Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

VIII Miejski Konkurs Legendy w miniaturze

 

30 V 2019 r. 

Finał VIII Miejskiego Konkursu Plastycznego

Legendy w miniaturze

 

W pewien czwartek  zawitał do nas niecodzienny gość. Był nim sam Smok Wawelski, lecz wbrew obiegowej opinii wcale nie był taki straszny – ba! nawet spodobał się naszym przedszkolakom…  A było to tak. Już po raz ósmy w murach naszej szkoły był organizowany przez panią Agnieszkę Czerwińską i panią Ilonę Łonak miejski konkurs Legendy w miniaturze na najlepszą pocztówkę (kl. I – III) i znaczek pocztowy (kl. IV – VIII) dowolną techniką, inspirowany tym razem legendą o smoku wawelskim.

 

Jury konkursowe miało niezwykle trudne zadanie, gdyż nadesłano wiele oryginalnych i kreatywnych prac zachwycających starannością wykonania. 30 V odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie zmagań, na które zostali zaproszeni laureaci konkursu wraz z opiekunami.  Po rozdaniu zasłużonych nagród i dyplomów goście wraz ze społecznością szkolną obejrzeli przedstawienie o smoku wawelskim
w wykonaniu szkolnego kółka teatralnego z udziałem uczniów kl. VIII. Podziwiając scenografię i efekty specjalne, wszyscy z uwagą obserwowali dzieje sprytnego szewczyka Skuby, pogromcy smoka, który uratował krakowskich mieszczan od krwiożerczej bestii.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu. Ciekawe, która z polskich legend zagości u nas za rok?    (I.Ł.)

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria VIII Miejski Konkurs Legendy w miniaturze