Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Zebranie Rodziców

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

            Zebranie rodziców dzieci przedszkolnych zostało przeniesione z dn. 20.11.2019 r. (środa) godz. 16.30 na 27.11.2019 r. (środa) godz. 16.30.

 

A choć ich życia płomień zgasł...

 A choć ich życia płomień zgasł... 

Tradycyjnie, jak co roku, 31 października Samorząd Uczniowski ZSP nr 1, wraz z opiekunem, odwiedził grób Antoniego Roszkowskiego – pierwszego kierownika szkoły w Błędowie. Uczniowie złożyli na grobie własnoręcznie zrobiony wieniec, zapalili również znicze pod krzyżem nieznanego żołnierza.

 

Czytaj więcej o A choć ich życia płomień zgasł...

Zbiórka dla Schroniska

POMOC dla Schroniska

W październiku w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla schroniska w Bolesławiu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrożenie dzieci do aktywnego udziału w zbiórce.

Czytaj więcej o Zbiórka dla Schroniska

29 X 2019 r.

 

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…29 X 2019 r.

 

Koniec października zazwyczaj nastraja nas refleksyjnie. Światem zaczęła rządzić niepodzielnie słotna jesień,  krótkie dni zniechęcają chłodem, więc człowiek najchętniej schowałby się pod ciepłą kołderką ,a tu trzeba obowiązkowo omawiać lektury. Najgorzej… W naszej szkole mamy jednak  skuteczną receptę na jesienną lekturę.

Czytaj więcej o 29 X 2019 r.

18 X 2019 REWIA NA LODZIE

REWIA NA LODZIE "PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA"

Czytaj więcej o 18 X 2019 REWIA NA LODZIE

Wycieczka do Dąbrowskich Wodociągów

"Strażnik Czystej Wody”. 

Dnia 17 października 2019 r. uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w wycieczce  do Dąbrowskich Wodociągów.  W ramach 2 – godzinnego ekologicznego projektu edukacyjnego „Strażnik Czystej Wody” uczniowie z przewodnikiem zwiedzili Oczyszczalnię Ścieków „Centrum”.

Czytaj więcej o Wycieczka do Dąbrowskich Wodociągów

Pasowanie na ucznia 2019

 PASOWANIE

„Wie to Marysia Stasio i Zdziś …            

Że wielkie święto w szkole jest dziś.

To ślubowania nadszedł już czas.                     

Pierwszy egzamin na ucznia zdasz!”

 

24 października o godz.10.00 odbyła się ważna dla pierwszoklasistów uroczystość. Najmłodsi w szkole, wspierani przez rodziców, stanęli przed nauczycielami i  całą społecznością szkolną, aby zdać swój pierwszy egzamin.

Czytaj więcej o Pasowanie na ucznia 2019

Święto Drzewa

Światowy Dzień Drzewa

9 października uczniowie pierwszej klasy wzięli udział w miejskich obchodach Światowego Dnia Drzewa. W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się Miejska Sesja Młodzieżowa pod hasłem „Stawiamy na rodzime". Dzieci i młodzież
z dąbrowskich szkół i przedszkoli zaprezentowały występy artystyczne, wysłuchały wykładu prof. Piotra Skubały z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na temat środowiska i drzew.

Czytaj więcej o Święto Drzewa

Sznupek

Sznupek w naszej klasie

25 września odwiedził nas Pan policjant z Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej w towarzystwie uczniów klasy mundurowej III LO im. Gen. Andersa oraz Sznupka i Bobra Dąbrowiaka. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, zasadach przechodzenia przez jezdnię i numerze alarmowym 112. Goście obdarowali wszystkich uczniów kamizelkami odblaskowymi. Od dziś jesteśmy jeszcze bardziej widoczni i bezpieczni. (AB)

Czytaj więcej o Sznupek

Lekcja pokazowa z fizyki

.

Czytaj więcej o Lekcja pokazowa z fizyki

Narodowe Czytanie 2019

NARODOWE CZYTANIE 2019

Narodowe Czytanie 2019 odbyło się 6 września 2019 roku w trakcie zajęć lekcyjnych. Do wspólnego czytania fragmentów Katarynki B. Prusa zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnej społeczności, tj. pani Wanda Radzięta, pan Kazimierz Woźniczka, pani Halina Guzy,
ks. Bronisław Waksmundzki,  a także uczniowie i nauczyciele.

Czytaj więcej o Narodowe Czytanie 2019

Sprzątanie Świata 20-22 września 2019

.

Czytaj więcej o Sprzątanie Świata 20-22 września 2019

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

 

 

     Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele Trójcy Przenajświętszej w Błędowie. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się w murach naszej szkoły, która wypiękniała po wakacjach. Pani dyrektor Jolanta Matuszczyk serdecznie przywitała wszystkich uczniów - szczególnie tych najmłodszych, rodziców oraz nauczycieli.

Czytaj więcej o Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Szkoła