Odsłony: 2607

 

 


Życzenia Świąteczne 

 

  


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

 

 


Forum Samorządów Uczniowskich

24 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Moniką Muniowską uczestniczył w Pierwszym Forum Samorządów Uczniowskich w Dąbrowie Górniczej. Forum odbywało się w Pałacu Kultury Zagłębia i składało się z czterech warsztatów w czasie których prowadzono dyskusje z młodzieżą. Jeden z warsztatów poprowadził sam Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak.


 

 Dzień Piżamy w ZSP nr 1

 


 

Międzynarodowy Dzień TOLERANCJI

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada w szkole zrealizowano szereg zadań

 


 

Stare klucze dla kliniki „Budzik”

W listopadzie nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji charytatywnej, której celem była zbiórka starych, niepotrzebnych kluczy na rzecz Kliniki "Budzik", prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. W ten sposób włączyliśmy się do ratowania dzieci będących w stanie śpiączki.

Klucze zostały przekazane przedstawicielowi Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Serwisów Kluczowych. Dochód ze złomowania kluczy zasili konto Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk.

Serdecznie dziękujemy za rozpowszechnianie i udział w akcji

Koordynator akcji M.Muniowska.


Pełna miska dla schroniska

Miesiące październik i listopad w Szkole Podstawowej nr 27, były miesiącami dobroci dla zwierząt. Uczniowie z klas I - VIII wykazali się ogromnym zaangażowaniem i z wielką radością przynosili karmę dla zwierząt ze Schroniska „Rafik” w Bolesławiu. Dzięki ich pomocy zwierzętom łatwiej będzie przetrwać okres zimy.  

Ogromnie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji!

Organizatorzy akcji: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. M. Muniowską i p. A. Czerwińską.


 #SZKOŁA PAMIĘTA

Samorząd Uczniowski również włączył się w akcję #Szkoła Pamięta.

Jak co roku z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych SU udał się wraz z opiekunem p. Moniką Muniowską na cmentarz aby uporządkować groby nieznanego żołnierza i pierwszego kierownika szkoły w Błędowie, zapalić znicze oraz złożyć wieniec przygotowany pod okiem p. Agnieszki Czerwińskiej.

 


DYSKOTEKA

W piątek 30 września z okazji DNIA CHŁOPAKA w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Organizatorzy zadbali o wspaniałą muzykę, zorganizowali sklepik z przekąskami, poprowadzili wiele zabaw. Rozwieszone dekoracje i świetlne iluminacje stworzyły niepowtarzalny klimat. W czasie dyskoteki wyłoniono spośród chłopców kandydatów do tytułu MISTERA SZKOŁY. Kandydaci zostali poddani różnym konkurencjom, atmosfera była naprawdę gorąca, publiczność głośno dopingowała uczestników ale bezkonkurencyjny okazał się Romek S. uczeń klasy 4 i to do niego powędrował tytuł MISTERA SZKOŁY 2022.

Ta zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci.

 


 

1 KWIETNIA

Prima aprilis

Międzynarodowy Dzień Klauna w ZSP 1

 

 

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Samorządności. Tego Dnia władzę w szkole z rąk Pani Dyrektor przejęli uczniowie klas ósmych. To oni wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili lekcje w pozostałych klasach, co jak nam później wyznali nie należało do łatwych zadań. Zabawa była naprawdę przednia, młodsi uczniowie już zacierają ręce i nie mogą się doczekać kiedy to oni doczekają się aby zorganizować taki dzień. 


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK


 


 

29 października, tuż przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wybrali się na cmentarz parafialny w Błędowie aby zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobach pierwszego kierownika szkoły Podstawowej w Błędowie oraz  nieznanego żołnierza. W ciszy i zadumie oddali cześć ich pamięci.

 


RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE!

Różowa skrzyneczka to inicjatywa, polegająca na wyposażeniu szkoły w skrzyneczki z niezbędnymi środkami higieny osobistej. Każda uczennica może skorzystać z nich wtedy, kiedy ich potrzebuje, niezależnie od tego czy zapomniała, czy nie było jej na nie stać. Skrzyneczki są wyposażane w podpaski, tampony i niezbędne środki higieny osobistej. 

Więcej o akcji można przeczytać na: https://www.facebook.com/rozowaskrzyneczka/

 


Miesiąc wrzesień i październik zaobfitowały  inicjatywami Samorządu Uczniowskiego.
Wśród nich znalazły się:

  • Dzień postaci z bajek – tego dnia w progach szkoły stanęli barwnie przebrani uczniowie,
  • Muffinkowy kiermasz – smaczna i szlachetna akcja w czasie której uczniowie naszej szkoły mogli zakupić smaczne muffinki
    i w ten sposób wesprzeć schronisko dla zwierząt,

  • Dzień Edukacji Narodowej – to święto w którego uroczyste obchody włączył się SU. Z tej okazji wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi otrzymali najserdeczniejsze życzenia a wraz z nimi upominki, w postaci ręcznie wykonanych róż z jesiennych liści,

  • Zbiórka karmy oraz akcesoriów niezbędnych dla zwierząt ze schroniska – trwa nadalJ. Obserwujemy bardzo pozytywny odzew ze strony wrażliwych na los zwierząt uczniów naszej szkoły. Serdecznie DZIĘKUJEMY.


Przewodnicząca – Kornelia Muniowska

Z-ca – Albert Smędzik

Skarbnik - Olivier Bosek

 

Opiekunowie: mgr Monika Muniowska

                    mgr Agnieszka Czerwińska