Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

6 grudnia zawitał do nas długo wyczekiwany gość – Mikołaj. Dzieci przywitały go wspólnie zaśpiewaną piosenką. Później każdy przedszkolak dostał prezent. Tego dnia wszyscy byli szczęśliwi

Na pożegnanie dzieci powiedziały wierszyk:

 

Mikołaju drogi, Mikołaju święty

Dzisiaj każdy chodzi uśmiechnięty

Za prezenty dziękujemy

A Tobie zdrowia i radości życzymy

 

 

Przedszkolaki uczciły imieniny Andrzeja wesołymi zabawami. Były wróżby m. in: ustawianie butów, kim zostanę?

Kolorowe karteczki z przestrogami oraz dyskoteka andrzejkowa. Wszystkim dopisywały humory.

 

17 listopada w przedszkolu rozstrzygnięty został konkurs plastyczno – techniczny „Fryzura Pani Jesieni”. Z ogromnym trudem, bo wszystkie prace były przepiękne i bardzo pomysłowe, wyłoniono dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

     

Jednym z nietypowych świąt w kalendarium przedszkola jest Dzień Dyni. My obchodziliśmy je 28 października. Dzieci przyszły w ubraniach kolorystycznie przypominających dojrzałe dynie. Przedszkolaki oglądały, dotykały, obserwowały dynie, miąższ oraz pestki. Porównywały ich wielkość, kształt, kolory. Miały również możliwość spróbować, jak dynia smakuje – na surowo oraz w postaci dyniowej zupy, którą to Panie Kucharki przygotowały na obiad.

Kolejną atrakcją były zawody w toczeniu dyni, slalom pomiędzy rozłożonymi na podłodze dyniami. Ten dzień był pełen wrażeń.

Informacja o dofinansowaniu zakupu książek dla Przedszkola nr 5 w ZSP nr 1

w Dąbrowie Górniczej

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Pragniemy poinformować, że Przedszkole nr 5 w Zespole Szkolno -Przedszkolnym nr 1 w Dąbrowie Górniczej otrzymało dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Głównym celem programu jest propagowanie i wzmocnienie czytelnictwa w Polsce, poprzez zwiększenie księgozbioru dostępnego dla dzieci i młodzieży, działania promujące czytelnictwo oraz modernizacja bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania, jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki. MEiN jest operatorem Priorytetu 3, czyli zakupu nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakupu wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakupu nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo). W ramach programu zakupione zostały do naszego przedszkola 133 pozycje książkowe oraz książki przeznaczone na nagrody dla dzieci uczestniczących w konkursach czytelniczych.