Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

Dnia 10 października w naszym przedszkolu  obchodziliśmy Dzień Drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka. Przedszkolaki obiecały, że zawsze będą dbać o wszystkie rośliny, nigdy nie będą łamać gałązek, drzew i krzewów. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne drzew.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki i złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.  We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Dnia 2.10.2024 przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na sztukę pt. „Plastusiowy pamiętnik”.
Spektakl oparty był na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Promował przyjaźń, odpowiedzialność, odwagę i mądrość. Aktorzy opowiedzieli historię Plastusia i jego przyjaciół z piórnika. Przedstawienie było bardzo ciekawe i wesołe, a perypetie Plastusia rozbawiły małych widzów. Po spektaklu dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami na scenie.

Pierwszy dzień jesieni przywitał nas piękną i słoneczną pogodą. Na zajęciach tego dnia dzieci zapoznały się z  pierwszymi oznakami nadchodzącej pory roku, wykonały prace plastyczne w kolorach jesieni, szukały kolorów jesieni w naszym otoczeniu. Na koniec wybraliśmy się na spacer do lasu, aby tam poszukać pierwszych oznak jesieni.

To był bardzo miły dzień.

20 września kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,

aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,

każdy dzień był wspaniałą przygodą

i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!