Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

Legenda o Tucznawie

 

19 IV 2018 r. Finał VII Miejskiego Konkursu Plastycznego

Legendy w miniaturze

 W ubiegły czwartek gościliśmy w naszej szkole finalistów kolejnej edycji miejskiego konkursu „Legendy w miniaturze”, organizowanego przez panią Agnieszkę Czerwińską.  Tym razem inspiracją plastycznych zmagań była legenda o Tucznej Babie, a zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pocztówki ( kl. I – III) i znaczka pocztowego (kl. IV – VII) w dowolnej technice plastycznej, nawiązującego tematycznie do legendy.

 

Nadesłano 106  prac z 6 dąbrowskich szkół.  Wyłonienie laureatów było niezwykle trudne ze względu na wysoki poziom artystyczny prac, które zachwyciły jurorów nie tylko oryginalnością i starannością wykonania, ale i sposobem trafnego nawiązania do legendy.

Laureaci konkursu, którzy przybyli do nas wraz z opiekunami, zostali serdecznie powitani w murach naszej szkoły przez panią dyrektor oraz organizatora konkursu – panią Agnieszkę i otrzymali zasłużone nagrody oraz dyplomy. Następnie wraz ze szkolną społecznością obejrzeli przedstawienie – legendę o Tucznej Babie
w wykonaniu członków kółka teatralnego i kl. V pod  kierownictwem pani Ilony Łonak.

Historia mądrej kobiety, która wcale nie była czarownicą, a tylko zakpiła z chytrości wielickich górników, wzbudziła aplauz publiczności. Uwagę widzów szczególnie przykuwała wspaniała scenografia oraz realistyczne rekwizyty.

                Gratulujemy zwycięzcom  konkursu i zapraszamy za rok!

 

01.jpg06.jpg08.jpg09.jpg07.jpg03.jpg04.jpg02.jpg

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria Legenda o Tucznawie