Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

Przedszkola czas już minął i jest tak jakoś smutno, a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno”. Dzień 26.06. 2024r. dla jednych jest to zwykły dzień, ale dla nas był on wyjątkowy, uroczysty i radosny, bowiem w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość -  „Pożegnanie starszaków”.

Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i zdjęcia. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

Dnia 4.06.2024 przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na sztukę pt. „Ucho”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Ogromne wrażenie wywarła na dzieciach sceneria, aktorzy oraz lalki. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

 

Dnia 6.06.2024 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki, tańce i  życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

26 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Tradycyjnie, po powitaniu wszystkich zebranych przez Panią Dyrektor, najstarsza grupa „Motylki” odtańczyła poloneza. Zerówkowicze bardzo się starali, bo to oni byli tymi, którzy na zawsze pożegnali przedszkolne mury.  Ich wiersze i piosenki były nawiązaniem do lat spędzonych w przedszkolu oraz do tego, co czeka ich po wakacjach – pierwszej klasy. Wszystkim towarzyszyło ogromne wzruszenie. Nasi najmłodsi - grupa „Biedronki” i „Żabki” - zaprezentowali wakacyjny repertuar i wprowadzili nas w letni czas. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Odbyła się sesja zdjęciowa i popłynęło wiele wakacyjnych życzeń oraz podziękowań za całoroczną pracę i zabawę.

Dnia 17 czerwca w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy pokaz „Walabia” - żywa edukacja”. Niecodzienni goście, czyli płazy i gady, przybyli do naszej placówki, aby zaprezentować dzieciom swoje niezwykłe właściwości i zachowania. Pokaz rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał około godziny. Podczas prezentacji dzieci mogły obserwować różnorodne gatunki płazów i gadów, takie jak węże, jaszczurki czy żółwie. Dzieci miały również okazję dotknąć niektórych zwierząt i poczuć ich włos, łuskę czy skórę. Prowadzący pokazu opowiadali o życiu tych zwierząt, ich zwyczajach oraz sposobach obrony. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki hojności Rady Rodziców, która sfinansowała całą prezentację. Dzięki nim dzieci mogły poznać świat płazów i gadów w sposób atrakcyjny i przystępny. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentacją, zadawały wiele pytań i aktywnie uczestniczyły w pokazie. Była to niezapomniana lekcja przyrody, która na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję ponownie zaprosić takich nietypowych gości do naszego przedszkola.