Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

3 czerwca o godzinie 12.00 w Naszym Przedszkolu odbył się wyjątkowy dzień. To był "Dzień Mamy i Taty". W tym tak bardzo ważnym dniu, nasza sala gimnastyczna stała się sceną, na której w pięknych strojach zaprezentowaliśmy bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęliśmy przywitaniem gości. Następnie zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki, tańce oraz złożyliśmy życzenia dla kochanych rodziców. Na koniec każde dziecko wręczyło własnoręcznie wykonany upominek, a całusom i uściskom nie było końca. To był bardzo emocjonujący dzień dla wszystkich.

01 czerwca jest Dzień Dziecka, to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, różnorodne zabawy, upominki i pyszny podwieczorek. Jednak to nie wszystko. Było także Kino Przedszkolaka, gdzie oglądaliśmy wszyscy swój ulubiony film "SHREK". Oczywiście był popcorn, bo bez tego nie mogło być kina. To był wspaniały dzień.

Motylki, najstarsza grupa w naszym przedszkolu wzięła udział w innowacji - Międzynarodowym Projekcie Kreatywne Prace Plastyczne. Celem innowacji jest przede wszystkim zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne. Poprzez udział w projekcie dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, kreatywność i samodzielność, a także wzmacniały poczucie sprawczości i wiary we własne możliwości.

Dzieci brały udział w zabawach plastycznych z różnymi materiałami, tworzyły prace, inspirując się naturą i korzystając  z recyklingu plastycznego. W wyniku działalności dzieci powstały ciekawe prace plastyczne: odbijanki roślinne, stemplowanie papierem, malowanie kartonikiem, gwiazda z papieru, praca plastyczna techniką mieszaną - obrazek patchworkowy, kwiaty Pokoju, malowanie bibułą, motyl - praca plastyczna techniką dekalkomanii, malowanie zmiętego papieru.

Można powiedzieć, że podczas tych zabaw połknęliśmy „bakcyla” kreatywnych prac plastycznych. Za nasze działania przedszkole otrzymało certyfikat, a dzieci dyplomy.

 

http://kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com/2022/05/projekt-edukacyjny-kreatywne-prace.html

 

 

Czytanie to ważna sprawa i my o tym wiemy, dlatego kiedy tylko jest to możliwe, chętnie słuchamy czytanych bajek, wierszy i  opowiadań.
W pewne majowe popołudnie odwiedziły nas w przedszkolu absolwentki naszej szkoły, aby nam poczytać. Miło było posłuchać ciekawych historii o przedszkolakach takich jak my!

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci wysłuchały bajki o Złym Smogu, który zatruwa nam powietrze, uczyły się segregować śmieci, śpiewały piosenkę o czystej wodzie, tańczyły z wstążkami w kolorach Ziemi – niebieskim i zielonym. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki wiedzą już, jak wyglądają kosze do recyklingu oraz potrafią wrzucić opakowania do właściwego pojemnika, gdyż dbanie o planetę jest jednym z najważniejszych zadań, jakie wykonujemy codziennie.