Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”. Dzień ten ma na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, również mają swoje prawa. Celem naszych działań, było uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać, bo często potrzebują naszej pomocy. 

Dzieci w tym dniu słuchały wierszy i śpiewały piosenki o tematyce zwierzęcej, odgadywały odgłosy zwierząt, a także rozwiązywały zagadki o zwierzętach.

Dzieci grały w różne gry i uczestniczyły w zabawach, w których naśladowały ruchy i głosy zwierząt. Powstało wiele pięknych prac o naszych milusińskich. Przedszkolaki bardzo chętnie rozmawiały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami i przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność.

Nasze Przedszkole bierze udział w akcji informacyjno-edukacyjnej
pt. "Wirusoochrona" koordynowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej. Wszystkie dzieci uczyły się techniki profesjonalnego mycia rąk. Odbyło się również  spotkanie z pielęgniarką, gdzie dowiedziały się wszystkiego o wirusach i jak się przed nimi chronić. Nasi podopieczni uczyli się piosenki pt. "Mydło, woda", brali udział w lekcji higieny na temat  "Wirusoochrona" jak i również wspólnie rozwiązywali krzyżówkę. Oczywiście było także kolorowanie karty pracy specjalnie przygotowanej na tę akcję.

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. W grupie Biedronek  wszyscy chłopcy otrzymali z tej okazji Dyplomy Super Chłopaka, odznaki  i kolorowe książeczki  zakupione przez rodziców. Dzieci mogły wziąć udział w wesołej zabawie
z balonami oraz mini – zawodach sportowych. Było wesoło i kolorowo. W grupie Żabek dziewczęta wręczyły chłopakom niebieskie baloniki oraz złożyły życzenia,
 a następnie wszyscy wzięli udział w specjalnie przygotowanych na ten dzień grach
i zabawach. Dzieci otrzymały upominki zakupione przez rodziców. W grupie Motylków chłopcy, aby otrzymać upominki, musieli wykonać specjalne zadania. Wszyscy byli także przebrani – chłopcy w kapelusze i gustowne muchy w grochy,
a dziewczynki w żółte spódniczki. Były także upominki, które chłopcy oglądali
z ciekawością😊

  

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach tej akcji, w każdej grupie zaproszeni goście czytali wybrane przez nas książki.
W skupieniu i zaciekawieniu słuchaliśmy bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądaliśmy kolorowe ilustracje. Okazji do głośnego czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. 

Mamy nadzieję, że ta akcja zachęci naszych rodziców do wspólnego czytania.

 

W piękne wrześniowe przedpołudnie gościliśmy w przedszkolu Panią Klaudię, absolwentkę naszej szkoły, która jest strażakiem. Pani Klaudii towarzyszył pies ratownik - Whisky. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się na czym polega praca psa ratownika, jak należy się zachować podczas spotkania z nim oraz jak postępować w razie zagubienia się w lesie. Mogliśmy także zobaczyć specjalne wyposażenie psa, które wykorzystywane jest podczas akcji ratowniczych.
Serdecznie dziękujemy Pani Klaudii, za to, że zechciała nam przybliżyć szczegóły  swojej pracy i swojego pupila.