Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia szkoły.

W dniu 18 czerwca klasa 3 miała zajęcia z pierwszej pomocy. Nauczycielka przeprowadziła krótkie wprowadzenie, w którym omówiła podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawiła podstawowe informacje dotyczące zachowań w sytuacjach awaryjnych. Następnie przeszliśmy do zajęć praktycznych. Uczniowie mieli okazję ćwiczyć uciskanie klatki piersiowej, udzielanie sztucznego oddechu oraz postępowanie w przypadku krwotoków czy oparzeń. Każdy uczeń miał okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na manekinie. Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczyli, zadawali pytania i proponowali swoje rozwiązania w sytuacjach awaryjnych. Zajęcia z pierwszej pomocy były bardzo pouczające i przydatne. Uczniowie zwiększyli swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz nabrali pewności siebie w działaniu w sytuacjach nagłych. Ogólnie zajęcia z pierwszej pomocy były bardzo pozytywnym doświadczeniem, które pozwoliły uczniom nauczyć się ważnych umiejętności, które mogą być przydatne w życiu codziennym.

W dniu 18 czerwca, w ramach lekcji wychowania fizycznego, uczniowie klasy 7 postanowili wybrać się na wycieczkę rowerową. Naszym celem było malownicze miejsce - Pustynia Błędowska. Po zorganizowaniu sprzętu i przygotowaniu prowiantu, udaliśmy się na spotkanie z przygodą. Trasa była długa, ale atmosfera była fantastyczna. W trakcie jazdy mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki  i cieszyć się ze wspólnej przygody. Pustynia Błędowska to magiczna i niezwykła przestrzeń która zapiera dech w piersiach. Piasek, słońce i niesamowite krajobrazy sprawiły, że wszyscy byliśmy zachwyceni. Wspólnie zrobiliśmy sobie zdjęcia, odpoczęliśmy oraz rozkoszowaliśmy się chwilą spokoju i ciszy. Po krótkim odpoczynku wróciliśmy na nasze rowery i ruszyliśmy w drogę powrotną. Mimo zmęczenia, wszyscy jesteśmy zgodni, że była to niezapomniana przygoda i warto było pokonać tę trasę. Wracając do szkoły, mieliśmy uśmiechy na twarzach. Była to nie tylko doskonała okazja do aktywności fizycznej, ale również do wspólnego spędzania czasu i budowania więzi wśród naszej klasy. Każdy z nas na pewno chętnie powtórzyłby tę przygodę jeszcze raz.

W dniach od 04 do 14.06.2024r. uczniowie klasy 3 wraz z opiekunami przebywali na ZIELONEJ SZKOLE w Łebie w ośrodku NORD. Pyszne posiłki, piękne, przestronne i wygodne pokoje, blisko centrum miasta i olbrzymia plaża – to tylko w Łebie i w ośrodku NORD. Nowy dzień uczniowie rozpoczęli od zwiedzania miasta i zabawami ruchowymi  na plaży. Czwartek 06.06 – to dzień wycieczki do DINO PARKU. Wśród olbrzymich dinozaurów uczniowie korzystali z wielu atrakcji np. olbrzymiego parku trampolin, Zameku Strachu, tratwy wodne, Płukalnia Złota, pojazdy Flinstonów oraz wielki plac zabaw. Pełni wrażeń i zmęczeni wrócili do ośrodka.  W następnym dniu  07.06 czekała na uczniów kolejna niespodzianka – wycieczka do Sea Parku w Sarbsku. To pierwszy park rekreacyjno-edukacyjny w Polsce, gdzie znajduje się basen z fokami szarymi i kotikami z Ameryki Południowej.  Uczniowie uczestniczyli w karmieniu oraz treningu fok. Popisy niezwykłych talentów oraz wyjątkowej inteligencji tych zwierząt uczniowie nagrodzili gromkimi brawami. Następnie uczestnicy przeżyli  Pirate Show  - wielowymiarowy, dynamiczny pokaz pirackiego świata z efektami specjalnymi. Największe wrażenia dostarczyło uczniom Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie zobaczyć można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, połączone z kinem 5D zapewniło uczniom solidną dawkę fantazyjnych wrażeń. Wrak na Wspak - to statek odwrócony do góry dnem, a dokładnie replika szwedzkiego okrętu wojennego Stolen, który został zatopiony przez polski Galeon Wodnik w słynnej bitwie morskiej pod Oliwą. Po tylu atrakcjach uczniowie kl.3 wrócili na pyszny obiad. Codzienne wyprawy na plażę , które oprócz dobrej zabawy miały na celu wdychanie naturalnego aerozolu morskiego.12.06  uczestnicy wybrali się do Słowińskiego Parku Narodowego. Po krótkiej przejażdżce meleksami mogli do woli zjeżdżać z ruchomych wydm. Oglądali również rośliny tam występujące oraz mieli możliwość zobaczyć małego liska pustynnego. Po wdrapaniu się na szczyt najwyższej wydmy - Łącka Góra ma 42 m wysokości  wydmy  mogli  podziwiać pustynny krajobraz oraz jezioro Łebsko i oczywiście Morze Batyckie. Na zakończenie koloni na uczniów czekał król mórz Neptun. Na plaży przygotował dla niech tor zręcznościowy- chodzenie po szyszkach, turlanie. Dziewczynki miały za zadanie z piasku wykonać olbrzymią wannę , natomiast chłopcy – duży tron dla Jego żony. Na koniec zmagań , każdy uczestnik został „ochrzczony” TRÓJZĘBEM i otrzymał dyplom chrztu morskiego. Po 11 dniach pobytu na Zielonej szkole w Łebie nadszedł czas powrotu do domu. Uczniowie ze smutkiem wyjeżdżali, chcieliby zostać jeszcze na trochę.

