąc wrzesień i październik zaobfitowały  inicjatywami Samorządu Uczniowskiego.
Wśród nich znalazły się:

  • Dzień postaci z bajek – tego dnia w progach szkoły stanęli barwnie przebrani uczniowie,
  • Muffinkowy kiermasz – smaczna i szlachetna akcja w czasie której uczniowie naszej szkoły mogli zakupić smaczne muffinki
    i w ten sposób wesprzeć schronisko dla zwierząt,

  • Dzień Edukacji Narodowej – to święto w którego uroczyste obchody włączył się SU. Z tej okazji wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi otrzymali najserdeczniejsze życzenia a wraz z nimi upominki, w postaci ręcznie wykonanych róż z jesiennych liści,

  • Zbiórka karmy oraz akcesoriów niezbędnych dla zwierząt ze schroniska – trwa nadalJ. Obserwujemy bardzo pozytywny odzew ze strony wrażliwych na los zwierząt uczniów naszej szkoły. Serdecznie DZIĘKUJEMY.


Przewodnicząca – Amelia Kir

Z-ca – Michalina Koziak

Skarbnik - Jakub Macha

Członkowie – Monika Michałowska, Mateusz Krzyśko

Opiekunowie: mgr Monika Muniowska

                    mgr Agnieszka Czerwińska