Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia szkoły.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszej szkole tradycyjnie odbyły się na sportowo. Na sali gimnastycznej przywitała nas Pani Dyrektor, złożyła nam serdeczne życzenia i wraz panem Pawłem przedstawiła harmonogram dzisiejszych zajęć. Energetyczny występ szkolnej grupy tanecznej „Inspiracja” wprawił nas w radosny nastrój, a następnie wszyscy wspólnie odtańczyliśmy „Jerusalema dance”.

Świetnie się bawiliśmy podczas rozmaitych aktywności sportowych. Były tory przeszkód, zawody zręcznościowe, turniej szachowy, tenisa stołowego, planszówki w bibliotece, a nawet przeciąganie liny. Podczas turnieju koszykówki kl. IV - VIII zdzieraliśmy gardła, kibicując zażartej rywalizacji klas. Okazało się, że po zaciętej walce z kl. VI zwyciężyli czwartacy i zostali szkolnymi mistrzami kosza.

Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął pod znakiem beztroskiej zabawy. Dziękujemy Rodzicom za miłe klasowe prezenty i czekamy na kolejne atrakcje za rok!

 

W ramach obchodów Dnia Dziecka my - uczniowie kl. VI wraz z wychowawcami w poniedziałek 29.05.23 r. wybraliśmy się do kina „Helios” na film będący kolejną częścią opowieści o Strażnikach Galaktyki.
Po dotarciu do „Pogorii” najpierw pokrzepiliśmy się smakołykami z rozmaitych restauracji, a potem zakupiliśmy niezbędny zestaw kinomana (pop-corn/nachos).
„Strażnicy Galaktyki: Volume 3” wzbudzili w nas rozmaite odczucia.
Jako miłośnicy gatunku s-f z zachwytem obserwowaliśmy kolejne przygody superbohaterów i podziwialiśmy zapierające dech w piersiach efekty specjalne. Wśród typowych atrakcji (spektakularne wybuchy, nieziemska scenografia) można było również dostrzec motywy nawiązujące do krzywdzenia innych istot czy niebezpiecznej modyfikacji świata.
Wychodziliśmy z kina przekonani, że dobrze jest mieć sprawdzonych przyjaciół, którzy nie opuszczą nas w potrzebie. Nieważne czy ktoś ma mięśnie, gałęzie, czułki czy futerko – liczy się lojalność, wrażliwość i miłość. Ważne są relacje!

 

  

W ramach realizacji projektu edukacyjnego #Mistrzyni Szymborska w zaciszu szkolnej biblioteki 26.05.23 odbył się konkurs recytatorski dla kl. IV – VIII poświęcony twórczości słynnej poetki.
Uczniowie zaprezentowali różnorodny repertuar, wymagający odpowiedniej interpretacji, wykazując przy tym swą wrażliwość na piękno poezji.
Jury w składzie: Jolanta Matuszczyk, Magdalena Koziak i Ilona Łonak nie miało łatwego zadania, gdyż poziom zmagań był niezwykle wyrównany. Spośród 14 uczestników konkursu wybrano następujących laureatów:
I miejsceNatalia Jędrusik z kl. V, „Na wieży Babel”
II miejsce –  Patrycja Oleksy z kl. IV,  „Kot w pustym mieszkaniu”
III miejsceLena Musiał z kl. VI, „Niektórzy lubią poezję”
wyróżnienieMaja Kurek z kl. V, „Niektórzy lubią poezję”

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Rodziców(serdecznie dziękujemy!) oraz upominki rękodzielnicze. Norbert Furgalski i Jan Skrzelowski z kl. IV, Nadia Pieklak z kl. V oraz Albert Smędzik i Martyna Moszczyńska z kl. VI  zostali wyróżnieni serduszkiem,  natomiast wszyscy pozostali recytatorzy otrzymali oceny bdb i pkt dodatnie za udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy!

  

 Zdjęcia wykonano przy użyciu sprzętu pozyskanego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

W ramach całorocznego  projektu „Nasza mama czarodziejka” i książki J. Papuzińskiej o tym samym tytule, uczniowie klasy 1 własnoręcznie wykonywali książkę, która docelowo stała się prezentem dla ukochanej mamy. Dodatkowo dzieci wykonały papierowe tulipany w technice origami, które stały się specjalnym dopełnieniem niespodzianki przygotowywanej przez kilka miesięcy. Wspólnej pracy towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, szczególnie, że  finalnie wykonywane prace stały się wyrazem dziecięcej miłości, szacunku i niepowtarzalnej więzi łączącej  każde dziecko  z mamą.

ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA KAŻDEJ  MAMY!!!

  

Podkategorie

Szkolny konkurs mitologiczny (10 V)

Tegoroczna edycja szkolnego konkursu przyciągnęła liczne grono miłośników mitologii. 16 uczniów z kl. V – VIII napisało test (we wtorek 9 V), który wymagał dobrej znajomości nie tylko mitów, ale i frazeologizmów pochodzenia mitologicznego. Rozstrzygnięcie zmagań nastąpiło 10 V. Wyłoniono ścisłe grono zwycięzców, którzy wykazali się rozległą wiedzą, wygrywając minimalną różnicą zdobytych punktów:

I miejsce ex – aequo: Marcelina Oleksy z kl. VI i Natalia Jędrusik z kl. V (po 46 pkt)

II miejsce ex – aequo – Hubert Flak i Filip Bisiekirski z kl. VI (po 45 pkt)

III miejsce ex – aequo: Oliwia Gęborska i Antonina Maciuk z kl. V (po 41 pkt.)

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe (ufundowane przez naszych wspaniałych Rodziców – dziękujemy!) i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy – dodatnie pkt z zachowania.

Serdecznie gratulujemy!