PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

    SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 27

     Mleko, owoce i warzywa w szkole w Dziaduszycach | Miechowski\.pl

      Aktualności

    PROGRAMY REALIZOWANE W

             PRZEDSZOLU NR 5

       

          

    

           

        

 


 

    

  <headhttps://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka">

   

   <headhttp://www.kuratorium.katowice.pl/>

   

  <a href="/https://poradnia.dabrowa.pl/"> 

Lekcja "Wirusoochrona"

  

 

15 lutego 2021r. uczniowie klasy I wzięli udział w lekcji poświęconej wojewódzkiej akcji informacyjno - edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, z zaangażowaniem podejmowały wiele działań kształtujących zachowania i nawyki prozdrowotne. Rozwijały ogólną sprawność poprzez udział w zabawach edukacyjnych.                                                                                      

 Pierwszą niespodziankę „TAJEMNICZEGO PUDEŁKA” stanowiły zagadki związane ze zdrowiem i higieną oraz rozpoznawanie za pomocą zmysłu dotyku, przedmiotów służących do codziennej higieny. Drugim zadaniem stała się krzyżówka tematyczna, której hasło „HIGIENA” była wprowadzeniem do prezentacji multimedialnej. Wszyscy uczniowie zdają sobie sprawę z trwającej pandemii koronawirusa oraz pamiętają o systematycznym myciu i dezynfekcji rąk. Dowodem stała się  praktyczna nauka właściwych nawyków higienicznych, tj. poprawne mycie rąk w grze „RZUĆ KOSTKĄ”.

W konwencji podsumowania lekcji, dużym zaskoczeniem okazała się gra planszowa „POSTAW NA ZDROWIE”. Uczniowie znali rozwiązania chorób zakaźnych tj. koronawirus, grypa oraz ospa wietrzna. Odpowiadaniem z serii pytań, ryzykowali „swoim zdrowiem” (stawiali pionki przedstawiające dzieci). Sukcesem okazała się stuprocentowa znajomość poszczególnych charakterystyk/objawów chorób zakaźnych, ponieważ żadna zapadnia nie otworzyła się z uczestnikiem, który spada w dół i tym samym kończy grę.

                                                                                                            Brawo!

Wir.10.jpgWir.4.jpgWir.3.jpgWir.2.jpgWir.5.jpgWir.6.jpgWir.8.jpgWir.9.jpgWir.7.jpg