Odsłony: 79

Motylki, najstarsza grupa w naszym przedszkolu wzięła udział w innowacji - Międzynarodowym Projekcie Kreatywne Prace Plastyczne. Celem innowacji jest przede wszystkim zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne. Poprzez udział w projekcie dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, kreatywność i samodzielność, a także wzmacniały poczucie sprawczości i wiary we własne możliwości.

Dzieci brały udział w zabawach plastycznych z różnymi materiałami, tworzyły prace, inspirując się naturą i korzystając  z recyklingu plastycznego. W wyniku działalności dzieci powstały ciekawe prace plastyczne: odbijanki roślinne, stemplowanie papierem, malowanie kartonikiem, gwiazda z papieru, praca plastyczna techniką mieszaną - obrazek patchworkowy, kwiaty Pokoju, malowanie bibułą, motyl - praca plastyczna techniką dekalkomanii, malowanie zmiętego papieru.

Można powiedzieć, że podczas tych zabaw połknęliśmy „bakcyla” kreatywnych prac plastycznych. Za nasze działania przedszkole otrzymało certyfikat, a dzieci dyplomy.

 

http://kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com/2022/05/projekt-edukacyjny-kreatywne-prace.html