4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”. Dzień ten ma na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, również mają swoje prawa. Celem naszych działań, było uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać, bo często potrzebują naszej pomocy.

Dzieci w tym dniu słuchały wierszy i śpiewały piosenki o tematyce zwierzęcej, odgadywały odgłosy zwierząt, a także rozwiązywały zagadki o zwierzętach.

Dzieci grały w różne gry i uczestniczyły w zabawach, w których naśladowały ruchy i głosy zwierząt. Powstało wiele pięknych prac o naszych milusińskich. Przedszkolaki bardzo chętnie rozmawiały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami i przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność.