Odsłony: 1759

 


 

1 KWIETNIA

Prima aprilis

Międzynarodowy Dzień Klauna w ZSP 1

 

 

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Samorządności. Tego Dnia władzę w szkole z rąk Pani Dyrektor przejęli uczniowie klas ósmych. To oni wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili lekcje w pozostałych klasach, co jak nam później wyznali nie należało do łatwych zadań. Zabawa była naprawdę przednia, młodsi uczniowie już zacierają ręce i nie mogą się doczekać kiedy to oni doczekają się aby zorganizować taki dzień. 


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK


 


 

29 października, tuż przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wybrali się na cmentarz parafialny w Błędowie aby zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobach pierwszego kierownika szkoły Podstawowej w Błędowie oraz  nieznanego żołnierza. W ciszy i zadumie oddali cześć ich pamięci.

 


RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE!

Różowa skrzyneczka to inicjatywa, polegająca na wyposażeniu szkoły w skrzyneczki z niezbędnymi środkami higieny osobistej. Każda uczennica może skorzystać z nich wtedy, kiedy ich potrzebuje, niezależnie od tego czy zapomniała, czy nie było jej na nie stać. Skrzyneczki są wyposażane w podpaski, tampony i niezbędne środki higieny osobistej.

Więcej o akcji można przeczytać na: https://www.facebook.com/rozowaskrzyneczka/

 


Miesiąc wrzesień i październik zaobfitowały  inicjatywami Samorządu Uczniowskiego.
Wśród nich znalazły się:

  • Dzień postaci z bajek – tego dnia w progach szkoły stanęli barwnie przebrani uczniowie,
  • Muffinkowy kiermasz – smaczna i szlachetna akcja w czasie której uczniowie naszej szkoły mogli zakupić smaczne muffinki
    i w ten sposób wesprzeć schronisko dla zwierząt,

  • Dzień Edukacji Narodowej – to święto w którego uroczyste obchody włączył się SU. Z tej okazji wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi otrzymali najserdeczniejsze życzenia a wraz z nimi upominki, w postaci ręcznie wykonanych róż z jesiennych liści,

  • Zbiórka karmy oraz akcesoriów niezbędnych dla zwierząt ze schroniska – trwa nadalJ. Obserwujemy bardzo pozytywny odzew ze strony wrażliwych na los zwierząt uczniów naszej szkoły. Serdecznie DZIĘKUJEMY.


Przewodnicząca – Kornelia Muniowska

Z-ca – Albert Smędzik

Skarbnik - Olivier Bosek

 

Opiekunowie: mgr Monika Muniowska

                    mgr Agnieszka Czerwińska