W dniu 14 czerwca klasa II miała okazję uczestniczyć w ostatniej wycieczce w tym roku szkolnym. Tym razem wybraliśmy się do kina Helios w Dąbrowie Górniczej, aby obejrzeć film pt. "Istoty Fantastyczne". Film opowiada historię dziewczynki, która odkrywa, że posiada niezwykłą supermoc – może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół, których nikt inny nie może dostrzec. Dziewczynka postanawia wykorzystać tę zdolność dołączyć zapomniane Istoty fantastyczne z tymi, dla których są ważne. Wyrusza więc w magiczną przygodę, aby połączyć światy i pomóc istotom znaleźć swoje miejsce. Była to niezwykle emocjonująca i pełna przygód historia, która wciągnęła nas wszystkich od pierwszych chwil filmu. Efekty specjalne i fabuła sprawiły, że czuliśmy się jakbyśmy sami byli częścią tej magicznej podróży. Po seansie wszyscy byliśmy pełni zachwytu i wzruszenia. To był doskonały sposób na zakończenie roku szkolnego i wspólne spędzenie czasu razem jako klasa.

Prelekcja na temat bezpieczeństwa podczas wakacji została przeprowadzona przez mł. asp. Sebastiana BIEGUNA z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie miało miejsce 13 czerwca i zgromadziło uczniów naszej szkoły, którzy mieli okazję wysłuchać cennych wskazówek dotyczących zachowania bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W trakcie prelekcji mł. asp. BIEGUN poruszył wiele istotnych kwestii związanych z zagrożeniami, na jakie możemy natrafić podczas wakacji. Przestrzegał przed kradzieżami, oszustwami oraz innymi niebezpieczeństwami, które mogą czyhać na nas w trakcie podróży i pobytu w różnych miejscach. Podkreślił również konieczność zachowania ostrożności i zdrowego rozsądku, szczególnie wobec obcych osób i nieznanych sytuacji. Mł. asp. Sebastian BIEGUN podzielił się także praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zabezpieczenia swoich dóbr osobistych, unikania niebezpiecznych sytuacji oraz postępowania w przypadku zagrożenia. Przypomniał o konieczności zachowania czujności i informowania odpowiednich służb w przypadku podejrzeń lub niepokojących zdarzeń. Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji i zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzięki tej inicjatywie uczniowie zyskali cenne informacje i wskazówki, które pomogą im lepiej zabezpieczyć się przed zagrożeniami podczas letniego wypoczynku.

Dziękujemy mł. asp. Sebastianowi BIEGUNOWI za prowadzenie prelekcji i dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje będą przydatne i pomogą nam przeżyć wakacje bezpiecznie i komfortowo.