103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się w naszej szkole wyjątkowym świętem pełnym wzruszeń i pamięci o przeszłości. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali spektakl, w którym nie zabrakło muzyki, tańca i poezji, ale także refleksji o wolności.
O 11.11 rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, a potem młodzi aktorzy z klasy V przypomnieli dawne i smutne karty historii…
Tu spiskowali zaborcy, by później dokonać rozbiorów Polski, dzielni synowie Ojczyzny szli na bój, często oddając za nią życie,
a dzieci w szkołach były rusyfikowane i germanizowane. W końcu na oczach społeczności szkolnej odrodziła się Niepodległa
i Niepokorna… Jak wtedy, 11 listopada 1918 roku.
Uroczystość zakończyła się w radosnym tonie – odśpiewaniem piosenki „Kocham Cię Polsko”
i przypomnieniem, że patriotyzm niejedno ma imię.