W ramach programu #Laboratoria Przyszłości# szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł na zakup profesjonalnego sprzętu. Zakupiliśmy:

• Drukarkę 3D z zestawem elementów dodatkowych z filamentami,
  • Zestaw audio – video do nauki prezentacji swoich osiągnięć a w tym aparat fotograficzny z funkcją kamery – LPLP, statyw, zestaw oświetleniowy, mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini, mikroport Saramonic Blink 500 B1, gimbal do aparatu fotograficznego i kamery,
  • Mikrokontroler Arduino zestaw,
  • Stację lutowniczą HOT AIR z grotem 2w1,
  • Laptopa Acer EXtensa FHD,
  • Kompletny system ClassVR wyposażony w Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami – 12 szt.

Wyżej wymieniony sprzęt wykorzystywany jest na różnych zajęciach dydaktycznych do realizacji podstawy programowej zarówno na pierwszym i na drugim etapie edukacyjnym. Podnosi atrakcyjność zajęć, pobudza wyobraźnię uczniów zarówno na przedmiotach ścisłych jak i humanistycznych. Ponad to zestaw audio video na bieżąco wykorzystywany jest do dokumentowania imprez i uroczystości szkolnych.