Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

Mama i Tata to najważniejsze, najbardziej kochane osoby w życiu każdego dziecka.

Dlatego nasze przedszkolaki uroczyście uczciły Dzień Matki i Dzień Ojca. Przygotowały wierszyki, piosenki, taniec i inscenizację dla najukochańszych rodziców. Postarały się, jak najlepiej umiały.

Na koniec każde dziecko wręczyło rodzicom drobny upominek.

 

4 maja obchodziliśmy Dzień Strażaka. Tego dnia gościliśmy w przedszkolu strażaka z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Będzinie. Starszego ogniomistrza Sebastian Muniowskiego. Opowiedział nam, jak wygląda praca strażaka. Odbyły się zawody sportowe oraz scenki z pierwszej pomocy odgrywane przez dzieci. Na koniec przedszkolaki podarowały panu Sebastianowi własnoręcznie wykonane rysunki, a on zrewanżował się cukierkami.

  

  

28 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie, które prowadziła firma Grajfko. Każde dziecko mogło skomponować własne, niepowtarzalne mydełko. Dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i powstały przepiękne, kolorowe, cudownie ozdobione, wielokolorowe mydełka. Wszystkie przedszkolaki były ogromnie zainteresowane przebiegiem warsztatów, zaangażowane w wykonywaną pracę, a towarzyszyły temu przepiękne zapachy.

 

  

Od najmłodszych lat uczymy się, jak ważna dla nas jest planeta, na której żyjemy. Co możemy zrobić każdego dnia, żeby ją ochronić. O tym mówiliśmy przy okazji Dnia Ziemi. Dzieci wykonały prace plastyczne w prezencie dla Ziemi, śpiewały piosenki, uczyły się segregować śmieci.