Odsłony: 476

Dnia 09.11.2023r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. 

Dzieci wysłuchały policyjnych rad  oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja samochodu policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty w postaci breloczków odblaskowych. Dzieci przekazały podziękowania oraz własnoręcznie wykonane rysunki policjantów.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie. Treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.