Zapraszamy do zapoznania się z artykułami.

8 grudnia naszą szkołę odwiedził Teatr z Krakowa, który przygotował specjalne przedstawienie profilaktyczne na temat cyberprzemocy i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Celem przedstawienia było uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z online oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Przedstawienie skupiło się na rozpoznawaniu różnych form cyberprzemocy, takich jak hejt, wyłudzanie danych osobowych czy zastraszanie online. Uczniowie byli zachęcani do zastanowienia się, jakie sytuacje mogą być potencjalnie niebezpieczne. Aktorzy przekazywali praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Omówione zostały kwestie prywatności, mocne hasła, oraz ostrożność w udostępnianiu informacji. W trakcie przedstawienia uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa poprzez zadawanie pytań i udział w krótkich dyskusjach. To teatralne podejście pomogło lepiej przyswajać przekazywane informacje oraz skłoniło do refleksji. Przedstawienie teatralne było doskonałą formą profilaktyki, umożliwiającą przekazanie ważnych informacji w sposób przystępny i pociągający dla uczniów. To innowacyjne podejście do tematu cyberprzemocy może skutecznie wpływać na kształtowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii.

Dnia 20 listopada uczniowie klasy VI wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Skate Roomu, w nagrodę za klasową wygraną w konkursie "Rowerowy Maj". To było wyjątkowe połączenie nauki, zabawy i emocjonujących przygód! Po przyjeździe na miejsce, instruktorzy Skate Roomu przywitali nas ciepło i przeprowadzili krótki trening z zasad bezpiecznej jazdy na deskorolce. Dzieci miały okazję nauczyć się podstawowych technik, równowagi i manewrów. Po udanym treningu wszyscy udaliśmy się na tor przeszkód, gdzie czekały na nas różnorodne przeszkody do pokonania. To była doskonała okazja do testowania nowo zdobytych umiejętności i rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Wycieczka do Skate Roomu była nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności, ale również świetnym sposobem na integrację i wspólną zabawę.

11 listopada uczciliśmy 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Sztandary, pieśni patriotyczne, występy taneczne i wokalne naszych uczniów w kościele parafialnym Trójcy Przenajświętszej w Błędowie.

Dzisiejsza uroczystość była zwieńczeniem naszych działań zmierzających do uczczenia 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zebranych, a następnie chóralnie odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. A potem społeczność szkolna zanurzyła się w odmęty naszej historii...
„Opowiem Ci, Ojczyzno”… Obserwowaliśmy, jak Polska została pokonana przez trzy czarne zaborcze orły, a nasi Rodacy przez lata starali się odzyskać niepodległość, stając często do bratobójczej walki. Wolność po 1918 r. nie była nam ofiarowana na zawsze. Trzeba było stale o nią walczyć, zwłaszcza podczas II wojny światowej, która pochłonęła miliony ofiar.
Uwagę publiczności przykuwało odczytanie przez uczniów napisanych przez siebie listów do uczestników Powstania Warszawskiego, zawierających podziękowanie za ich ofiarność i poświęcenie dla ojczyzny. Przyciągała również wzrok intrygująca scenografia nawiązująca do powstańczej rzeczywistości – harcerskie mundury, brzozowy krzyż, znicze.
Wzruszenie wywoływały piosenki wykonywane zarówno przez solistów, jak i chóralnie wyśpiewywane przez dziecięce głosy... Jest niepojęta moc w świadomie wygłoszonym słowie, zaśpiewanym dźwięku, odpowiednio wytańczonym ruchu i właśnie podczas naszej uroczystości wszyscy doświadczyliśmy wyjątkowych artystycznych wrażeń. Proste słowa, szczere uczucia i... wzruszenie ściska gardło...
To była żywa lekcja historii. Bądźmy wdzięczni za to, że żyjemy w wolnym kraju!

9 listopada 2023 r. uczniowie klasy 5 mieli okazję wykazać się swoim talentem kulinarnym, biorąc udział w klasowym  konkursie MasterChef.

Do konkursowych zmagań przystąpiło 20 młodych „kucharzy”, którzy w ciągu 30 minut musieli nie tylko wykonać  przekąski,             ale również estetycznie je zaprezentować i podać. Walory smakowe, pomysłowość wykonania oraz umiejętność zaprezentowania indywidualnej lub grupowej potrawy oceniało jury w składzie: pani Małgorzata Wójcik- Czapla i pani Monika Bierońska. Pomysłów na ciekawy posiłek było wiele m.in. sałatki owocowe i warzywne, tortille, pasta z tuńczyka, kolorowe kanapki.

Jury miało nie lada wyzwanie w wyłonieniu zwycięzców, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i jeszcze większą pomysłowością kulinarną. Oceniający byli pod wielkim wrażeniem kreatywności miłośników zdrowego żywienia. Tytuł MasterChefa  uzyskały 3 grupy…….. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych kulinarnych podbojach.