Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia szkoły.

W ramach realizacji projektu dla uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie… 13 grudnia 1981r. - Pamiętamy!” uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie online  pt.: Zdarzenia, które obudziły „ducha wolności”. Wykład poprzedzony był wystąpieniem pani Urszuli Bauer – Śląskiego Kuratora Oświaty. Celem wykładu było przybliżenie młodzieży realiów życie na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, a także uświadomienie jak trudna i niebezpieczna była prowadzona w tym czasie walka o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

 

"Ślubuję być dobrym Polakiem, 
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. 
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować. Będę starał się być dobrym kolegą
swym zachowaniem i nauką
sprawia
ć radość rodzicom i nauczycielom”.

 

Dnia 14 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie  Przewodnicząca Samorządu Szkolnego dokonała aktu pasowania na ucznia. Każdy uczeń klasy 1 odcisnął swój kciuk pod rotą ślubowania. Dyrektor Szkoły mgr Jolanta Matuszczyk wręczyła wszystkim pierwszoklasistom  legitymacje szkolne. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy od wychowawcy klasy mgr Jolanty Bień a od rodziców na osłodę rogi obfitości.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

     

Wszyscy uczniowie świetnie wiedzą, że bez dobrej znajomości lektur ani rusz - zwłaszcza na egzaminie. Aby zwiększyć efektywność poznawania epopei narodowej, w pewne piątkowe, październikowe popołudnie ósmoklasiści przybyli do szkoły na zaproszenie pani Ilony, aby wspólnie obejrzeć Pana Tadeusza w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Spotkanie z lekturą przebiegło w miłej atmosferze - projekcja filmu była opatrzona komentarzem polonisty oraz ściśle połączona z konsumpcją przysmaków przyniesionych przez uczestników imprezy. Uczniowie zaproponowali, aby cyklicznie organizować takie spotkania – czyli w listopadzie Quo vadis?

 

„Iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem.” – te słowa niemieckiego poety Johanna Wolfganga Goethego świadczą o tym, że warto uczyć się języków obcych! Dlatego co roku pod koniec września uczniowie naszej szkoły poszerzają swoją znajomość języków: angielskiego, niemieckiego, a także próbują swoich sił w poznawaniu nowych słówek i zwrotów.
W tym roku uczniowie zainteresowani udziałem w wernisażu językowo – plastycznym mogli namalować plakat promujący Europejski Dzień Języków. Wymalowali także na kolorowych balonach słowa – powitania w różnych językach – Good morning/Guten Morgen/Dobre rano/Ciao/Servus/Grüzi/Привет/God morgon/Bonjour/Buon giorno/Buenos dias…i wiele innych. Dzień Języków był także okazją do poznania obcych kultur – uczniowie klasy 7 odwiedzili wirtualnie Japonię – kraj kwitnącej wiśni. Wysłuchali także prezentacji o Rosji.
Uczniowie klas 8 rywalizowali zaś w Turnieju Wiedzy o Krajach DACHL – czyli krajach niemieckojęzycznych.
Zwycięzcy zdobyli komplet punktów!

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły nadal będą pogłębiać swoją wiedzę językową😊