Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

Dnia 17 czerwca w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy pokaz „Walabia” - żywa edukacja”. Niecodzienni goście, czyli płazy i gady, przybyli do naszej placówki, aby zaprezentować dzieciom swoje niezwykłe właściwości i zachowania. Pokaz rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał około godziny. Podczas prezentacji dzieci mogły obserwować różnorodne gatunki płazów i gadów, takie jak węże, jaszczurki czy żółwie. Dzieci miały również okazję dotknąć niektórych zwierząt i poczuć ich włos, łuskę czy skórę. Prowadzący pokazu opowiadali o życiu tych zwierząt, ich zwyczajach oraz sposobach obrony. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki hojności Rady Rodziców, która sfinansowała całą prezentację. Dzięki nim dzieci mogły poznać świat płazów i gadów w sposób atrakcyjny i przystępny. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentacją, zadawały wiele pytań i aktywnie uczestniczyły w pokazie. Była to niezapomniana lekcja przyrody, która na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję ponownie zaprosić takich nietypowych gości do naszego przedszkola.

10 maja w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. "Zapomniane piosenki". Przedszkolaki przypomniały sobie dawne przeboje dziecięce, takie jak np. "Domowe przedszkole" i inne. Podczas audycji dzieci mogły poznać różne instrumenty, a także spróbować na nich zagrać.

 

29 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka - święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Tego dnia nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, upominki, pyszny poczęstunek, kolorowe balony, wesoły klaun i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

21 maja obchodzony jest Dzień Kosmosu. W tym dniu dzieci z naszego przedszkola zapoznały się z tematem i poszerzyły swoją wiedzę na temat kosmosu. Dzięki ilustracjom mogły zapoznać się z Układem Słonecznym, a także poznać i zapamiętać każdą z planet. Dzieci poznały informacje i ciekawostki o planetach. Brały udział w zabawach ruchowych i wykonały prace plastyczne.

…Gdybyśmy się cofnęli w czasie, zamiast smartfonów czy kalkulatorów, ludzie korzystaliby z abakusa… Dokładnie w taką wyprawę zabiera Nas arytmetyka mentalna.

Arytmetyka mentalna to nie tylko liczby, ale przede wszystkim rozwój logicznego myślenia, kreatywności, szybkości i skupienia.

W tym roku jeden z naszych przedszkolaków Franciszek Muniowski został Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady z arytmetyki mentalnej. Dzięki Olimpiadzie mógł sprawdzić jakie umiejętności rozwinął, poćwiczyć koncentrację i pracę pod presją czasu oraz współzawodnictwo z godnymi mu przeciwnikami. Był to szczególny czas, by poczuć dumę ze swoich osiągnięć, docenić własną determinację i wysiłek, a także, by zdobyć motywację do dalszego działania. Brawo Franek!