Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Brak grafik

Światowy Dzień Liczby Pi

 

 

14 marca 2018 obchodziliśmy

w naszej szkole Światowy Dzień Liczby Pi.

Czytaj więcej o Światowy Dzień Liczby Pi

Kangur Matematyczny 2018

 

15 marca 2018 uczniowie klas IV - VII naszej szkoły brali udział 

w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

"KANGUR MATEMATYCZNY"

Czytaj więcej o Kangur Matematyczny 2018

Rozmowy na Olimpie - 13 III 2018 r.

Dzisiaj odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu mitologicznego, który odbył się w ubiegły piątek (9 III 2018r.). Wzięło w nim udział dziewięcioro uczniów z kl. V – VI, którzy mieli za zadanie uporać się z wieloma pisemnymi zadaniami. Zanim poznaliśmy szacownych laureatów konkursu, mieliśmy okazję wziąć udział w niecodziennym spotkaniu z bogami olimpijskimi, przygotowanym przez szkolne kółko teatralne i klasę V.

 

Czytaj więcej o Rozmowy na Olimpie - 13 III 2018 r.

Policja w szkole! 9 III 2018 r.

W piątkowy poranek społeczność szkolną zelektryzowała wiadomość: „Policja przyjechała!”. Uczniowie kl. V, VI i VII  wzięli udział w niecodziennej prelekcji prowadzonej przez dąbrowskich policjantów w ramach akcji „Bezpieczeństwo w sieci”.

Czytaj więcej o Policja w szkole! 9 III 2018 r.

UWAGA Konkurs

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej do udziału

w IX edycji miejskiego konkursu przyrodniczo - informatycznego

pod hasłem "Wędrówki po Polsce"

Regulamin konkursu w załączniku

 pobierz 

Szkoła w poezji dziecięcej

           „ Szkoła w poezji dziecięcej”

 Pod takim hasłem dnia 28 lutego 2018 roku w naszej szkole przeprowadziliśmy Szkolny Konkurs Recytatorski - dla klasy I - III.

Do konkursu zgłosiło się 12 uczniów z klasy I i 6 uczniów z klasy III. Tematyką wierszy była szkoła i to co z nią związane „ uczniowie nauczyciele, przedmioty i przybory szkolne, zasady zachowania   w szkole, obowiązki ucznia i….”

 

Czytaj więcej o Szkoła w poezji dziecięcej

Bal Ostatkowy

BAL OSTATKOWY

 

13 lutego przypadły w tym roku Ostatki. Organizatorzy tegorocznych obchodów Pani Beata Bucka i Pani Beata Wiszniewska  postanowiły przypomnieć staropolską tradycję i zaprosiły dzieci na wspólne świętowanie.
Uczestnicy imprezy stanęli na wysokości zadania, jak Ostatki to Ostatki, i wszyscy przyszli do placówki pięknie przebrani.

Czytaj więcej o Bal Ostatkowy

Ratuś 112

SUKCESU ciąg dalszy...

"Ratuś 112"

maskotką województwa śląskiego

            Jeśli wasze wspomnienia na temat sukcesu Jakuba Woźniczki w konkursie promującym numer alarmowy 112 na terenie województwa śląskiego nieco się zatarły, to tym bardziej miło nam znowu się przypomnieć i poinformować wszystkich, iż zwycięski projekt Kuby został wcielony w życie.

Czytaj więcej o Ratuś 112

Ferie 2018

 FERIE ZIMOWE

* * *

Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Dąbrowie Górniczej życzą wszystkim bezpiecznego i spokojnego wypoczynku zimowego. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu wspaniałych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Pamiętajcie by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje i osób towarzyszących.

Dzień Babci i Dziadka

 „Kochamy Was , Kochamy całym sercem

 I radości chcemy dać wam jak najwięcej.
Nasze buzie uśmiechnięte
Dziś życzenia ślą przepiękne
Żyj babuniu, żyj dziadziuniu latek sto

Dnia 22 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

Czytaj więcej o Dzień Babci i Dziadka

Betlejem jest w naszych sercach

Betlejem jest w naszych sercach 

 

21 grudnia, w naszej szkole zagościł świąteczny nastrój. Tego dnia wszyscy przybyli  do szkoły w odświętnych strojach, a swoją obecnością zaszczycili nas goście: Radny Rady Miasta Dąbrowy Górniczej p. Kazimierz Woźniczka, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich
p. Maria Dąbek, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Martyna Tylec.

Czytaj więcej o Betlejem jest w naszych sercach

List od Prezydenta RP

Narodowe Czytanie

Nasza szkoła otrzymała podziękowania oraz okolicznościowy egzemplarz "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania.

Czytaj więcej o List od Prezydenta RP

Świąteczne warsztaty, kiermasz, koncert

ŚWIĄTECZNE

warsztaty - kiermasz - koncert

12 grudnia w świetlicy szkolnej zorganizowano warsztaty bożonarodzeniowe, w czasie których powstało wiele pięknych, świątecznych ozdób.  Warsztaty wyzwoliły w uczestnikach iście świąteczny nastrój. Zapanowała radosna i twórcza atmosfera.

Czytaj więcej o Świąteczne warsztaty, kiermasz, koncert

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Szkoła