To święto oświaty, dzień nauczycieli, wychowawców, pedagogów  oraz pracowników administracji i obsługi, którzy wspólnie tworzą każdą szkolną społeczność. Dzięki ich wytężonej pracy polska szkoła funkcjonuje nawet w najbardziej niezwykłych okolicznościach. Dziękujemy, że jesteście i kształtujecie młode pokolenia, jesteśmy za to wdzięczni. Życzymy, żebyście każdego dnia z optymizmem i pasją podchodzili do swojej pracy.
Tegoroczna uroczystość odbyła się w formie koncertu życzeń prowadzonego przez dwoje znakomitych konferansjerów i poświęconego pracownikom naszej szkoły. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie i przedstawili specjalne dedykacje dla wyjątkowych odbiorców.
Koncert rozpoczął taniec dedykowany Pani Dyrektor. Nasze dziewczęta odtańczyły przepiękne, wzruszające widowisko w podzięce za stworzenie nam szczęśliwej szkolnej codzienności, za bezgraniczne zaangażowanie Pani Dyrektor dla szkoły, często okupione zmęczeniem i nieustanną troską.
Następnie mogliśmy podziwiać muzyczne, wokalne i recytatorskie popisy uczniów poszczególnych klas, którzy dedykowali wystąpienia swoim wychowawcom, pracownikom niepedagogicznym oraz emerytowanym nauczycielom. Podziwialiśmy m.in. solowe występy Amelki i Patrycji, czyli śpiew i grę na saksofonie, a także żywiołową kowbojkę w wykonaniu czwartoklasistów czy „100 lat” odegrane na dzwonkach chromatycznych. Koncert życzeń uwieńczyli uczniowie z kl. I, wykonując wyjątkowy walc, który po prostu skradł nasze serca.

Na szczęście to jeszcze nie był koniec emocji – czekało nas niepowtarzalne widowisko pełne humoru, zwariowanych kostiumów i rekwizytów. Naszą szkołę odwiedził Cyrk Partolini! Mogliśmy podziwiać popisy niezrównanych treserów dzikich zwierząt, potężnych siłaczy, szalonych naukowców, disco taniec flamingów, a nawet dinozaura rocka. Dziękujemy kabaretowi DNO za uświetnienie uroczystości. Nasi  Dynamiczni, Nieprzewidywalni
i Oryginalni goście zaprosili wszystkich do wspaniałej zabawy, a bajka w rewelacyjnym wykonaniu naszych nauczycieli niewątpliwie przejdzie do historii szkoły.

Jeżeli są gdzieś na tym świecie święci, to u nas w szkole jest ich bardzo wiele,
a nazywają się - NAUCZYCIELE!