Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

29 X 2019 r.

 

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…29 X 2019 r.

 

Koniec października zazwyczaj nastraja nas refleksyjnie. Światem zaczęła rządzić niepodzielnie słotna jesień,  krótkie dni zniechęcają chłodem, więc człowiek najchętniej schowałby się pod ciepłą kołderką ,a tu trzeba obowiązkowo omawiać lektury. Najgorzej… W naszej szkole mamy jednak  skuteczną receptę na jesienną lekturę.

 

Uczniowie klasy VII w pewien chłodny poniedziałkowy poranek zebrali się
w ustronnej sali, w oknach zawiesili całuny – żadnej lampy, żadnej świecy! Oto obchodzimy Dziady! Wszyscy usiedli w magicznym kręgu, otoczeni jesienną scenerią i wśród płonących zniczy rozpoczęli czytanie na role jednego z najsłynniejszych utworów Adama Mickiewicza. Uczestnicy zajęć mogli skosztować zarówno słodkich przysmaczków, jak i ziaren gorczycy, zgodnie z sugestią Aniołków ostrzegających przed nadmiarem słodyczy w życiu. Czytali o kolejnych zjawach, które przybywały, aby przekazać ludowe mądrości powtarzane przez chór.  Nastroju niesamowitości
i grozy dopełniała prezentacja multimedialna nawiązująca do scenicznych realizacji słynnego dramatu romantycznego. Pozostaje mieć nadzieję, że tak niecodzienny wstęp do omawiania lektury trwale zapisze się w uczniowskiej pamięci. (IŁ)

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Galeria 29 X 2019 r.