Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

w Dąbrowie Górniczej

Font Size

Cpanel
Brak grafik

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 27

 

Konkurs   ROZSTRZYGNIĘTY !!!!!!!!!!!!!!

RATUŚ - MASKOTKĄ NUMERU 112

Konkurs na projekt graficzny maskotki kojarzącej się z numerem alarmowym 112 został ogłoszony przez Wojewodę Śląskiego w roku szkolnym 2015/2016. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV -VI szkół podstawowych. Jak się okazało, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Do organizatorów - Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty wpłynęło łącznie 2001 prac. W związku z czym na rozstrzygnięcie konkursu czekaliśmy aż do 26 października.

Tym większe było nasze zaskoczenie i radość z sukcesu jaki odniósł Jakub Woźniczka ucz. kl. V naszej szkoły - którego praca zajęła II miejsce.

Podsumowanie konkursu odbyło się w bardzo eleganckim stylu. Nagrodzeni uczniowie w towarzystwie rodziców i opiekunów ze szkół odebrali cenne nagrody z rąk Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, w Sali Marmurowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Z jego też ust usłyszeliśmy wówczas zapewnienie, że RATUŚ - MASKOTKA 112 zostanie powołana do "życia", w oparciu o trzy zwycięskie projekty i będzie stanowić wizytówkę Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ponadto maskotka będzie wykorzystywana w ramach działań promocyjnych i edukacyjnych, w książeczkach, kolorowankach, plakatach związanych z działalnością Centrum. W przyszłym roku  RATUŚ  ma trafić do śląskich szkół.

 

Więcej szczegółów, informacji oraz wszystkie prace konkursowe znaleźć można na stronie UW w Katowicach.

http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/Wyniki_konkursu.html

II Miejsce w konkursie Maskotka 112 15.JPGII Miejsce w konkursie Maskotka 112 12.JPGSkan_392.jpgII Miejsce w konkursie Maskotka 112 10.JPGII Miejsce w konkursie Maskotka 112 6.jpg

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE NR 5

 

Jesteś tutaj: Home Uczeń Osiągnięcia OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 27