Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia szkoły.

„Z KULTURĄ MI DO TWARZY” -  to Międzynarodowy Projekt Edukacyjny do którego od października 2021r. przystąpiła klsa1. Celem projektu było między innymi promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno, rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką, kształtowanie empatii i szacunku wobec osób niepełnoprawnych. Realizacja projektu rozpoczęła się jeszcze w październiku i trwała do końca maja.  Projekt składał się z 4 modułów :

MODUŁ I – W KRAINIE MUZ
MODUŁ II – TU JEST MOJE MIEJSCE
MODUŁ III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ
MODUŁ IV – KULTURY ŚWIATA

Z każdego modułu klasa 1 musiała wykonać co najmniej 5 wybranych zadań. Uczniowie bardzo aktywnie i z wielkim zaangażowaniem pracowali nad każdym zadaniem. Spotkanie z Panem Prezydentem, wyjście na cmentarz i zapalenie zniczy na grobie pierwszego Kierownika Szkoły, poznanie brzmienia i wyglądu  instrumentów muzycznych, wykonanie bardzo kreatywnych Kartek świątecznych dla seniorów, przygotowanie występu dla Babć i Dziadków , wspólnie z rodzicami wykonanie DRZEWA Genealogicznego czy skonstruowanie „Chińskich  wachlarzy” – to niektóre z ponad 24 zadań jakie PIERWSZAKI zaliczyli na 6+. Szkoła otrzymała certyfikat a uczniowie pamiątkowe dyplomy. Realizacja projektu przyniosła uczniom klasy 1 wiele radości i zadowolenia oraz najważniejsze –  zaangażowali również rodziców.

W dniu 17.06.2022r. uczniowie klasy 1 mieli zaszczyt uczestniczyć w kolejnym  fascynującym spotkaniu w ramach projektu „Ciekawe zawody naszych rodziców”. Tym razem odwiedziła ich mama Jakuba – z zawodu fizjoterapeuta Pani Dominika Ranik. Uczniowie  poznali tajniki pracy, budowę człowieka oraz jakie urządzenia pomagają ludziom wrócić do pełni sił. Uczniowie bardzo chętnie i wielką ochotą skorzystali z możliwości praktycznego doświadczenia masaży twarzy i pleców. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w wykonywaniu różnych ćwiczeń. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

W dniu 09.06.2022r. do naszej szkoły zawitał Pan Dzielnicowy z pogadanką na temat „BEZPIECZNE WAKACJE”.  Wakacje, to czas odpoczynku od szkoły, to wyjazdy oraz inne ciekawe formy spędzania wolnego czasu, to niestety także okres zagrożeń z jakimi mogą spotkać się dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Policjant podkreślali, że pomimo wolnego czasu od zajęć muszą pamiętać o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w okresie wakacyjnym. Mundurowy rozmawiał z dziećmi, jak postępować nad wodą, gdzie bezpiecznie można korzystać z kąpieli oraz do kogo zwrócić się o pomoc w chwili zagrożenia. Także poruszył temat, co zrobić, gdy znajdą się w tłumie i opacznie oddalą od rodziców.  Uczniowie oraz wychowankowie  przedszkolnej grupy „Motylki” usłyszeli również, jak się zachować, gdy "obcy" zaczepia i częstuje cukierkami. Bardzo ważnym tematem, na który zwrócił uwagę najmłodszych Pan Dzielnicowy, to podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym, jako osoba piesza oraz gdy poruszają się na rowerze.

W ramach klasowego projektu „Ciekawe zawody naszych rodziców”  w dniu 03.06.2022r. klasa pierwsza uczestniczyła w  lekcji Samorządności. Odwiedziła nas Pani Katarzyna Stachowicz -Radna Sejmiku Wojewódzkiego – prywatnie mama Jaśka.  Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat pracy radnych w Sejmiku, mogli zobaczyć na fotografiach wygląd Sali sesyjnej .ŚWIETNA PRELEKCJA I LEKCJA SAMORZĄDNOŚCI DZIĘKUJEMY