My przedszkolaki zadajemy sobie czasami pytanie:  Kim zostanę gdy dorosnę? Zapraszamy więc do naszego przedszkola różnych gości, aby opowiedzieli nam o swojej pracy. 13 października w naszym przedszkolu pojawił się STRAŻAK. Pan opowiedział nam o swoim zawodzie, na czym on polega, czym dokładnie się zajmuje i do czego służą mu te wszystkie rzeczy, które nosi na sobie podczas różnych akcji. Teraz już wiemy, że strażak nie tylko gasi pożary, ale ratuje ludzi z różnych niebezpiecznych sytuacji. Podczas tego spotkania poznaliśmy numery alarmowe i przećwiczyliśmy umiejętność telefonicznego wzywania służb ratunkowych. Mogliśmy także poczuć się jak prawdziwy strażacy i braliśmy udział w ratowaniu kolegów i koleżanek z różnych opresji. To był bardzo ciekawy i pełen atrakcji dzień.