Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia szkoły.

15 grudnia klasy 6 i 8 odwiedziły Kraków. Celem podróży była wizyta w Teatrze Groteska. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. "Kapelusz za sto tysięcy" Adama Bahdaja. Spektakl  zachwycił nas pełną zwrotów akcji i niezwykłych wydarzeń wciągającą kryminalną intrygą. Niepowtarzalną aurę dobrego humoru dostarczyła nam główna bohaterka „Dziewiątka”. Ogromne wrażenie zrobiła też na nas rozbudowana oprawa multimedialna. To dzięki niej opowieść zaskakuje dynamiką niczym najlepszy film akcji.

 

W ramach cyklu Spotkań z ciekawymi ludźmi 5 grudnia społeczność naszej szkoły miała przyjemność gościć w murach naszej szkoły Pana Grzegorza Kuśpiela - podróżnika, grotołaza, instruktora alpinizmu z Dąbrowy Górniczej, który opowiedział nam o fascynujących i egzotycznych wyprawach w różne zakątki świata. Młodzież słuchała go z zapartym tchem.

  

4 grudnia - Dzień Górnika. Dzień ten przypomina polskiemu społeczeństwu ciężką i niebezpieczną pracę ludzi przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi, w tym węgla kamiennego. Dzień Górnika obchodzimy właśnie na cześć patronki, Świętej Barbary, zwanej również Barbórką.
W poprzednich latach nie mogliśmy się spotkać na wspólnym świętowaniu z panami Górnikami. Może jeszcze pamiętamy akademie, te z wcześniejszych lat, ale jest  w życiu tak jak, zaśpiewała uczennica z kl. V w piosence – do słów  Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza…”Nawiązaniem do nadania podniosłego charakteru uroczystości - znaczenia pracy górnika, wydobytego węgla, warunków panujących w kopalni był krótki film „ W kopalni” .Ta akademia była wyjątkowa. Wiersze, piosenki, inscenizacje, scenki humorystyczne w wykonaniu uczniów klas: I, II, III oraz przedszkolaków z „Zerówki” uświetniano tańcami. Drugoklasiści  zatańczyli – śląski taniec – „Trojak”. Zespół taneczny „Inspiracja” zachwycił Pantomimą „Taniec Gwarków”  oraz  skoczną Polką „ Dziadek”. Uzdolniona muzycznie uczennica z klasy IV zaprezentowała na saksofonie znaną melodię „ Szła dzieweczka do laseczka”. „Sto lat” zagrali na dzwonkach chromatycznych przedstawiciele klasy II.  Dzisiejsza uroczystość środowiskowa była okazją  do zaprezentowana licznie zgromadzonej publiczności  wielu talentów naszych uczniów i przedszkolaków. Dziękujemy serdecznie gościom honorowym Panom Górnikom w Górniczych  strojach galowych, Księdzu Proboszczowi oraz wszystkich, którzy nas zaszczycili w progach szkoły.