Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

16 kwietnia w naszym przedszkolu gościło ponownie mobilne kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. To były niezapomniane wrażenia. Za pomocą cyfrowego sprzętu i nie ruszając się z miejsca, przedszkolaki przeniosły się do innej przestrzeni. Tym razem dzieci obejrzały animację o wirusach i kolejną część kosmicznego nieba. W pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.

 

12 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Czekolady". Dzieci w tym dniu miały okazję zapoznać się z różnymi rodzajami czekolad. Nasi podopieczni mogli zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Przedszkolaki dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Zapoznały się także z procesem jej powstawania. Oprócz degustacji czekoladowych przysmaków, dzieci wykonały prace plastyczne - rączkami kolorując tabliczki czekolady. To był z pewnością przepyszny i słodki dzień.

 

26 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą na temat diplodoków, tyranozaurów, triceratopsów, pterodaktyli itp. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej  atmosferze.

19 lutego nasze przedszkolaki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.

Uczestnicy „kocich zabaw” zostali również zaproszeni do Krainy Kocimiaukoci, w której przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki dzieci–koty odpoczywały.

Na zakończenie dzieci kolorowały maski kota, które następnie zabrały do swoich domów. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

 

 

 

W dniach 12 i 19 lutego nasze przedszkole zaszczycili swoją obecnością nauczyciele ze szkoły muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Muzycy zaprezentowali nam piękne utwory grane na różnorodnych instrumentach. Koncert urozmaicony był oprawą słowną osoby prowadzącej. Poprzez udział w takich spotkaniach dzieci rozwijają zainteresowania muzyczne oraz wzbogacają wiedzę na temat instrumentów. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wykonywanych utworów. Każde dziecko miało okazję zobaczyć i dotknąć instrumentów. Koncerty dostarczyły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu i zapraszamy ponownie.