Dzień Świętego Patryka przypada 17 marca. Ten dzień słusznie kojarzy się z kolorem zielonym, ponieważ to narodowa barwa Irlandii, która nawiązuje do krajobrazu wyspy oraz  symbolizuje koniczynę przypisywaną według tradycji św. Patrykowi. 17 marca Irlandczycy ubierają się na zielono, zakładają zielone peruki, a nawet farbują na ten kolor włosy i zarost. Nasi uczniowie na szczęście nie przefarbowali włosów lecz  przybyli do szkoły w zielonych strojach. Na korytarzach i w klasach zrobiło się zielono. Młodsi uczniowie przygotowali gazetkę, na której zamieścili własne prace przedstawiające koniczynki symbolizujące szczęście oraz portrety słynnego, irlandzkiego skrzata zwanego Leprechaun z  glinianym naczyniem wypełnionym złotem.