Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Półkolonie 2018

OGŁOSZENIE

W terminie od 25.06.2018 r. do 06.07.2018 r.

w naszej placówce organizowane będą PÓŁKOLONIE.

Do 18.05.2018r. u wychowawców trwają zapisy.

Lista osób zakwalifikowanych będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń

                              oraz ukaże się na stronie internetowej szkoły do dnia 23.05.2018r.

pobierz regulamin

pobierz kartę kwalifikacyjną

 

Konstytucja 3 Maja

Wiwat Trzeci Maj!

            

           Przed długim weekendem, czyli w poniedziałek 30 IV 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczcili 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wzięli udział w uroczystym apelu w formie niecodziennej lekcji historii (przygotowanej przez Olgę Lipecką i Ilonę Łonak).

Czytaj więcej o Konstytucja 3 Maja

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi 

Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tym razem klasa IV B przedstawiła bajkę ekologiczną pt. „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”. Morał z tej bajki był taki „Aby sprzątać po sobie drogie dzieciaki”.

Opiekunowie: Beata Bucka, Beata Wiszniewska, Jolanta Bień.

Zobaczcie naszą FOTOrelację. 

Czytaj więcej o Dzień Ziemi

24.IV.2018r. Wycieczka do Krakowa

Co słychać w Krakowie?

Trzeba przyznać, że dzień 24 kwietnia zaliczymy do bardzo udanych. W tym dniu udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa - miasta kultury i sztuki, do którego bardzo lubimy powracać. Tym razem Kraków przywitał nas pięknym słońcem. Tuż po opuszczeniu autokaru niedaleko Wawelu, udaliśmy się na śniadanie w okolice Wisły. W pięknej scenerii, na powietrzu i w doskonałym towarzystwie konsumowaliśmy nasze śniadanka, przygotowane wcześniej w domu. Celem naszej wycieczki był udział w spektaklu teatralnym "Piękna i Bestia", w świeżo wyremontowanym teatrze Groteska, do którego udaliśmy się spacerkiem przez Rynek i malownicze uliczki Krakowa.

Czytaj więcej o 24.IV.2018r. Wycieczka do Krakowa

Teatrzyk o tolerancji

(…)tolerancja jest uprzejmym uznaniem cech, poglądów i działań innych osób, które są obce naszym własnym zwyczajom, wierzeniom i upodobaniom.       W ten sposób bycie tolerancyjnym nie oznacza obojętności wobec działań i uczuć innych. Musi też istnieć zrozumienie i empatia.

Albert Einstein

 

Czytaj więcej o Teatrzyk o tolerancji

IX edycja Wędrówek po Polsce

IX Miejski Konkurs Informatyczno – Przyrodniczy

Wędrówki po Polsce„Pojezierze Mazurskie”.

                                                              

W dniu 24.04.2018 r. w naszej szkole odbył się IX Miejski Konkurs Informatyczno – Przyrodniczy Wędrówki po Polsce – „Pojezierze Mazurskie”.

Zadaniem uczestników konkursu było:

- rozwiązanie testu przyrodniczego,

- przygotowanie prezentacji multimedialnej,

- wykonanie pracy plastycznej w technice collage.

Czytaj więcej o IX edycja Wędrówek po Polsce

Szkolny Konkurs Recytatorski

23 IV 2018 r. – konkurs recytatorski

Poezja jest wśród nas

W poniedziałek odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas IV – VII. Zgłosiło się 12 uczestników, którzy podjęli się wygłoszenia wiersza o dowolnej tematyce. Repertuar był bardzo różnorodny, przeważały jednak utwory autorstwa najsłynniejszych polskich poetów. Spotkanie z poezją dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, a jury konkursowe, czyli pani Ilona Łonak i pani  Magdalena Koziak, miało trudne zadanie wyłonienia laureatów artystycznych zmagań. 

Czytaj więcej o Szkolny Konkurs Recytatorski

Legenda o Tucznawie

 

19 IV 2018 r. Finał VII Miejskiego Konkursu Plastycznego

Legendy w miniaturze

 W ubiegły czwartek gościliśmy w naszej szkole finalistów kolejnej edycji miejskiego konkursu „Legendy w miniaturze”, organizowanego przez panią Agnieszkę Czerwińską.  Tym razem inspiracją plastycznych zmagań była legenda o Tucznej Babie, a zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pocztówki ( kl. I – III) i znaczka pocztowego (kl. IV – VII) w dowolnej technice plastycznej, nawiązującego tematycznie do legendy.

Czytaj więcej o Legenda o Tucznawie

Warsztaty kulinarno - edukacyjne

„ZIELONA KRAINA” - warsztaty kulinarno – edukacyjne

dla uczniów i nauczycieli klas IV.

„Zielona Kraina” to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding. Partnerem Merytorycznym akcji jest Instytut Żywności i Żywienia. Spożywanie nie  przetworzonej żywności roślinnej (warzywa, owoce, orzechy, pestki) korzystnie wpływa na zdrowie, a odpowiednia dieta pomaga zapobiegać chorobom cywilizacyjnym.

Czytaj więcej o Warsztaty kulinarno - edukacyjne

Zdrowie

„ WIOSENNE SPOTKANIE Z TYM CO ZDROWE”

16 kwietnia 2018 r. klasa I wystawiła dwukrotnie teatrzyk o tematyce zdrowotnej. Premierę obejrzeli starsi koledzy i koleżanki ze szkoły, a drugie przedstawienie było dla wszystkich przedszkolaków.

Wszyscy powinniśmy dbać o własne zdrowie. Czasem dzieciom jest trudno zrozumieć to, że posiłki powinny być urozmaicone, bogate w witaminy i odpowiednie składniki odżywcze. Należy ograniczyć słodycze , słodkie napoje - zastąpić wodą.

Czytaj więcej o Zdrowie

Warsztaty bursztynnicze

 

11 kwietnia 2018 roku

w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 odbyły się  „Warsztaty bursztynnicze”  prowadzone przez  Akademię Bursztynu.

 

Zajęcia  cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów szkoły i przedszkola, bo wzięło w nich udział 79 dzieci. Przeprowadzono  je w czterech grupach:

I gr. Klasa I oraz kilkoro uczniów z klas IV i V

II gr. Przedszkole 4 - 5 latki

III gr. Przedszkole 3 – latki

IV gr. Klasa III i „ Zerówka”

Czytaj więcej o Warsztaty bursztynnicze

Ratujemy i uczymy ratować

RiUR.jpg

Znamy już laureatów VII Miejskiego Konkursu Plastycznego "Legendy w miniaturze"

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Dąbrowie Górniczej - organizator VII edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego pt.: "Legendy w Miniaturze", serdecznie zaprasza laureatów wraz z opiekunami na uroczyste podsumowanie konkursu, połączone
z wernisażem, które odbędzie się 19 kwietnia 2018r. (czwartek) o godz. 9.50 w ZSP nr 1 w Dąbrowie Górniczej - Błędowie, ul. Żołnierska 188. 

Wyniki konkursu

 

 

Konkurs Co to znaczy? 6 IV 2018 r.

Konkurs Co to znaczy? 6 IV 2018 r.

W ubiegły piątek  w naszej szkole odbył się III Miejski Konkurs Przysłów
i Powiedzonek
Co to znaczy?
, organizowany przez panią Ilonę Łonak i panią Magdalenę Koziak, którego celem była popularyzacja frazeologizmów funkcjonujących w polszczyźnie oraz propagowanie kultury języka polskiego.

Czytaj więcej o Konkurs Co to znaczy? 6 IV 2018 r.

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Szkoła