Odsłony: 309

W dniu 09.06.2022r. do naszej szkoły zawitał Pan Dzielnicowy z pogadanką na temat „BEZPIECZNE WAKACJE”.  Wakacje, to czas odpoczynku od szkoły, to wyjazdy oraz inne ciekawe formy spędzania wolnego czasu, to niestety także okres zagrożeń z jakimi mogą spotkać się dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Policjant podkreślali, że pomimo wolnego czasu od zajęć muszą pamiętać o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w okresie wakacyjnym. Mundurowy rozmawiał z dziećmi, jak postępować nad wodą, gdzie bezpiecznie można korzystać z kąpieli oraz do kogo zwrócić się o pomoc w chwili zagrożenia. Także poruszył temat, co zrobić, gdy znajdą się w tłumie i opacznie oddalą od rodziców.  Uczniowie oraz wychowankowie  przedszkolnej grupy „Motylki” usłyszeli również, jak się zachować, gdy "obcy" zaczepia i częstuje cukierkami. Bardzo ważnym tematem, na który zwrócił uwagę najmłodszych Pan Dzielnicowy, to podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym, jako osoba piesza oraz gdy poruszają się na rowerze.