Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

27 czerwca odbyło się zakończenie przedszkola i pożegnanie najstarszej grupy „Motylków”. Zerówka uroczyście rozpoczęła polonezem. Później Pani Dyrektor powitała grono pedagogiczne oraz przybyłych gości – rodziców, rodzeństwo, dziadków. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i wspaniale zatańczyły. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Rodzice, którzy wyróżniali się w ciągu roku szkolnego swoim zaangażowaniem, otrzymali podziękowania.

            Wychowawcy i goście byli wzruszeni występem dzieci.

12 czerwca został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - techniczny pod nazwą „Suknia Pani Wiosny”. Dostarczone prace były przepiękne, kolorowe, pomysłowe i bardzo różnorodne. Z ogromnym trudem wyłoniliśmy zwycięzców:

  1. miejsce zajęła Marysia Nowakowska z grupy Motylki.
  2. miejsce Lila Wójcik z grupy Żabki.
  3. miejsce Anastazja Liberska, również z grupy Żabki.

         Przyznane zostały także 2 wyróżnienia: dla Nadii Włodarczyk z grupy Żabki i Oliwiera Buckiego z grupy Biedronki. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.

         Pozostali uczestnicy: Laura Płonka, Antoś Bagiński, Aleksander Tuleja, Kacper Ranik, Marysia Nowak, Wiktor Liszka, Lila Kłosowicz, Emilka Olender, Olek Ciepał i Natalka Liberska dostali   dyplomy za udział oraz drobne upominki.

         Wszystkie dzieciaki dostały również coś słodkiego.

 

 

Dzieciaki z naszego przedszkola kolejny raz gościły w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Obejrzały spektakl „Czerwony Kapturek”. Jak zwykle towarzyszyły temu liczne emocje. Przedszkolaki przeżywały przygody bohaterów,

„Ale co to za historia… Naiwna Dziewczynka niesie przez las koszyczek do babci, a zły Wilk… Zaraz… zaraz.. Jaki zły wilk?… Przecież Kapturek może być sympatyczną łobuziarą, a Wilk miłym, uprzejmym i nieco nieśmiałym zwierzakiem. Do wesołej paczki dołączy elegancka, ale charakterna i nowoczesna mama, przeuroczy gajowy, a także wiecznie młoda babcia, która z niebywałą krzepą korzysta z życia.
Autorka Marta Guśniowska po raz kolejny zaskakuje swoimi nietuzinkowymi pomysłami na współczesne odczytanie klasycznych bajek, zdobywając serca dzieci, ale również dorosłych.

Twórcy wraz z aktorami proponują przedstawienie w konwencji „teatru w teatrze” – wartkie, pełne zabawnych zwrotów akcji, żywiołowej muzyki i ruchu. Do muzycznych interakcji zaproszą najmłodszą widownię, która pośród śmiechu odkryje, że nie taki Wilk straszny i że miłość jest najlepszym lekarstwem nawet na ból brzucha.”

 

Mama i Tata to najważniejsze, najbardziej kochane osoby w życiu każdego dziecka.

Dlatego nasze przedszkolaki uroczyście uczciły Dzień Matki i Dzień Ojca. Przygotowały wierszyki, piosenki, taniec i inscenizację dla najukochańszych rodziców. Postarały się, jak najlepiej umiały.

Na koniec każde dziecko wręczyło rodzicom drobny upominek.