Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

26 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą na temat diplodoków, tyranozaurów, triceratopsów, pterodaktyli itp. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej  atmosferze.

19 lutego nasze przedszkolaki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.

Uczestnicy „kocich zabaw” zostali również zaproszeni do Krainy Kocimiaukoci, w której przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki dzieci–koty odpoczywały.

Na zakończenie dzieci kolorowały maski kota, które następnie zabrały do swoich domów. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

W dniach 12 i 19 lutego nasze przedszkole zaszczycili swoją obecnością nauczyciele ze szkoły muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Muzycy zaprezentowali nam piękne utwory grane na różnorodnych instrumentach. Koncert urozmaicony był oprawą słowną osoby prowadzącej. Poprzez udział w takich spotkaniach dzieci rozwijają zainteresowania muzyczne oraz wzbogacają wiedzę na temat instrumentów. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wykonywanych utworów. Każde dziecko miało okazję zobaczyć i dotknąć instrumentów. Koncerty dostarczyły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu i zapraszamy ponownie.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 13 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, sportowców, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień (22-24 stycznia).

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.