Odsłony: 227

W dniu 25 listopada zawitali do nas pracownicy z działu historii Muzeum Miejskiego "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej, którzy poprowadzili ciekawe i bardzo inspirujące zajęcia edukacyjne dla uczniów naszej szkoły.

Młodsi uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „ Moja pierwsza wizyta w muzeum”, podczas której dowiedzieli się m.in. o tym, czym jest muzeum i jaka jest różnica między eksponatami a zabytkami. 
Natomiast uczniowie kl. VII wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych I wojnie światowej, odzyskaniu niepodległości przez Polskę oraz wojnie polsko – bolszewickiej. Zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem gry planszowej, co dodatkowo przyciągnęło uwagę siódmoklasistów, którzy w atrakcyjny sposób doskonalili swe umiejętności.
Serdecznie zapraszamy pracowników dąbrowskiego muzeum na kolejne edukacyjne spotkanie!