Dzieciaki z naszego przedszkola kolejny raz gościły w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Obejrzały spektakl „Czerwony Kapturek”. Jak zwykle towarzyszyły temu liczne emocje. Przedszkolaki przeżywały przygody bohaterów,

„Ale co to za historia… Naiwna Dziewczynka niesie przez las koszyczek do babci, a zły Wilk… Zaraz… zaraz.. Jaki zły wilk?… Przecież Kapturek może być sympatyczną łobuziarą, a Wilk miłym, uprzejmym i nieco nieśmiałym zwierzakiem. Do wesołej paczki dołączy elegancka, ale charakterna i nowoczesna mama, przeuroczy gajowy, a także wiecznie młoda babcia, która z niebywałą krzepą korzysta z życia.
Autorka Marta Guśniowska po raz kolejny zaskakuje swoimi nietuzinkowymi pomysłami na współczesne odczytanie klasycznych bajek, zdobywając serca dzieci, ale również dorosłych.

Twórcy wraz z aktorami proponują przedstawienie w konwencji „teatru w teatrze” – wartkie, pełne zabawnych zwrotów akcji, żywiołowej muzyki i ruchu. Do muzycznych interakcji zaproszą najmłodszą widownię, która pośród śmiechu odkryje, że nie taki Wilk straszny i że miłość jest najlepszym lekarstwem nawet na ból brzucha.”