Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia świetlicy.

14 czerwca w świetlicy szkolnej z inicjatywy ucz. kl. III Marcela Hryniewieckiego odbył się Szkolny Turniej Szachowy.
W szachowych potyczkach wzięli udział uczniowie z całej szkoły – od klasy I do VIII.
Nagrody ufundował tata Marcela Pan Marek Hryniewiecki, który wraz z synem i wychowawcą świetlicy szkolnej
Panią Agnieszką Czerwińską czuwali nad sprawnym przebiegiem turnieju.

Wyłoniono zwycięzców turnieju:

 I miejsce – Błażej Dulewski ucz. kl. VIIIa

II miejsce – Szymon Skrzelowski ucz. kl. VIIIb

III miejsce – Szymon Porębski ucz. kl. III

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz piękne dyplomy za udział w turnieju, które wręczyła Pani dyrektor Jolanta Matuszczyk gratulując wszystkim bardzo serdecznie. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie.

 

Pierwsze, wiosenne zabawy świetlicowe na świeżym powietrzu wyzwoliły w nas moc pozytywnej energii. Radość z pobytu na naszym wspaniałym boisku sięgnęła zenitu, a to dopiero początek, tej długo wyczekiwane przez wszystkich świetliczaków aktywności.

W konkursie plastycznym na projekt KARTKI WALENTYNKOWEJ poziom prac był naprawdę bardzo wysoki. Wykonawcy prac ujęli nas ciekawymi rozwiązaniami plastycznymi, wzbogaconymi w różnorodne materiały technikami oraz ciekawymi pomysłami interpretacji tematu WALENTYNEK.

Oto zwycięscy konkursu:

I miejsce  – Marcelina Oleksy kl. V

II miejsce – Nadia Pieklak kl.IV

II miejsce – Natalia Jędrusik kl.IV

III miejsce – Natalia Wydmńska – Łonak kl.I

Wyróżnienia: Zofia Nowakowska, Albert Smędzik, Hubert Dziedzic, Hubert Flak

Jury doceniło wysiłki wszystkich uczestników konkursu. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Aleksandra Woźniczka, Nikola Wójcik, Judyta Bagińska, Agata Kmiecik, Zuzanna Wieczorek, Matylda Zalewska, Zuzanna Tylec, Antonina Maciuk, Błażej Tylec. Wszyscy otrzymali również drobne, słodkie nagrody.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!!

 Recepta na nudę

Różne klęski trapią dzieci
- Umyj uszy! Wynieś śmieci!
- Ucz się lepiej! Nie kłam tyle!
- Usiądź prosto! Pomyśl chwilę!
- Pisz starannie! Nie dłub w nosie!
- Nie zachowuj się jak prosię!
- Co tam robisz? Nie rusz tego!
- Nie, nie pójdziesz! Jeszcze czego!
- Kto stłukł szklankę? Pokaż ręce.
- Znowu powódź jest w łazience!
Jest tych zmartwień sto tysięcy,
Albo nawet jeszcze więcej.
Lecz, gdy przeżyć je się uda,
Wówczas w życie wkracza. nuda!
Co z nią począć? Gdzie przegonić?
Co wymyślić? Czym się bronić?
Ciężka sprawa - nie ma cudów -
Chyba przyjdzie. umrzeć z nudów.

 

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEE  w naszej świetlicy. Nasze świetliczaki mają różne sposoby na  aktywne spędzenie czasu w świetlicy.  Nuda nie ma u nas  żadnych szans:)

Miłe, kolorowe, ręcznie ozdobione karteczki z życzeniami czekały całe ferie w skrzynce. Tuż po powrocie z ferii świetliczaki wcieliły się w rolę listonoszy i roznieśli po szkole zaadresowane walentynki. Nie sposób opisać ileż było uśmiechów i radości na twarzach adresatów z otrzymanych dowodów sympatii. Poczta Walentynkowa to bardzo sympatyczny zwyczaj.