Odsłony: 134

20 maja  byliśmy gospodarzami Międzyszkolnych Zawodów w udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „MŁODZI RATOWNICY”,
przypominamy iż to drużyna z naszej szkoły w 2019 roku uplasowała się na I miejscu podczas pierwszej edycji konkursu. Ochotnicy ze Straży Pożarnej w Tucznawie (organizatorzy zawodów) zadbali o prawidłowy ich przebieg. Czteroosobowe drużyny składające się z uczniów klas I-III napisały test a następnie wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie czekały na nas zadania praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Zdaniem jury – składającego się z druhów OSP Tucznawa - wszyscy spisali się znakomicie i zaledwie niewielkie różnice w punktach zadecydowały o ostatecznym werdykcie. Pierwsze miejsce - zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Ząbkowic, na miejscu drugim uplasowała się drużyna z SP nr 28 z Okradzionowa i trzecie trofeum powędrowało do SP nr 23 z Tucznawy. Drużyna gospodarzy zajęła IV miejsce, a jej członkowie otrzymali nagrody pocieszenia.

Zawody zaszczycił swoją obecnością naczelnik Centrum Zarządzania Kryzysowego UM w Dąbrowie Górniczej Pan Ireneusz Ryl, który wraz z Prezesem OSP Tucznawa druhem Adrianem Przybyłą i Dyrektorem ZSP nr 1 w Dąbrowie Górniczej Panią Jolantą Matuszczyk wręczyli nagrody.

Pogoda nam dopisała więc strażacy zgotowali nam chłodny prysznic, mogliśmy także zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego MAN i oczywiście nie zabrakło również słodkiego co nieco na ząb.

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa i uznanie za ogromną wiedzę, opanowanie oraz zachowanie „zimnej krwi” w sytuacjach tego wymagających.

GRATULACJE!!!