Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

 

 

W dniach 12 i 19 lutego nasze przedszkole zaszczycili swoją obecnością nauczyciele ze szkoły muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Muzycy zaprezentowali nam piękne utwory grane na różnorodnych instrumentach. Koncert urozmaicony był oprawą słowną osoby prowadzącej. Poprzez udział w takich spotkaniach dzieci rozwijają zainteresowania muzyczne oraz wzbogacają wiedzę na temat instrumentów. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wykonywanych utworów. Każde dziecko miało okazję zobaczyć i dotknąć instrumentów. Koncerty dostarczyły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu i zapraszamy ponownie.

 

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 13 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, sportowców, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień (22-24 stycznia).

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

 

Dnia 11.01.2024r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: pan leśniczy Paweł Sierka.

Gość opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Również dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

W ramach podziękowania dzieci wręczyły panu Pawłowi przygotowane przez siebie książeczki z rysunkami ptaków i zwierząt leśnych oraz dyplom. Dzieci otrzymały słodki upominek.

W dniu 8 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru ,,Skrzat”  z Krakowa. Tego dnia obejrzeliśmy spektakl pod tytułem  ,,Jak Marysia mała słonko złapać chciała”. W bajkowej scenerii przedszkolaki powędrowały razem z Marysią w poszukiwaniu słońca, przeżywając wraz z bohaterką różne niesamowite przygody. Spektakl bardzo podobał się dzieciom, ich reakcje były bardzo żywe oraz wesołe. Na koniec przedstawienia nasi wychowankowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Historia Marysi pozwoliła uwierzyć dzieciom, jak również dorosłym, że nawet największe marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko z całych sił do nich dążymy.