Przed weekendowym odpoczynkiem uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczcić 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i w piątek, 28 IV uczestniczyli w uroczystym spotkaniu z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim.

Przy dźwiękach muzyki klasycznej podpatrywaliśmy przez chwilę życie na królewskim dworze, zajęcia dworzan i króla, a także pracę ostatniego władcy Polski nad redagowaniem Ustawy Zasadniczej, jak wówczas nazywano konstytucję uchwaloną na Sejmie Wielkim pamiętnego 3 maja 1791 r. Współpracownikami króla byli Hugo Kołłątaj i Ignacy Potocki oraz sekretarz Jego Królewskiej Mości – Scipione Piattoli.

Klimat oświeceniowej epoki podkreślały zarówno piękne stroje aktorów, jak i stylowe rekwizyty i odpowiednia scenografia. Mogliśmy choć na chwilę poczuć podniosłą atmosferę towarzyszącą niezwykłemu wydarzeniu – to była interesująca lekcja historii. Uroczystość uświetnił znakomity taniec w wykonaniu zespołu „Inspiracja” oraz uczniowie kl. I i VI, którzy zaśpiewali utwory nawiązujące do majowego świętowania.

Zdjęcia wykonano przy użyciu sprzętu pozyskanego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.