Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia świetlicy.

ROZSTRZYGNIĘTO KONKURSY !!!

Dyplomy i nagrody trafiły do zwycięzców.

 

W Konkursie fotograficznym „Barwy jesieni” otrzymali:

I miejsce: Oliwia Gęborska ucz. kl.IV

II miejsce: Nikola Wójcik ucz. kl. II

III miejsce:  Jakub Ranik ucz. kl.I

 

W Konkursie plastycznym na projekt odblasku pt. „Jestem widoczny = jestem bezpieczny” jury przyznało:

I miejsce: Natalia Jędrusik ucz. kl. IV

II miejsce: Natalia Wydmańska – Łonak ucz. kl. I

III miejsce: Karol Michałowski ucz. kl. III

Wyróżnienia: Nadia Pieklak ucz. kl. IV, Maja Kurek ucz. kl. IV, Marcelina Oleksy ucz. kl. V, Hubert Flak ucz. kl. V

                                                                                   

                                                                     G R A T U L U J E M Y

Nasze dzielne Świetliczaki rozpoczęły przygotowania do świąt. Wspólnie udekorowali szkolne choinki, włączyli się w przygotowanie Kartek dla Seniora, wykonali wiele papierowych ozdób, tj. gwiazdeczki, choinki, wykrawali "pierniczki z masy solnej", które pomalowali kolorowymi farbami i które posłużą nam do wykonania pięknych stroików. 

Dzień Pluszowego Misia upłynął w bardzo radosnej atmosferze i wywołał na naszych buziach uśmiechy. Jak powszechnie wiadomo Miś jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka, jest bohaterem bajek, wierszy, piosenek a także ulubionym tematem zadań plastycznych. W tym roku na zajęciach świetlicowych nie mogło więc zabraknąć tematycznych kolorowanek, pięknie ilustrowanych książek o misiach oraz piosenek. Maleńkie Misie zadomowiły się także na świetlicowej, miniaturowej wystawie. Najmniejszy przyniesiony na wystawę miś należy do Tosi z klasy IV.

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Wychowankowie świetlicy doskonale wiedzą, że pozytywna energia, którą przekazujemy do innych ludzi, wraca do nas z nawiązką. Wiedzą także, że należy być życzliwym codziennie, a nie tylko od święta.  Dla pokreślenia rangi tego dnia pomalowali żółte uśmiechnięte emotki, które zawisły na wystawce szkolnej a wracając do domu zabrali z tablicy ogłoszeń miłe słowo, aby obdarować nim swoich bliskich.

Mimo kapryśnej jesiennej aury w naszej świetlicy jest miło, przytulnie i przede wszystkim KREATYWNIE. Każdy świetliczak znajdzie tutaj atrakcyjną formę na spędzenie czasu, który wypełniają nam zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne, teatralne, gimnastyczne oraz nasze ulubione gry i zabawy. Świetlica to też miejsce w którym odrabiamy prace domowe, zdobywamy nowe, praktyczne umiejętności oraz rozwijamy talenty. Kultywujemy tradycje i włączamy się w szkolne uroczystości, związane z obchodami świąt, wykonując elementy dekoracji sal oraz organizując wystawy tematyczne. Każdy z nas zna swoje obowiązki i dokłada starań aby w świetlicy panował ład i porządek.